Rukomet: Šampioni

Pobedom u Aleksandrovcu još pre desetak dana rukometaši Priboja su osvojili šampionsku titulu u Prvoj ligi Zapad, a prošlog petka u Gradskoj dvorani u Priboju su im dodeljene medalje i šampionski pehara posle pobede nad kragujevčanima. Fudbaleri nastavljaju grčevitu borbu za opstanak, u utakmici sa Šumadijom u Aranđelovcu umesto da osvoje sva tri spasavali jedan bod, a već u sredu u vanrednom kolu dočekuju drugoplasirane smederevce. Karatistikinja FAP-a Dejana Stojić sa finala Kupa Srbije u Novom Sadu donela srebrnu medalju.

grb RK PribojPobedom u Aleksandrovcu pre desetak dana rukometaši Priboja su osvojili šampionsku titulu u Prvoj ligi Zapad. Utakmica sa kragujevčanima je bila prilika da još jednom potvrde svoj kvalitet i sigurno trijumfuju RK Priboj – RK Radnički 2  35 : 24 (15 : 13). Iako je prvo poluvreme proteklo u izjednačenoj igri, pre svega zahvaljujući nedovoljnoj angažovanosti domaćih igrača koji su do prednosti od 2 gola na poluvremenu stigli u samoj završnici, u drugom poluvremenu je bila apsolutna dominacija pribojske ekipe koja je ovom pobedom zadržala maksimalan učinak i zabeležila i 21 pobedu iz isto toliko utakmica.

Po završetku susreta sa kragujevčanima direktor lige mlađih kategorija i delegat u našoj ligi Bojan Maksović je kapitenu Željku Jaćimoviću uručio šampionski pehar a igračima i stručnom štabu podelio medalje za osvojeno prvo mesto i čestitao plasman u Super B ligu. Do kraja prvenstva je ostalo još gostovanje drugoplasiranom Novom Pazaru u kome naši rukometaši žele trijumf kojim bi ostvarili istorijski rezultat i prvenstvo završili sa svim pobedama.

grb FK FAPFudbaleri nastavljaju grčevitu borbu za opstanak. U utakmici u Aranđelovcu umesto da osvoje sva tri spasavali jedan bod FK Šumadija – FK FAP 1:1 (0:1). Odlično prvo poluvreme, rano vođstvo (Nikačević 5. minut) i nekoliko stoprocentnih šansi mladog Kovačevića i prečka Nikačevića i samo jedan pogodak u mreži domaćina nisu bili dovoljni da se zabeleži pobeda jer su aranđelovčani u nastavku bili daleko bolji i pored izjednačenja imali nekoliko šansi i pogođenu prečku. Na kraju Kamiondžije ne mogu biti nezadovoljne jer su uspeli da u direktnom susretu sa konkurentom za opstanak ostanu neporaženi.

tabela 26. kolo

Posle 26. kola Srpske lige Zapad pribojski fudbaleri se nalaze u grupi timova od 10. do 13 mesta sa 31 osvojenim bodom u kojoj se još nalaze Šumadija (AR), Šumadija 1903 (KG) i Mokra Gora. Iz lige ispada 5 timova jer se iz Prve lige u Srpsku ligu Zapad sele Sloboda, Radnički i Loznica. Ispod FAP-a su tri ekipe: Jedinstvo Ub, Sloga (KV) i Zvižd, dok tri boda više imaju Jedinstvo Putevi (UE) i Polet iz Ljubića čija je utakmica sa Smederevom pri vođstvu gostiju 0:1 prekinuta zbog opšte tuče na terenu. Upravo drugoplasirano Smederevo gostuje u sredu od 17 časova na Gradskom stadionu u Priboju u 27. vanrednom kolu. Nakon toga slede gostovanja u Ljubiću i u Zubinom Potoku, pa nam u poslednjem kolu dolazi Jedinstvo sa Uba.

Kadeti su zabeležili vrednu pobedu na gostovanju u Bajinoj Bašti gde su savladali Slogu sa 2:1. Naredne nedelje u komšijskom derbiju dočekuju Polimlje iz Prijepolja pa gostuju Zlataru u Novoj Varoši. Pioniri su nakon poraza u Užicu od Slobode na gostovanju Jedinstvu na Zlatiboru igrali nerešeno 0:0. Gradski derbi između petlića FK FAP i FK 033 je pomeren za četvrtak.

grb karateKaratisti nastavljaju sa sjajnim nastupima i osvajanjem medalja. Ovoga puta su sa Finala kupa Srbije 21. maja u Novom Sadu doneli srebrno odličje. Iako su KK FAP su na ovom takmičenju predstavljale samo dve plasirane takmičarke uspeli su da naprave odličan rezultat: Dejana Stojić u borbama za mlađe seniorke je osvojila srebrnu medalju dok je Julija Savić u katama za kadetkinje osvojila peto mesto. Nakon finala Kupa sledi pauza pa nastavak takmičenja 11.-12. juna na  turnirima u Milanovcu i Požegi.