Rukometaši slavili u derbiju

Rukometaši slavili u derbiju sa Aranđelovčanima nanevši im prvi poraz ove sezone. Košarkaši još jednom ubedljivi na domaćem parketu. Odbojkaši u taj brejku poraženi od prvoplasirane Drine. Odbojkašice sigurne u Čačku. Fudbaleri poraženi u Osečini. Karate klub FAP prima nove članove.

grb RK PribojRukometaši Priboja su subotu na svom parketu u derbiju sezone dočekali lidera prvenstva iz Aranđelovca i zabeližili pobedu nanevši pri tom gostima prvi poraz u sezoni, RK Priboj – RK Šamot  21-19, poluvreme 12-8. U pravoj rukometnoj predstavi pred velikim brojem gledalaca naši rukometaši su prikazali dobru igru. Nešto lošije otvaranje meča, posebno uvodni minuti nastavka, brzopletost u završnici uz veliki broj pogođenih stativa i dobrih odbrana gostujućeg golmana, je doprinelo da se ne juri 11 golova razlike koliko je bilo potrebno za prvo mesto, iako se na poluvremenu činilo da ni to nije nemoguće. Najbolji u redovima pribojskih rukometaša bili su Babić sa 10 i Jaćimović sa 5 golova, kao i golman Radović sa 15 odbrana

Ovom pobedom naši rukometaši su se izjednačili na prvom mestu Prve lige Zapad po broju bodova (26) sa Aranđelovčanima, ali sa lošijim međusobnim skorom. Narednog vikenda RK Priboj gostuje u Čačku ekipi Mladosti dok Šamot dočekuje Kruševljane.

grb KK PribojKošarkaši Priboja nastavljaju niz pobeda ovog proleća. U petak su u Gradskoj dvorani u Priboju dočekali Svilajnčane i ubedljivo ih savladali,  KK Priboj – KK Svilajnac 95-69, po četvrtinama 18:9, 30:16, 18:25 i 29:19. Od samog starta je bilo jasno da je domaćin bolja ekipa, a 23 poena razlike na poluvremenu su garantovala mirnu završnicu. Priliku da igraju dobili su i igrači sa manjom minutažom, a na kraju su čak šestorica igrača završila sa dvocifrenim učinkom. Zlatibor je na gostovanju u Čačku, boljom igrom u samoj završnici, trijumfovao protiv domaćeg Željezničara pa se trka u dvoje za prvo mesto i plasman u Drugu ligu Srbije nastavlja. Posle 23. kola obe ekipe imaju po 21 pobedu uz dva poraza, a do odlučujućeg susreta u poslednjem kolu Čajentinci dočekuju Novi Pazar i gostuju u Despotovcu, dok naše košarkaše očekuje teško gostovanje na Ubu i utakmica sa Šapčanima koju su nas jesenas pobedili kao domaćini u Šapcu.

Prema informacijama iz KK Priboj, pripreme za odlučujući meč u Čajetini su već počele. Planiran je i organizovan prevoz navijača od čijeg broja će zavisiti i broj angažovanih autobusa.

Juniori KK Priboj su bili slobodni ovog vikenda, dok su kadeti poraženi na gostovanju u Arilju , KK Klik – KK Priboj 76-53. Pioniri Draminija su poraženi u Prijepolju od domaćeg Mileševca, a narednog vikenda ih očekuje utakmice sa Zlatiborom u Čajetini i Rasom iz Prijepolja u Priboju.

grb OK PribojOdbojkaši Priboja su prethodnog vikenda na svom terenu dočekali lidera Regionalne lige Zapad iz Bajne Bašte i tek u taj brejku doživeli poraz, OK Priboj – OK Drina 2-3 (20:25, 24:26, 25:20, 25:22, 14:16). Odlična i uzbudljiva utakmica sa mnogo preokreta, završena je pobedom gostiju. Malo je nedostajalo našim odbojkašima da iznenade lidera na tabeli, ali presudio je kvalitet protivnika, ali i nedostatak sreće u pojedinim trenucima. Nakon ove utakmice ekipa OK Priboj se i dalje nalazi na drugom mestu na tabeli ali sad sa 6 bodova zaostatka u odnosu na ekipu iz Bajne Bašte gde već sledeće nedelje gostuju zbog dvokružnog sistema takmičenja.

