Lider Zone Drina FK FAP gostuje u Sevojnu

Fudbaleri FK FAP su ubedljivom pobedom u Šapcu zadržali prvo mesto na tabeli Zone Drina, a liderski poziciju ovog vikenda brane na gostovanju u Sevojnu. Košarkaši savladali Student BB, u nedelju derbi sa Željezničarom u Čačku. Odbojkašice gostuju u Užicu, a rukometaši u derbiju kola u subotu od 17 časova dočekuju neporaženu Mladost iz Čačka.

grb FK FAPFudbaleri FK FAP su ubedljivom pobedom u Šapcu zadržali prvo mesto na tabeli Zone Drina, a liderski poziciju ovog vikenda brane na gostovanju u Sevojnu. Trener golmana Veroljub Šiljak je izjavio da na ovo gostovanje pribojski fudbaleri odlaze oslabljeni neigranjem D. Šalipura zbog parnih kartona i Prijovića koji je i dalje povređen, ali da bez obzira na njihov izostanak idu po nova tri boda.

FK Sevojno je u sredu u zaostaloj utakmici savladao Borac sa 3-0, pa je trenutno na 14. mestu na tabeli sa 8 osvojenih bodova. U međusobnim susretima prošle sezone bilo je dosta golova, u Sevojnu je bilo nerešeno 2-2, dok je u Priboju trijumfovao FAP sa 3-2. Sudijska trojka, glavni sudija Mladen Gligorijević i pomoćnici Miloš Vitić i Đorđe Petrivić, dolazi iz Užica. Utakmica počinje u subotu u 14:30 časova.

Sve mlađe selekcije FK FAP gostuju ovog vikenda. Omladinci u 11. kolu omladinske lige Morava igraju u Vrnjačkoj Banji sa ekipom FK Goč, trenutno su na 11 mestu sa 13 osvojenih bodova. Pioniri u 11. kolu gostuju lideru FK Sloboda u Užicu, na tabeli pionirske Moravičko Zlatiborske lige se nalaze na 7. mestu sa 11 bodova. Petlići Fapa u okviru lige OFS Priboj gostuju u Brodarevu vršnjacima Jasena, dok petlići FK 033 sa liderske pozicije dočekuju odgovarajuću ekipu Sloge iz Sjenice.

grb RK PribojRukometaše Priboja posle ubedljivog poraza u Aranđelovcu od Šamota očekuje još jedan derbi meč, jer u okviru 4. kola Prve lige Zapad u Priboj dolazi neporažena ekipa Mladosti iz Čačka. Ova utakmica je prilika da pribojski rukometaši poprave utisak iz prethodnog vikenda i da se eventualnom pobedom domognu druge pozicije na tabeli kako bi ostali u trci za prvo mesto i plasma u viši rang, što je želja i ambicija kluba ove sezone.

Po svemu sudeći RK Priboj će prvi put ove sezone nastupiti komletan. Još prošlog vikenda od povrede se oporavio Dorić, a u ekipu je došao je Ivan Mijatović. Pred susret sa Čačanima u Priboj se sa probe u Grčkoj vratio i Luka Minić pa se očekuje da i on bude sastavu.U prošloj sezoni obe ekipe su kao domaćini trijumfovali sa 2 gola razlike, u Čačku je bilo 29-27, dok je u Priboju rezultat bio 27-25. Sudijski par na ovom susretu čine A. Rilak i P. Obradović, a utakmica RK Priboj – RK Mladost se igra u subotu u Gradskoj dvorani sa početkom u 17 časova.

grb KK PribojKošarkaši Priboja su u sredu, na premijeri pred svojim navijačima, u okviru 2. vanrednog kola Prve regionalne lige Zapad zabeležili i drugu pobedu u novoj sezoni. U neizvesnoj utakmici i sa dosta muke savladana je ekipa Studenta iz Bajine Bašte rezultatom 77-72, po četvrtinama 21-21, 14-9, 20-16 i 22-26.

Prvo poluvreme je proteklo u izjednačenoj igri, a košarkaši Priboja su do prednosti od 5 poena na kraju druge četvrtine došli u poslednjem minut ovog perioda. Početak treće četvrtine je u potpunosti pripao domaćim košarkašima koji su serijom 11-0 došli do maksimalnih plus 16. Međutim gosti iz Bajne Bašte se nisu predavali, pa su poprilično nervoznu i neorganizovanu igru pribojske ekipe tokom većeg dela meča, a posebno u zadnjoj četvrtini, iskoristili da preokrenu rezultat. Prvo su smanjili prednost domaćina na 9 poena pred početak poslednjeg perioda u kome su na 4 minuta pre kraja stigli i do vođstva 60-61, odnosno za njih maksimalnih plus 4 na 2,45 minuta do kraja 62-66. Na sreću domaćih košarkaša u poslednja 2 minuta igrači Studenta su serijom grešaka i ishitrenih šuteva omogućili pribojskim košarkašima da trojkom Masalušića 1,11 minuta do kraja steknu prednost od tri poena koju su sigurnim izvođenjem slobodnih bacanja sačuvali do kraja 77-72.

Posle dve startne pobede u prva dva kola KK Priboj očekuje gostovanje u Čačku ekipi Željezničara koja kao i pribojski košarkaši ima obe pobede. U međusobnim susretima u prethodnim sezonama uspešniji su bili košarkaši Priboja zabeleživši četiri pobede iz isto toliko susreta. Meč Željezničar – Priboj se igra u nedelju sa početkom u 18 časova.

Mlađi pioniri KK Priboj nakon poraza od Ariljaca u Priboju (39-51) u drugom kolu Lige mlađih pionira Zlatiborskog okruga, koja je kvalifikaciono takmičenje za Kvalitetnu ligu Zapadne Srbije, gostuje u Užicu ekipi KK Play off.

OSS grbNakon maksimalne pobede u prvom kolu Regionalne lige Zlatiborsko-Moravičkog okruga u Bajinoj Bašti, odbojkašice Priboja očekuje još jedno gostovanje. Ovoga vikenda one se u Užicu sastaju sa ekipom ŽOK Forma koja je na premijeri poražena u Novoj Varoši.

Prema rečima trenera ŽOK Priboj, Slavice Raković, devojke su spremne za predstojeći meč, nema bolesnih ni povređenih igračica pa će ekipa biti kompletna. U prethodnoj sezoni pribojske odbojkašice su u oba susreta sa Užičankama zabeležile pobede od po 3-1 u setovima. Utakmica između ŽOK Forma i ŽOK Priboj se igra Užicu u nedelju sa početkom u 12 časova.