Sport Uncategorized Vesti

Kamiondžije ubedljive u komšijskom derbiju

Fudbaleri FAP-a u komšijskom derbiju bolji od Prijepoljaca, omladinci odložili svoj meč u Ivanjici, a pioniri poraženi u Gornjem Milanovcu. Atletičarke FAP-a imale odličan nastup na kvalifikacijama Kupa Srbije za pionire u Kragujevcu. Jovica Spajić, srpski ultramaratonac, učestvuje na najtežoj planinskoj trci Tor Des Geants.

Otvorena igra, šanse na obe strane i ubedljiva pobeda Kamiondžija u potpunosti je  ispunila očekivanja oko 1000 gledalaca na Gradskom stadionu u Priboju, u komšijskom derbiju 4. kola Zone Drina, FK FAP – FK Polimlje 3:0 (2:0).

Od starta je domaćin krenuo ofanzivno, i  već u 13. minutu je bilo 1-0. Strelac je bio Oparnica na asistenciju Radovića. Bez obzira na rano vođstvo Kamiondžije su nastavile sa napadima, i posle nekoliko prilika u 40. minutu su udvostručili prednost. Goločevac je sa sredine terena pronašao Stankovića koji je centrirao, a Oparnica postigao svoj drugi pogodak za 2-0, rezultat kojim se otišlo na odmor . Na samom startu drugog poluvremena FAP je došao do trećeg gola. U 48. minutu Prijović je preko celog terena pronašao Stankovića koji preciznim udarcem postiže pogodak za, ispostaviće se, konačnih 3-0. Imali su i  gosti svojih šansi, posebno u drugom poluvremenu ali je golman Pjevac u nekoliko navrata odlično reagovao. Na kraju ubedljiva pobeda domaćih fudbalera i nova tri boda, koja pribojskog zonaša vode u sam vrh tabele na 4. mesto Zone Drina. Sledećeg vikenda Kamiondžije očekuje još jedan težak meč jer gostuju u Bajinoj Bašti drugoplasiranoj ekipi FK Sloga 1940, koja je bez poraza.

Omladinci su svoj meč sa FK Javor Matisom u Ivanjici odložili za sredu 17. avgust. I pored toga oni su zadržali 3. mesto u omladinskoj ligi Morava sa 9 bodova iz 4 utakmice, a narednog vikenda gostuju u Užicu ekipi FK Sloboda. Pioniri FK FAP su poraženi u Gornjem Milanovcu od vršnjaka Metalca sa 3-1, i posle 5. kola pionirske Moravičko-Zlatiborske lige se nalaze na 7. mestu sa sedam osvojenih bodova. Narednog vikenda dočekuju ekipu FK BIP iz Čačka.

Atletičarke FAP-a su ostvarile odlične rezultate na kvalifikacijama Kupa Srbije za pionire u Kragujevcu, takmičenju koje je ujedno i prvenstvo Centralne Srbije za pionire. Ivona Polić je osvojila prvo mesto i zlatnu medalju u skoku u vis sa preskočenih 1,35 m. Željana Petrić je kao mlađa pionirka na svom prvom nastupu zabeležila sjajno 4. mesto u trci na 300 m, sa rezultatom 45, 31 sec.

Košarkaši, rukometaši, odbojkašice i odbojkaši, kao i karatisti Priboja su u fazi pripremapred nastupajuća takmičenja koja počinju krajem septembra i početkom oktobra.

10679862_700883399999349_1647543907946599914_o

Ko sme taj može.

Jovica Spajić, rekorder Srbije u ultramaratonu, juče je započeo višednevnu trku kroz Alpe, najtežu planinsku trku Tor Des Geants.
330 kilometara sa 24 km visinske razlike takmičari će morati da završe za 150 sati koliko iznosi vremenski limit trke. Naš Jovica je danas oko 16 časova završio etapu do Donnasa, već je prešao 148 km. Njegove rezultate iz sata u sat na prestižnoj trci Tor Des Geants možete pratiti OVDE.