Kamiondžije novi lideri Zone Drina

U derbiju osmog kola pribojski fudbaleri savladali Lajkovčane i preuzeli prvo mesto u Zoni Drina. Omladinci Fapa poraženi na gostovanju u Kraljevu, pioniri bili slobodni. U gradskom derbiju petlići FK 033 slavili protiv vršnjaka iz FAP-a.

Lepo vreme, dobra igra pribojskih fudbalera i ubedljiva pobeda nad Lajkovčanima kojom su zaseli na vrh tabele Zone Drina, u potpunosti je zadovoljila nekoliko stotina gledalaca na Gradskom stadionu u Priboju, FK FAP – FK Zadrugar 3-0 (2-0).

tabelaPosle uvodnog odmeravanja snaga na sredini terena, Kamiondžije su krenule da pritiskaju goste što se veoma brzo isplatilo. U 20. minutu Nikačević je srušen u kaznenom prostoru, dosuđen je jedanaesterac, a siguran sa bele tačke je bio Goločevac. Nisu Kamiondžije stale posle vođstva, naprotiv, još ofazivnije su krenuli ka golu Lajkovčana. Čočević je u 26. minutu pogodio stativu, B. Šalipur u 30. posle kornera šutira glavom za malo preko prečke, da bi Bukvić u 33. minutu na pas Stankovića udvostručio prednost 2-0, i tim rezultatom se otišlo na odmor. U nastavku je bila slična situacija na terenu. Domaćin je napadao, stvarao šanse, dok gosti za 90 minuta nisu imali nijedan šut na gol golmana Pijevca. Nekoliko puta je u toku utakmice brzonogi Nikačević uspevao da izmakne odbrani gostiju ali bez konkretne završnice, da bi konačno u 75. minutu nakon greške poslednje linije Lajkovčana uspeo da postigne pogodak za, ispostaviće se konačnih, 3-0.

Sa nova tri boda Kamiondžije su novi lider Zone Drina sa ukupno 15 bodova iz prethodnih 8 kola, a narednog vikenda ih očekuje gostovanje u Šapcu, poslednjeplasiranoj ekipi Borca.

FK 033 FAPOmladinci FK FAP su u nedelju u 9. kolu omladinske lige Morava na gostovanju u Kraljevu poraženi od ekipe Metalca rezultatom 2-1 (gol za FAP postigao Milošević Nikola).  Oni trenutno zauzimaju 8 mesto sa 13 osvojenih bodova, a u narednom kolu dočekuju prvoplasiranu ekipi Jedinstvo Putevi iz Užica koja do sada ima maksimalan učinak, tj. svih devet pobeda. Pioniri su ovog vikenda bili slobodni jer su svoj meč 9. kola Moravičko Zlatiborske lige već odigrali sa Javor Matisom u Ivanjici, bilo je 0-0. Uoči 10. kola i gostovanja poslednjeplasirane Slobode iz Čačka, pioniri su na 9. mestu sa 8 osvojenih bodova. U gradskom derbiju lige OFS Priboj, pred više od 200 gledalaca, petlići FK 033 su savladali vršnjake iz FK FAP rezultatom 2-0. Golove za FK 033 su postigli Bukvić Vuk i Oparnica Aid.