Sport Vesti

Priboj – Ostali 4:0

Odličan vikend pribojskih sportista. Rukometaši u poslednjem kolu jesenjeg dela prvenstva slavili u Aleksandrovcu. Košarkaši zadržali maksimalan učinak na gostovanju u Svilajncu. Odbojkaši zabeležili i drugu pobedu u sezoni u Kotraži. Odbojkašice stigle do pete pobede na domaćem parketu pritiv Čačanki. Julija Savić imala zapažen nastup u Sloveniji.

grb RK PribojRukometaši Priboja su proteklog vikenda gostovali u Aleksandrovcu, gde u okviru poslednjeg kola jesenjeg dela prvenstva Prve lige Zapad slavili protiv domaće ekipe, RK Župa 54 – RK Priboj 20:24, poluvreme 11:13.

Pribojski rukometaši su dobro otvorili meč, i već u 15 minutu su napravili 3 gola prednosti. Međutim, važnost utakmice i nervoza koja se uvukla u redove pribojske ekipe dovele su do niza grešaka u napadu, što je domaćin iskoristio i potpuno se vratio u meč. Sve do 50 minuta igralo se u mini serijama od po 2-3 gola i jedne i druge ekipe, da bi, zahvaljujući pre svega odbranama mladog Rakovića (15) i golovima brzonogog Babića (8), Priboj prelomio utakmicu i sigurno priveo kraju za još jedan trijumf, osmi u nizu.

ruk PBPosle jedanaestog poslednjeg kola jesenjeg dela prvenstva, pribojski rukometaši se nalaze na drugom mestu Prve lige Zapad sa deset pobeda i samo jednim porazom, i to od vodećeg Šamota (29-18) koji je polusezonu završio sa maksimalnim učinkom. Za rukometaše Priboja sledi pauza,a nastavak takmičenja je zakazan za 14. mart kada bi naši rukometaši trebalo da gostuju u Kragujevcu.

Košarkaši Priboja su i posle desetog kola sa maksimalnim učinkom. Na gostovanju u Sviljncu savladana je istoimena ekipa KK Svilajnac – KK Priboj 70:83, po četvrtinama 21:23 ,22:18 ,15:20 i 12:22.

grb KK PribojPribojski košarkaši su teže nego što se ošekivalo došli do desete uzastopne pobede. Iako košarkaši Priboja su odlično otvorili meč serijom 10:0, domaćin je uspeo da konsoliduje redove, i da na polevremenu vodi 43:41. Znatno bolja igra u nastavku, pre svega u odbrani, rezultirala je vođstvom u trećoj četvrtini, da bi u poslednjem periodu domaćina sveli na samo 12 pogodaka i prelomili meč u svoju korist za konačnih 70:83.

kos PBPosle deset odigranih kola u Prvoj RL Zapad pribojski košarkaši se i dalje nalaze na deobi prvog mesta sa ekipom Zlatibora koja kao i Priboj ima stoprocentni učinak ali bolju koš razliku. U narednom kolu pribojski košarkaši dočekuju Ubljane (petak od 19 časova), zatim gostuju u Šapcu, a u poslednjem kolu jesenjeg dela prvenstva 26. decemba dočekuju Zlatibor u utakmici koja će odlučivati o jesenjoj tituli.

Ovog vikenda su nastupale i sve mlađe selekcije KK Priboj. Juniori su poraženi na gostovanju u Užicu, KK Užice – KK Priboj 80:73, kadeti su poraženi na gostovanju u Prijepolju, KK Mileševac – KK Priboj 93:70, dok su mlađi pioniri u Priboju savladani od vršnjaka iz Užica, KK Priboj – KK Play Off 38-74.

grb ZOK PribojOdbojkašice Priboja su ovog vikenda u okviru devetog kola Regionalne lige Zlatiborsko-Moravičkog okruga na parketu u Priboju dočekale gošće iz Čačka i u zanimljivoj i dobroj utakmici zabeležile petu pobedu, ŽOK Priboj – OK Borac2  3-1, po setovima 24-26, 25-15, 25-23 i 25-16.

Iako se očekivala sigurna pobeda pribojskih odbojkašica nije bilo tako lako. Zanimljiva borba vođena je tokom celog susreta, posebno u prvom setu koje su gošće dobile na razliku. Tome su doprineli loš prijem i, pre svega, servis greške pribojskih devojaka, ali i dobra igra Čačanki. Posle gubitka prvog seta odbojkašice Priboja su zaigrale znatno anagžovanije što je rezultiralo osvajanjem ostala tri seta, i sigurnom pobedom na kraju.

zok odb PBPosle devet odigranih kola ŽOK Priboj se nalazi na petom mestu Regionalne lige sa pet pobeda i 16 osvojenih bodova. Do kraja jesenjeg dela prvenstva ih očekuju dve teške utakmice. Prvo ih narednog vikenda očekuje komšijski derbi u Novoj Varoši sa jednom od boljih timova u ligi, ekipom Zlatara, a poslednjem kolu 20.decembra dočekuju ekipu Arilja, još jedan od timova iz vrha tabele.

grb OK PribojOdbojkaši Priboja su proteklog vikenda zabeležili još jednu pobedu. Oni su na gostovanju u Kotraži ubedljivo savladali istoimenu ekipu, OK Kotraža – OK Priboj 0-3, po setovima 16-25, 17-25 i 17-25.

Rutinska pobeda i pored ne baš sjajnog izdanja pribojske ekipe je obeležila ovaj meč protiv znatno slabijeg protivnika. Rana i visoka prednost omogućila je treneru Mladenu Jeriniću da šansu pruži mlađim igračima, od kojih je nekima ovo bila prva zvanična takmičarska utakmica. I pored toga zabeležena je sigurna i ubedljiva pobeda.

Posle 5 odigranih kola u Međuregionalnoj ligi Zapad, odbojkaši Priboja imaju dve pobede i poraz uz jednu odloženu utakmicu. Narednog vikenda pribojski odbojkaši će imati i premijeru pred svojim navijačima jer u okviru 6. kola u Priboj dolazi ekipa Bajine Bašte.

Veliko priznanje je ovih dana stiglo u Karate klubu FAP od strane Karate federacije Srbije. Karatistkinja karate kluba FAP, Julija Savić pozvana je u državnu reprezentaciju za međunarodno takmičenje u Sloveniji.

Julija Savić sa medaljom.

Julija je bila deo ekipe koja je predstavljala Srbiju na Kupu Evrope u Sloveniji “Trbovlje 2014″ koje je održano u subotu 06. decembra u Trbovlju, a nastupala je u katama u kategoriji nade. Mlada karatistkinja iz Priboja u osmini finala je poražena od Slovenke Sare Žohar, ispala u narednom kolu, pa Juliju nije povukla u repasaž i tako nije došla u priliku da se bori za medalju. Selektor Karate reprezentacije Srbije je pohvalio Julijin nastup istakavši da je zadovoljan posebno jer je to njen prvi nastup za državnu selekciju.

Da podsetimo, Julija je osvojila drugo mesto i srebrnu medalju u katama u klasi A u kategoriji nade na Kupu Srbije u Beogradu. Sa tim rezultatom mlada karatistkinja je postala vicešampion Kupa Srbije i član reprezentacije Srbije.