FK FAP: Opstanak u 93. minutu (foto galerija)

Pred više od 2500 gledalaca na Gradskom stadionu u Priboju golom Marka Radovića iz jedanaesterca u 93. minutu fudbaleri FK FAP su savladali goste iz Uba i izborili opstanak u Srpskoj ligi Zapad. Kratisti i ovog vikenda doneli pregršt medalja.

grb FK FAPIako je gotovo ceo dan sa prekidima padala kiša, a samo par sati pred utakmicu bio pljusak praćen gradom, ništa nije sprečilo pribojske navijače da dođu na Gradski stadion u Priboju na utakmicu poslednjeg kola Spske lige Zapad u kojoj je samo pobeda za obe ekipe značila opstanak u ovom rangu takmičenja. Pred više do 2500 gledalaca na Gradskom stadionu u Priboju golom Marka Radovića iz jedanaesterca u 93. minutu fudbaleri FK FAP su savladali goste iz Uba i izborili opstanak u Srpskoj ligi Zapad, FK FAP – FK Jedinstvo 2:1 (1:1).

DSCN4910

Opravdano dosuđenom jedanaestercu prethodio je nepropisan start nad raspoloženim Nikačevićem koji je po ko zna koji put umakao odbrani gostiju. I pored prekida, koji je potrajao nekoliko minuta nakon dosuđenog penala, siguran realizator je bio Marko Radović koji je snažnim i preciznim udarcem savladao golmana gostiju i doneo veliko slavlje igračima, stručnom štabu i navijačima pribojskog srpskoligaša.

DSCN4926

Od samog starta su pribojski fudbaleri krenuli silovito ka golu gostiju pred kojim su se ređale odlične prilike (Bjelić, Nikačević, Minić) da bi u 34 minutu najbolji pojedinac na meču Slobodan Nikačević posle jednog od mnogobojnih prodora sa desne strane matirao golmana gostiju za 1:0. U samoj završnici prvog poluvremena došlo je do malog pada u igri domaćina što su gosti iskoristili i posle prve ozbiljnije prilike došli do izjednačenja 1:1.

DSCN4906

Nastavak meča je opet doneo bolju igru pribojskih fudbalera, ali i odlične odbrane golmana ubljana Jovanovića. Potpuna ofanziva domaćina, u kojoj su Nikačević, Vilaret u dva navrata, Kovačević iz daljine, mladi Milošević sa ivice petarca, propuštali stopostototne prilike za pogodak ali i dve odlične šanse gostiju posle kontri, nije donela promenu rezultata. I kada su svi mislili da je gotovo, duboko u nadoknadi u 93. minutu, posle još jednog prodora, u šesnaestercu gostiju srušen je Nikačević a odlični sudija Despotović je bez dvoumljenja pokazao na belu tačku.

DSCN4946

Veliki broj bodova izgubljen u nadoknadi vremena jesenas se sasvim zasluženo vratio Kamiondžijama takođe u nadoknadi, za veliko slavlje na terenu i tribinama Gradskog stadiona u Priboju, za opstanak u Srpskoj ligi Zapad.

DSCN4933

Šef stručnog štaba FK FAP, Dalibor Kurćubić je za naš portal izjavio: „Posle jeseni za zaborav gde nismo ostvarili zacrtane planove što zbog nedostatka iskustva, što zbog nedostatka sportske sreće, u drugu polusezonu ušli smo još jači i odlučniji da se borimo do kraja. Napustilo nas je nekoliko standardnih igrača u januarskom prelaznom roku a pojačao nas je samo Đonović, Pribojac, omladinac Novog Pazara i povratnik Radović. Priključili smo nekoliko kadeta i omladinaca i oslonili se isključivo na igrače iz Priboja.

13331034_619335058216486_7643031472119379642_n

Dobro smo odradili pripremni period a plod tog rada je uspešno proleće u kojem smo osvojili odličnih 27 bodova što nas svrstava u krug ekipa koje su osvojili najviše bodova u drugoj poluezoni. Pružali smo dosta dobre partije kako na domaćem terenu tako i u gostima. Imali smo veliku podršku od navijaća na kojoj im se zahvaljujem“, rekao je trener pribojskog srpskoligaša i dodao, „Želim da istaknem da je ovo veliki uspeh za grad pogotovo što su sve domaći igrači i borili smo se protiv ekipa koje imaju po deset i više igrača sa strane i koji imaju mnogo veće budžete od našeg. Za ovaj uspeh su najzaslužniji igrači koji su pružali maksimum u svakoj utakmici i svakom treningu. Takođe velike zasluge imaju članovi uprave na čelu sa Miroslavom Bukvićem, Jeremićem, Lojanicom, Šarkom i ostalima. Ovaj uspeh posvećujemo našem nedavno preminulom predsedniku Nikoli Joksimoviću“, istakao je na kraju Kurćubić.

kona;na tabela

Ovom pobedom FK FAP je ostao tik iznad crte. Šampion ovogodišnjeg prvenstva je ekipa Mačve novi prvoligaš, dok su iz lige ispali Mokra Gora, Jedinstvo (Ub), Šumadija (AR), Sloga (KV) I Zvižd. Novi članovi koji dolaze iz Zona su Zlatibor, Šapina i Jošanica, kao i timovi iz Prve lige Sloboda (UE), Radnički (KG) i Loznica što garantuje dosta dobrog fudbala naredne sezone u Srpskoj ligi Zapad.

grb karateI pribojski karatisti su imali odličan vikend. Na turniru u Gornjem Milanovcu karatisti KK FAP su osvojili dve medalje i to obe Filip Lučić (zlato u katama i bronzu u borbama), dok je Dejana Stojić bila peta u borbama za seniorke. Dan kasnije na turniru u Požegi David Raković je osvojio zlato u borbama i bronzu katama dok je Mihajlo Kuzmanović uzeo dva srebra u katama i borbama. Na istom turniru su učestvovali i karatisti KK Obilić koji su osvojili tri zlatne medalje, Luka Savović, Dejan Stanojević i Jovana Pešić, svi u katama.