Sport Uncategorized Vesti

Kamiondžije teško do boda na premijeri pred domaćim navijačima

Fudbaleri FAP-a na premijeri pred domaćim navijačima igrali nerešeno sa Osečinom 1-1, omladinci pripredili goleadu i savladali Takovo sa 6-3, pioniri poraženi od Borca sa 0-4. Rukometaši na svom parketu na prvoj prijateljskoj utakmici izgubili od Sloge 18-31.

Posle prošlonedeljne pobede u Novoj Varoši nad ekipom Zlatara od 0-2, fudbaleri FAP-a su na premijeri pred svojim navijačima, koji su u velikom broju došli na utakmicu, odigrali nerešeno 1-1 (0-1) sa veoma dobrom ekipom OFK Osečina.
Već na samom početku meča, u drugom minutu, gosti iz Osečine su došli do prednosti posle brze i precizne akcije svojih napadača koju je u gol pretvorio Milošević. Brz gol gostiju je značajno poremetio igru domaćina koji u prvom poluvremenu nije uspovao da ozbiljnije ugrozi protivničkog golmana. Osečina je u više navrata brzim kontrama lako dolazila do gola našeg zonaša, a najbolju priliku propustili su u 27. minutu kada je loptu sa gol linije izbio Bajramović.
Već na startu drugog poluvremena FAP dolazi do izjednačenja posle sigurno izvedenog jedanaesterca Goločevca. Prethodno je u svom kaznenom prostoru rukom igrao igrač gostiju Jovanović nakon udarca Prijovića. Nešto bolja igra u drugom poluvremenu nakon ulaska Nikačevića nije bila dovoljna i za drugi pogodak, a odlične intervencije našeg golmana Pijevca (u 62. minutu u situaciji jedan na jedan sprečio pogodak Gostiljca, a nešto kasnije krajnjim naporom odbranio udarac Petrovića sa blizu 30 metara) su rezultirale podelom bodova.

tabela FAP

Posle dva kola FK FAP ima četiri osvojena boda i u narednom kolu gostuje u Vladimirovcima ekipi Jedinstva 1945, a već u četvrtom kolu ih očekuje još jedan komšijski derbi kada u Priboj dolazi Polimlje iz Prijepolja.

I mlađe sekcije FK FAP su bile domaćini prošlog vikenda.
Pioniri su ubedljivo poraženi od odlične ekipe Borca iz Čačka rezultatom 0-4. Posle prva dva kola Moravičko-Zlatiborske pionirske lige, imaju pobedu i poraz, a već u sredu, u trećem vanrednom kolu  gostuju u Užicu vršnjacima Jedinstva Putevi.
Omladinci su pripredili još jednu goleadu na svom stadionu. Oni su u nedelju savladali Takovo iz Gornjeg Milanovca rezultatom 6-3, i ovom pobedom izbili na čelo omladinske lige Morava. Četvorka koja je u prošlom kolu dala 5 golova (Vulević, Hajdaragić, Salkanović(2) i Milošević), ovoga puta je postigla gol više (Vulević, Hajdaragić, Salkanović i Milošević (3)). U sredu, u trećem vanrednom omladince FAP-a očekuje gostovanje u Čačku ekipi Poleta.

Rukometaši Priboja su odavno u trenažnom procesu, a prošlog vikenda su odigrali i prvu utakmicu u pripremnom periodu. Naši rukometaši su na svom parketu dočekali ekipu Sloge iz Požege, novog superligaša, koji je slavio sa 18-31, poluvreme 9-15. Pred početak nove sezone u klub su stigli novi trener Saša Zec, levo krilo Babić iz Nove Varoši i Jaćimović iz Kragujevca. Uskoro će ekipi da se priključi i Bacetić, dok je angažovanje golmana Hadžibegića još neizvesno. Ambicije kluba su vezane za borbu za vrh tabele i plasman u viši rang, a nova sezona startuje u poslednjoj nedelji septembra.