Rukometaši za istoriju, fudbaleri za opstanak

Novi rukometni superligaš na gostovanju u Novom Pazaru juri istorijski rezultat, prvenstvo sa svim pobedama! Fudbaleri FAP-a nastavljaju grčevitu borbu za opstanak gostovanjem u Čačku direktnom konkurentu za ispadanje.

Pobedom u Aleksandrovcu pre dve nedelje rukometaši Priboja su osvojili šampionsku titulu u Prvoj ligi Zapad a prethodnog vikenda posle susreta sa kragujevčanima direktor lige mlađih kategorija i delegat u našoj ligi Bojan Maksović je kapitenu Željku Jaćimoviću uručio šampionski pehar a igračima i stručnom štabu podelio medalje za osvojeno prvo mesto i čestitao plasman u Super B ligu. Do kraja prvenstva je ostalo gostovanje u Novom Pazaru u utakmici u kojoj pribojski rukometaši jure do sada nezabeležen rezultat i prvenstvo sa svim pobedama. Oni su do sada zabeležili 21 pobedu iz isto toliko odigranih kola a poslednja i verovatno najteže utakmica protiv drugoplasiranih pazaraca, koje smo u Priboju savladali sa desetak golova razlike, i za koju se predviđalo da će biti odlučujuća za plasman titulu i plasman u Super B ligu, umesto takmičarskog imaće i revijalan i istorijski značaj. Utakmica RK Priboj sa Novim Pazarom se igra u nedelju od 18 časova u sali Pendik.

DSCN4202

Fudbaleri nastavljaju grčevitu borbu za opstanak. Prethodnog vikenda su u Aranđelovcu igrali nerešeno sa domaćom Šumadijom a u sredu u 27. vanrednom kolu Srpske lige Zapad su savladali drugoplasirane smederevce, FK FAP – FK Smederevo 1924   3 : 1  (2 : 1). U odličnoj predstavi pred oko hiljadu navijača gosti su poveli ali su Kamiondžije do kraja poluvremena uspele da preokrenu rezultat golovima mladog Kovačevića u 38. i 43. minutu čime se apsolutno iskupio za promašaje u Aranđelovcu. U drugom poluvremenu sjajnim golom sa oko 40 metara u 55. minutu Đonović je overio pobedu i postavio konačan rezultat.

tabela 27. kolo

Posle 27. kola Srpske lige Zapad pribojski fudbaleri se nalaze u grupi timova od 10. do 12 mesta sa 34 osvojenih bodova u kojoj se još nalaze Šumadija 1903 (KG) i Mokra Gora. Iz lige ispada 5 timova jer se iz Prve lige u Srpsku ligu Zapad sele Sloboda, Radnički i Loznica. Ispod FAP-a su četiri ekipe: Jedinstvo Ub (33) i Šumadija AR (31), i već prežaljeni  Sloga (KV) i Zvižd, dok bod više imaju Jedinstvo Putevi (UE), Karađorđe i Polet iz Ljubića sa kojim se sastajemo u nedelju u Čačku i koji ima jednu utakmicu manje zbog prekida u 26. kolu koji su izazvali njihovi igrači i navijači. Do kraja prvenstva pored utakmice u Ljubiću FK FAP očekuje gostovanje u Zubinom Potoku i u poslednjem kolu meč sa Jedinstvom sa Uba u Priboju, sve tri utakmice sa direktnim konkurentima za opstanak.

Omladinci FK FAP u nedelju od 11 časova na Gradskom stadionu u Priboju dočekuju čačansku Slobodu. Trenutno se nalaze na sredini tabele sa 30 osvojenih bodova. Kadeti su prethodnog vikenda zabeležili važnu pobedu u Bajinoj Bašti kojom su se uključili u borbu za titulu o kojoj će rešavati u komšijskom derbiju u subotu od 13 časova u Priboju kada dočekuju prvoplasirano Polimlje iz Prijepolja. Pioniri su pobedom nad prvoplasiranim Borcem iz Čačka 2:1, golovima Andreja Bukvića (11. u prvenstvu) i Vuka Bukvića, završli prvenstvo i takmičenje u plej ofu na 5 mestu. U gradskom derbiju između petlića FAP-a i FK 033, bili su bolji fapovci 2:0. Za vikend FK 033 dočekuje Jasen iz Brodareva (nedelja 10h), dok petlići FAP-a u sredu gostuju vršnjacima Polimlja u Prijepolju.