grb ZOK PribojOdbojkašice Priboja su nakon pobede nad drugoplasiranom Sjenicom prethodnog vikenda i ove nedelje zabeležile pobedu. Iako nekomplentne one su slavile na gostovanju u Čačku, OK Borac 2 – ŽOK Priboj 1-3 (25-22, 17-25, 16-25, 23-25). Odlična igra u okrnjenom sastavu donela je našim odbojkašicama nova tri boda koje sad imaju samo bod manje od trećeplasiranog Arilja na tabeli Regionalne lige Zlatiborsko – Moravičkog okruga. Poslednji nastupi ohrabruju pred komšijski derbi u okviru 19. kola u kome odbojkašice Priboja gostuju prvoplasiranoj ekipi Zlatara u Novoj Varoši.

I pionirke ŽOK Priboj su slavile prošlog vikenda. One su na gostovanju u Užicu slavile protiv domaćina u taj brejku, OK Jedinstvo – ŽOK Priboj 2-3 (19-25, 25-22, 25-20, 18-25, 4-15). Ovom pobedom mlade odbojkašice Priboja su kao 4. završile ovogodišnje prvenstvo u okviru Pionirske lige Zlatiborsko – Moravičkog okruga.

grb FK FAPFudbaleri FAP-a su prethodnog vikenda gostovali u Osečini, gde su poraženi od istoimene ekipe FK Osečina – FK FAP 2-1 (2-0). Prvo poluvreme je u potpunosti pripalo domaćinu koji je veoma rano, već u 3. minutu došao do vođstva koje je u 35. minutu i duplirao. U nastavku nešto bolja igra našeg zonaša, ali sem 2-3 poluprilike i pogotka Spahića u 81. minutu nije urađeno ništa više. I pored poraza, naši fudbaleri su zadržali prvo mesto sa 31 bodom na tabeli Zone Drina sa istom bodovnom razlikom +4 u odnosu na Zadrugar koji je izgubio u Prijepolju od Polimlja sa 3-1. Narednog vikenda naše fudbalere očekuje još jedan derbi meč s obzirom da u Priboj dolazi trećeplasirana ekipa Jedinstva 1945 iz Vladimiraca, jedna od dve ekipe koja je jesenas uspela da nas savlada.

Omladinci FK FAP su golovima Denana Salkanovića, Luke Vulevića i Nikole Kolašinca slavili u Priboju protiv ekipe iz Ljubića, FK FAP – FK Polet 3-1. Posle 16 odigranih kola oni su 8-mi na tabeli omladinske lige Morava sa 23 boda i u narednom kolu gostuju Šumadiji 1903 u Kragujevcu. Pioniri FAP-a su golom Andreja Bukvića savladali goste iz Čačaka, FK FAP – FK Čačak 94  1-0. Nakon 18. kola pioniri se nalaze na 5. mestu Moravičko – Zlatiborske lige sa 30 osvojenih bodova i narednog vikenda gostuju u Požegi vršnjacima FK Sloga.

karate upisNakon uspešnih nastupa prethodnih vikenda karatisti KK FAP ovog vikenda nisu imali takmičenja. U međuvremenu nastavljaju sa treninzima i pripremama za nastupajuća državna prvenstva i vrše upis novih članova. Upis traje do 15.04., a više informacija možete dobiti na treninzima u Maloj sali Sportskog centra ponedeljkom i petkom od 18:45 i sredom od 20 časova kao i na telefon 064/150- 30-32.