Kamiondžije nerešeno sa liderom, pobeda rukometaša

Remijem sa liderom iz Kragujevca u poslednjem kolu Srpske lige Zapad Kamiondžije završili jesenji deo sezone. Rukometaši ubedljivi na gostovanju u Prokuplju. Košarkaši u Kraljevu prekinuli niz poraza. Košarkašice poražene u Čačku. Odbojkašice i treći put za redom bez bodova. Dejana Stojić zlatna na prvenstvu uže Srbije.

grb FK FAPRemijem sa liderom iz Kragujevca u poslednjem kolu Srpske lige Zapad, Kamiondžije su završili jesenji deo sezone, FK FAP – FK Radnički 1923  1:1 (1:0). Na Gradskom stadionu u Priboju pred oko 500 gledalaca, domaći fudbaleri su nakon nekoliko promašenih šansi sa obe strane, u 37. minutu posle opravdano dosuđenog jedanaesterca poveli golom Đonovića, pa su „kamiondžije“ tako na odmor otišli sa jednim golom prednosti. U nastavku meča, Radnički je imao inicijativu bez konkretnih šansi, dok su se pribojski fudbaleri organizovano branili i pokušavali iz kontra akcija da dođu do drugog pogotka. Nedostatak svežine i umor domaćih igrača posle utakmice sa Poletom u sredu doveo je do pada koncentracije u samom finišu meča. U 80-tom minutu su gosti došli do izjednačenja kada su posle kornera iz neposredne blizine savladali nemoćnog Pijevca i tako postavili konačnih 1-1.

fap-15-kolo

Radnički 1923 jesenju polusezonu završava kao lider sa 34 boda, dok će FK FAP sa četiri boda iz poslednje dve utakmice prezimiti u sredini tabele sa 18 osvojenih bodova. Za pribojske fudbalere sledi dvomesečna pauza. Početkom februara počinju pripreme a nastavak sezone je predviđan za sredinu marta kada u prvom kolu prolećneg dela sezone fudbaleri Fapa dočekuju ekipu Šapina.

Sve mlađe selekcije FK FAP su prethodne nedelje završili jesenju polusezonu. Najbolji su pioniri koji su zauzeli 5. mesto na tabela Pionirske lige „Moravicko – Zlatiborske“ sa 24 osvojena boda (7-3-3). Kadeti su na začelju tabele Kadetske lige „Moravicko – Zlatiborske“ sa samo 5 bodova (1-2-9). Omladinci FAP-a su porazom u poslednjem kolu na domaćem terenu od gostiju iz Gornjeg Milanovca, FK FAP – FK Metalac 0:1 (0:0), jesenju polusezonu završili u donjem delu tabele sa 12 bodova (4-0-9). Gore od poraza i loše igre na terenu je zalaganje i odnos prema ekipi. A od svega najgore je ponašanje naših omladinaca na terenu koji su pored nekoliko žutih dobili i crveni karton. Taj crveni karton bi morao da bude crvena lampica za trenera omladinaca i celokupnu upravu kluba da se ozbiljnije pozabave omladinskom selekcijom!

grb RK PribojOdlična igra i još jedna pobeda naših rukometaša. Ovoga puta oni su slavili na gostovanju u Prokuplju, RK Topličanin – RK Priboj 22:30 (9:15). Posle samog starta u kome je domaćin poveo sa 2:0 i 3:1 naši rukometaši su nametnuli svoj stil igre konstantno povećavajući razliku (maksimalnih plus 12 u 49. minutu) nedozvolivši protivniku da se nijednog momenta rezultatski približi. Posebno raspoloženi su bili Ćirković sa 7, Bojanić i Hamidović sa po 5 postignutih golova.

rk-priboj-8-kolo

Sa novim bodovima pribojski superligaš se osamio u sredini tabele Super B lige na 6. mestu sa 8 osvojenih bodova. RK Priboj je definitivno napravio odličan potez promenom šefa stručnog štaba jer je dolaskom novog trenera Jokanovića znatno popravljena igra i atmosfera u ekipi što je i rezultiralo osvajanjem 7 bodova na prethodne 4 utakmice. Dobra forma je posebno bitna jer narednog vikenda naši rukometaši dočekuju ekipu Novog Pazara čime nastavljaju rivalitet napravljen poslednjih godina posebno istaknut prethodne godine kada su u celosezonskoj borbi za prvo mesto Pazarci bili jedina ekipa koja je uzela bodove našim rukometašima.

grb kk Priboj maliiPosle katastrofalnog poraza na domaćem parketu od gostiju iz Nove Varoši pre nedelju dana, četvrtom u nizu, košarkaši Priboja su ovog vikenda prekinuli seriju loših rezultata na  gostovanju u Kraljevu ekipi iz Ratine, KK Polet – KK Priboj 78:88 (17:23, 24:33, 12:14, 25:18). Dobra igra tokom celog meča, naročito u prvom poluvremenu, protiv mladih Kraljevčana rezultirala je sigurnom pobedom pribojskih košarkaša.

kk-priboj-8-kolo

Sa nova dva boda naši košarkaši su se pomerili ka sredini tabele Prve MRL Zapad gde se trenutno nalaze na 8. mestu sa 11 bodova skorom 3-5. Narednog vikenda KK Priboj dočekuje poslednjeplasirani Ub.

Pribojske košarkašice ŽKO Lim su ovog vikenda poražene na gostovanju u Čačku 90:36 a narednog vikenda ponovo igraju na strani jer gostuju ŽKK Plej of u Užicu.

grb ZOK PribojOdbojkašice Priboja su nakon tri vezane pobede na startu prvenstva vezale tri poraza. Poslednji na gostovanju u Čačku, Lotus – ŽOK Priboj 3:0 (27-25, 25-17, 25-15). Dobra igra igra u prvom delu igre nije rezultirala i osvajanjem seta. Naše devojke su propustile 3 vezane set lopte (21-24) i nakon takve neiskorištene šanse igra se potpuno raspala pa je i usledio ubedljiv poraz. Priliku za popravni pribojske odbojkašice imaće naredne subote od 14 časova kada u Priboju gostije ekipa Libera.

Odbojkaši su bili slobodni ovog vikenda. U sredu bi kadetska selekcija terbala da dočeka vršnjake iz Prijepolja, a seniri narednog vikenda dočekuju ekipu Koceljeva.

dejana-stojic-kk-fap-karate

Karatisti su posle uspešnog turnira u Užicu sa koga su doneli pregršt medalja prethodnog vikenda bili slobodni, a to vreme su odlično iskoristili za pripreme za Prvenstvo uže Srbije ovog vikenda u Čačku koje je ujedno i kvalifikaciono takmičenje za državno prvenstvo. Na ovog takmičenja karatistkinja KK FAP Dejana Stojić je osvojila prvo mesto i zlatnu medalju u borbama za mlađe seniore. Plasman na Državno prvenstvo koje je na programu za sedam dana postvarili su još Luka Dragutinović u borbama za junire, Elena Vidaković u katama za kadete i Teodora Savić u borbama za kadete.