Kamiondžije jesenji prvaci Zone Drina, (video)

Jesenji šampion Zone Drina

Pobedom Kamiondžija nad gostima iz Valjeva u poslednjem kolu trijumfalno je završen  jesenji deo fudbalskog prvenstva u Zoni Drina. Sunčano vreme,  dobra igra i pobeda za overu titule u potpunosti je zadovoljila rekordan broj gledalaca koji su došli da pozdrave jesenjeg šampiona,  FK FAP – FK Radnički  3-0 (1-0).

Pribojski fudbaleri su od samog starta krenuli ofanzivno, dok se iskusna ekipa gostiju dobro branila i svoju šansu čekala iz kontranapada. Prvu veliku priliku za Fap propustio je Prijović, kada je njegov udarac glavom za malo bio neprecizan. Nedugo zatim Kamiondžije dolaze u vođstvo. Igrao se 18. minuta kada se Goločevac sjajno oslobodio čuvara na desnoj strani i pronašao Oparnicu u srcu šesnasterca. Njegov udarac  glavom golman gostiju je krajnjim naporom odbranio, a na odbijenu loptu je natrčao Boriša Šalipur i postigao vodeći pogodak. Bez obzira na vođstvo, fudbaleri FAP-a su nastavili sa napadima, a u 30 minutu im je poništen regularan pogodak kada se posle šuta Nikačevića lopta od prečke pola metra našla u golu Valjevaca, što loše postavljeni pomoćni sudija nije primetio pa je ostalo 1-0. Ovim rezultatom se otišlo na odmor iako su do pauze gosti imali dve dobre prilike (sjajno je reagovao golman Pijevac), a najbolju šansu je propustio Nikačević na isteku prvih 45 minuta kada je u situaciji jedan na jedan bolji bio golaman Radničkog.

U drugom poluvremenu bolja igra pribojskih fudbalera rezultirala je novim pogotkom u 10 minutu nastavka. Ponovo je brzonogi Nikačević prošao po desnoj strani, spojio sa golom Oparnicu kome nije bilo teško da povisi vođstvo domaćina. Dobru igru najbolji pojedinac na meču Nikačević je krunisao pogotkom u 80. minutu na asistenciju Goločevca za konačnih 3-0 i overenu titulu jesenjeg prvaka.

FAP tabelaKamiondžije su najefikasnija ekipa u ligi sa 24 pogotka, a ujedno su i ekipa sa najboljom odbranom sa samo 7 primljenih golova. Golman Filip Pijevac je imao niz od 790 minuta bez primljenog gola, a ekipa je dva i po meseca (30.08. – 16.11.) bila bez poraza. Po svemu prikazanom FK FAP je sa 31 osvojenim bodom zasluženo poneo titulu jesenjeg prvaka Zone Drina. Nastavak takmičenja planiran je za februar kada u prvom kolu prolećnjeg dela prvenstva u komšijskom derbiju u Priboj dolazi ekipa Zlatara.