Sport Uncategorized Vesti

Korner: fudbal, košarka, rukomet, atletika

Rukometaši na premijeri nove sezone ubedljivi u Trsteniku. Fudbaleri na gostovanju u Kragujevcu osvojili bod. Košarkaši u Novoj Varoši zabeležili prvu pobedu na pripremama. Atletičari doneli pregršt medalja iz Kragujevca.

grb RK PribojRukometaši Priboja su na premijeri nove sezone u Prvoj ligi Zapad ostvarili ubedljivu pobedu u Trsteniku, RK Prva Petoletka – RK Priboj 20:32 (8:17).
Dobra igra u odbrani, na kojoj insistira trener Zoran Tanasković, donela je dosta laganih pogodaka iz kontri i polukontri, pa je već u prvom poluvremenu ređeno pitanje pobednika. U nastavku meča priliku su dobili mlađi igrači i igrači sa manjom minutažom koji su dobro koristili svoju šansu pa je razlika na kraju bila ubedljivih 12 golova. Iako šef sručnog štaba nije želeo da posebno istakne nekog od igrača naglašavajući odličnu timsku igru, brojem pogodaka su se izdvojili ovogodišnja pojačanja Nemanja Vuković sa 12 i Strahinja Cvijović sa 6 pogodaka.
Narednog vikenda, subota od 18:00 časova, naše rukometaše očekuje premijera i na domaćem parketu kada u Priboj  dolazi ekipa Metalca iz Kraljeva.

grb FK FAPFudbaleri FAP-a su u subotu u 6. kolu Srpske lige Zapad na gostovanju u Kragujevcu osvojili bod, FK Šumadija 1903 – FK Priboj 1:1 (0:1).
U utakmici u kojoj su naši fudbaleri bili bolji rival i vodili od 16. minuta golom Radovića iz penala, domaćin je ipak uspeo da osvoji bod. I pored 4-5 izglednih prilika za pribojske fudbalere, u finišu meča malo je nedostajalo da ostanu i bez tog jednog boda, koji je sigurnom intervencijom spasao golman Pijevac.
Nakon 6 odigranih kola FK FAP se nalazi na 10-om mestu na tabeli sa 7 osvojenih bodova (2-1-3) i u narednom kolu u subotu 26.09. od 15:30 dočekuje FK Zvižd iz Kučeva.
Omladinci FAP-a su utakmicu 6. kola Omladinske lige Morava odigrali ranije, u sredu, kada su u Priboju gostovali Užičani, FK FAP – FK Sloboda 1:2 (Salkanović strelac za FAP). Nakon serije dobrih rezultata došla su i dva poraza, pa se omladinci ternutno nalaze na 6. mestu (3-1-2) sa 10 osvojenih bodova i narednog vikenda gostuju u Bajinoj Bašti. Kadeti su još jednom bili ubedljivi, FK FAP – FK Sloga BB 6:1. Strelci za pribojske kadete su bili Ivanović i Kovačević po 2 i Otašević i Roćen sa po jednim pogotkom. Narednog vikenda kadeti gostuju FK Polimlje u Prijepolju. Pioniri nastavljaju sa dobrim rezultatima i pobedama, ovog vikenda u Čačku, FK Sloboda – FK FAP 1:3. Strelci za pionire su bili Nikola Tošić, Andrej Bukvić i Miroslav Bukvić. Posle pet odigranih kola Moravičko – Zlatiborske lige pioniri su četvrti sa 10 bodova (3-1-1) i narednog vikenda dočekuju FK Kinder iz Čačaka.

grb KK PribojKošarkaši Priboja su nakon nekoliko poraza na prijateljskim utakmicama (Steaua Bukurešt na Zlatiboru, a Sloboda Užice, Zlatar Nova Varoš, Borac Čačak sve tri u Priboju) u sklopu priprema za predstojeću sezonu u Prvoj regionalnoj ligi Zapad zabeležili i prvu pobedu na gostovanju u Novoj Varoši, KK Zlatar – KK Priboj 70:75.
DSCN2260
Potpuno nov sastav (otišli Golubović, Ćirović, Hadžifejzović, Janjušević, Bjelak a došli Jović, Bjeletić, Mijatović, Milojević, Ratković i Drčalić) uz Masalušića, Lukovića i Stanojevića i popunjen juniorima, tek je od gostovanja Borca kompletan. Ni protiv Zlatara nije sve funkcionisalo kako treba u prvom poluvremenu, ali je solidna partija u nastavku bila dovoljna za pobedu. Prema rečima novog šefa stručnog štaba Danila Janjuševića tim je tek na 50% svojih mogućnosti i do kraja priprema će podići nivo forme i spremno ući u novu sezonu u kojoj imaju najviše ambicije vezane za prvo mesto i plasman u Drugu ligu posle tri godine osvajanja vicešampionske titule. Prvu sledeću proveru naši košarkaši će imati već u sredu od 18:00 časova u Gradskoj dvorani u Priboju protiv KK Varda iz Višegrada, dok ih za vikend očekuje turnir u Višegradu protiv domaće Varde, Slobode iz Užica i Radnika iz Bijeljjine.

dodela medalja atletikaAtletičari iz Priboja nastavljaju sa postizanjem odličnih rezultata i osvajanjem medalja. Prošlog vikenda su u Kragujevcu na kvalifikacijama Kupa i ujedno Prvenstvu centralne Srbije za pionire osvojili pregršt medalja i plasmana na finale Kupa:
2. mesto, srebrna medalja, (Nemanja, Luka, Lazar i Filip) – štafeta 4 x 300m
Pionirska ekipa AK FAP je osvojila i ekipno drugo mesto u muškoj konkurenciji.

Sve čestitke trenirima Vladu Pivljaninu i Ljubiši Raoviću i atletičarima AK FAP posebno imajući u vidu sredstva kojima raspolažu i uslove u kojima treniraju. Podsećamo da je iz ovog kluba samo u poslednjih par godina poteklo nekoliko reprezentivaca Srbije (braća Raović, Miloš i Igor, Amela Terzić, Zorana Bukvić…) i da u mlađim kategorijama redovno osvajaju medalje na svim takmičenjima. Krajnje je vreme da ljudi koji su zaduženi za sport u našoj opštini shvate koliko velike uspehe ostvaruju mladi pribojski atletičari i da im obezbede adekvatna sredstva i minimalne uslove za treniranje kako bi stručan tim trenera nastavio da priozvodi nove atletske šampione.