Sport

Košarkaši Priboja savladali lidera prvenstva

Košarkaši Priboja pružili najbolju igru ove sezone, savladan lider prvenstva iz Novog Pazara. Rukometaši u prvoj kontrolnoj utakmici poraženi od Goražda. Danas u 15 časova prozivka i početak priprema za fudbalere FAP-a.

Košarkaši Priboja su u petak veče odigrali najbolju utakmicu ove sezone u kojoj su savladali lidera prvenstva, KK Priboj – OKK Novi Pazar 89:78 (29:13, 19:23, 22:12, 19:30). Posle izjednačene igre u uvodnim minutima domaći košarkaši su dobrom odbranom i šutevima van 6,75 već u prvoj četvrtini stekli značajnu prednost koja je na poluvremenu iznosila 12 poena, 48:36. U najmanju ruku diskutabilne odluke sudijskog para Ćirović-Dulić, konstantno na štetu domaćih igrača, kao da su dodatno motivisale pribojske košarkaše da u trećoj četvrtini naprave najveću razliku na meču i sačuvaju je u poslednjih 10 minuta.

Nakon ove pobede KK Priboj je zadržao šesto mesto Prve MRL Zapad sa 10 pobeda i 7 poraza. Na vrhu tabele sad se nalaze 4 ekipe sa istim skorom 14-3, OKK Zlatar Nova Varoš, KKK Radnički Kragujevac, OKK Novi Pazar i KK Klik Arilje, pa očekuje nas neizvesna borba za titulu i plasman u Drugu ligu. Košarkaši Priboja naredne nedelje gostuju u Kragujevcu a tek 25.02. na domaćem terenu dočekuju Student iz Bajine Bašte.

Rukometaši su u subotu odigrali prvu kontrolnu utakmicu u okviru priprema za nastavak sezone u Super B ligi protiv gostiju iz Goražda, RK Priboj – RK Goražde 27:30. Priliku da igraju dobili su svi igrači sem bolesnih Milinkovića i Bojanića. Ekipu je na zimskoj pauzi napustio Almir Hamidovic koji je potpisao za N.Pazar a u Priboj se vratio Davor Laković iz Jugovića. Sledeću prijateljsku utakmica naši rukometaši igraju već večeras od 18 časova u Požegi sa istoimenim prvoligašem, a već u četvrtak, 9.02. i u Novom Pazaru. Posle prvog dela sezone RK Priboj se nalazi na 6. mestu Super B lige sa 12 osvojenih bodova i u prvom kolu nastavka prvenstva dočekuju ekipu Obilića iz Beograda.

Prozivkom u ponedeljak u 15 časova fudbaleri FAP počinju pripreme za nastavak sezone Srpskoj ligi Zapad. Prozivku će izvršiti prvi trener Dalibor Kurćubić, a tek nakon toga će se znati više o sastavu tima koji će nastupati ovog proleća. Jesenju polusezonu FAP je završio na deobi 9.-11. mesta sa 18 osvojenih bodova i skorom 5-3-7. Nastavak prvenstava je planiran za sredinu marta, a u prvom kolu u Priboj dolazi ekipa Šapina.