Rukometaši Priboja ubedljivi protiv Kruševljana

Rukometaši još jednom ubedljivi na domaćem parketu. Kadeti KK Priboj učestvovali na kvalifikacionom turniru za popunu Jedinstvene lige Srbije. Šahisti na turniru u Novoj Varoši zauzeli drugo mesto.

Posle prošlonedeljne pobede na premijeri nove sezone u Prvoj ligi Zapad nad Kragujevčanima rukometaši Priboja su i ovog vikenda bili ubedljivi. U Gradskoj dvorani u Priboju ubedljivo su savladani Kruševljani, RK Priboj – RK Knez Lazar 33-24, poluvreme 19-5.

Za razliku od prethodne, u ovoj utakmice su domaći rukometaši od prvog minuta zaigrali odličnu odbranu kojom su sveli goste na samo 5 postignutih golova u prvom poluvremenu. Uz raznovrsnu i efikasnu igru u napadu rukometaši Priboja su već polovinom prvog poluvremena praktično rešili pitanje pobednika, bilo je samo pitanje kojom razlikom. Milinković, Jaćimović, Strujić, Cvrkotić su se utrkivali ko će postići atrktivniji gol što je uz dobre odbrane golmana, posebno Rakovića, rezultiralo prednošću od 14 golova na poluvremenu, 19-5. U nastavku je tener Zečević ukazao priliku mlađim igračima, što su Kruševljani iskoristili, i smanjili konačan rezultat na podnošljivih 9 razlike, 33-24.

rukomewtNakon dve ubedljive pobede na startu nove sezone RK Priboj se nalazi na deobi prvog mesta u Prvoj ligi Zapad . Već narednog vikenda rukometaše Priboja u derbiju kola, a možda i celog prvenstva, očekuje najteže gostovanje u ovoj polusezoni u Aranđelovcu ekipi RK Šamot 54, jednom od favorita za osvajanje prvog mesta u ovogodišnjem prvenstvu.

Proteklog vikenda je u Čačku u organizaciji Regionalnog košarkaškog saveza Zapadne Srbije i KK Borac održan kvalifikacioni turnir za popunu Jedinstvene kadetske lige Košarkaškog saveza Srbije na kome su učestvovali i kadeti KK Priboj.

kadeti kk priboj

Ognjen Vidojević, Miloš Milićević, Mihajlo Šljuka, Radoš Udovičić, Dušan Bošković, Predrag Stašević, Rastko Šušnjević, Veljko Milošević, Nikola Pejović, Bogdan Blagojević, dole Luka Lisica

Na turniru je učestvovalo sedam ekipa podeljenih u dve grupe. U grupi sa kadetima Priboja su bile ekipe KK Užice, KK Metalac iz Valjeva i KK Željezničar iz Čačka, dok su u drugoj grupi bili KK Play off (UE), KK Borac (ČA) i KK Šabac. Po dve prvoplasirane ekipe iz svake grupe će igrati polufinale narednog vikenda, Borac -Metalac i Užice – Šabac, a pobednici ovih mečeva će izboriti pravo da ove sezone nastupaju u Jedinstvenoj kadetskoj lig KS Srbije. Ostale ekipe nastavljaju takmičenje u regionalnim ligama. Kadeti Priboja su zabeležili poraze u sve tri utakmice u grupi. U prvom kolu su poraženi od ekipe KK Užice rezultatom 68-60. Loš početak meča, odlična treća četvrtina u kojoj su pribojski kadeti imali prednost od 7 poena, i veoma loša završnica su obeležili prvi susret na kome su se posebno istakli Lisica Luka sa 18, Stašević Predrag sa 17 i Bošković Dušan sa 12 poena. U drugom meču na turniru bolji od njih su bili vršnjaci Željezničara iz Čačka rezultatom 74-46, a dobre partije su pružili Lisica Luka sa 14 i kapiten Šljuka Mihailo sa 11 poena. U trećem, poslednjem kolu kadeti KK Priboj su ubedljivo poraženi od KK Šabac rezultatom 66-25. Na ovoj utakmici zbog stomačnih problema nisu nastupala dvojica standardnih igrača pa su priliku da igraju dobili igrači sa manjom minutažom iz predhodnih mečeva.

Iako su turnir završili bez pobede kadeti Priboja su prikazali veoma borbenu i požrtvovanu igru na svakom meču. Ekipa nije imala rešenja na poziciji pet što je bio veliki hendikep na svakoj utakmici. Još veći hendikep je predstavljalo svakodnevno naporno putovanje iz Priboja u Čačak, što je znatno uticalo na umor mladih košarkaša koji se sve više osećao kako je turnir odmicao. Trener Siniša Đurović je rekao da su momci igrali boreći se sa umorom i grčevima ne želeći da to pokažu i da su bili spremni da igraju i na jednoj nozi ako treba. Uz takav pristup treninzima i odnos prema saigračima i ekipi pobede će sigurno doći, a pribojska košarka nema razloga da brine za svoju budućnost.

U sklopu priprema pred početak sezone, prvi tim KK Priboj je prošle sedmice u Priboju odigrao kontrolnu utakmicu sa ekipom Varde iz Višegrada, članom Premijer lige BiH, na kojoj je poražen rezultatom 72-87.  Do početka prvenstva u Prvoj regionalnoj ligi Zapad naši košarkaši će odigrati još jedan meč sa istim protivnikom u Višegradu, što će biti i generalna proba pred utakmicu I kola koja se igra 11. oktobra u Kraljevu sa Polet Ratinom, a već u sredu nakon toga, u drugom vanrednom kolu, će biti domaćin Studentu iz Bajine Bašte. U nedelju startuje i Liga mlađih pionira Zlatiborskog okruga kao kvalifikacije za plasman u Kvalitetnu ligu mlađih pionira Zapadne Srbije. U prvom kolu u mladi košarkaši Priboja dočekuju vršnjake iz Arilja.

tabela sahU organizaciji Šahovskog saveza Centralne Srbije u Novoj Varoši je od 2. do 5. oktobra organizovana Liga Centralne Srbije grupa Zapad na kojoj je učestvovalo 12 klubova. Iako su pre turnira važili za osmog favorita po rejtingu, šahisti ŠK FAP su napravili odličan rezultat osvojivši drugo mesto na ovom takmičenju. U šest odigranih kola ekipa Šahovskog kluba FAP u sastavu: I.Grubišić, B.Bojanić, S.Drčelić, D.Ivanović, M.Novaković, N.Kotlaja, M.Cvijović, D.Drčelić i M.Javorac, je zabeležila tri pobede, dva nerešena rezultata i samo jedan poraz i to od pobednika Lige, ekipe Prve Petoletke iz Trstenika.

Odbojkašice Priboja su proteklog vikenda otkazale učešće na turniru u Novoj Varoši zbog bolesti velikog broja igračica, tako da u sklopu priprema za novu sezonu koja počinje 11. oktobra neće imati kontrolnih utakmica. Naše odbojkašice u prvom kolu Regionalne lige Zlatiborsko Moravičkog okruga gostuju u Bajinoj Bašti.