Rukometaši zabeležili prvu pobedu

Fudbaleri bez dva boda ostali u 4. minutu nadoknade protiv Čajetinaca. Rukometaši bolji od komšija iz Nove Varoši. Košarkaši ubedljivi protiv gostiju iz Kosjerića. Odbojkašice uspešne protiv Čačanki. Košarkašice u duplom programu zabeležile oba poraza. Karatisti bez medalja na takmičenju u Beogradu.

grb FK FAPNakon nerešenog rezultata u Loznici 0:0 prethodne nedelje, fudbaleri FAP-a su odigrali još jedan remi ali ovoga puta pred svojim navijačima sa gostima iz Čajetine, FK FAP – FK Zlatibor 1:1 (0:0). Interesantna utakmica od prvog do poslednjeg minuta, bukvalno! Gosti su već u prvom minutu mogli da dođu do prednosti ali je šut pored savladanog golmana Pjevca zaustavila bara na gol liniji. I dok su se gostujući igrači radovali pogodku usledila je kontra u kojoj je Tasić fenomenalnim volejom pogodio prečku. Uzbudljivo kako je i počela tako se i završila utakmica, jer kada su svi očekivali kraj meča gosti sa Zlatibora izjednačili golom Božovića u 94. minutu. Prethodno je Ivanović doneo prednost domaćinu u 72. minutu.

11-kolo-fap

Posle 11. kola FK FAP se nalazi na sredini Srpske lige Zapad sa 14 bodova i u sledećem kolu gostuje trećeplasiranoj Budućnosti u Valjevu. Sve mlađe selekcije FAP-a (omladinci i pioniri sa Slobodom, kadeti sa Bipom) su odložile svoje mečeve u Čačku za sredu.

grb RK PribojRukometaši Priboja su posle tri poraza i jednog remija zabeležili i prvu pobedu u Super B ligi prethodnog vikenda. Oni su u komšijskom derbiju na svom terenu bili bolji od gostiju iz Nove Varoši, RK Priboj – RK Zlatar 24:21 (9:8). U odličnoj utakmici pred velikim brojem navijača prikazana je borbena i muška igra obe ekipe u kojoj je domaćin teku finišu došao do važne pobede i bekstva sa začelja tabele.

rukomet-5-kolo

Pre ovog meča došlo je ponovo do promene na čelu stručnog štaba RK Priboj. Umesto Pavlovića koji na početku sezone zamenio Tanaskovića (vodi ekipu Zlatara) i koji je ekipu vodio u prva 4 meča došao Slobodan Jokanović. Uz novog trenera, sa povratnikom Davorom Lakovićem i uskoro oporavljenim Minićem pribojski rukometaši će u nastavku sezone pokušati da se domognu sredine tabele. Sledeći meč je narednog vikenda protiv Kolubare u Lazarevcu.

grb kk Priboj maliiKošarkaši Priboja su nakon poraza u Trsteniku ovog vikenda dočekali goste iz Kosjerića i zabeležili ubedljivu pobedu KK Priboj – KK Crnokosa 93:75 (21:11, 15:25, 28:10, 29:29). Nekadašnji superligaš iz Kosjerića više nije ni blizu tima od pre samo nekoliko godina i na ovu utakmicu je došao sa samo 8 igrača što dovoljno govori o padu ove ekipe. Pribojcima je bila dovoljna treća četvrtina da ubedljivo dobiju utakmicu i zabeleže nove bodove.

Nakon 3. kola Prve MRL Zapad košarkaši KK Priboj se nalaze u grupi timova sa po 2 pobede i jednim porazom i narednog vikenda gostuju u Novom Pazaru.

grb ZOK PribojOdbojkašice su nakon pobede u Arilju 3:0 na startu ovogodišnje sezone istim rezultatom savladale i gošće iz Čačaka na premijeri pred svojim navijačima ŽOK Priboj – OK Čačak 3:0 (25:12, 28:26, 25:14). Iako igra nije bila ni približno dobra kao u Arilju naše devojke su uspele da osvoje nove bodove i nalaze se u grupi timova sa po 2 pobede na startu sezone RL Zlatiborsko Moravičkog okruga i spremne dočekuju gostovanje u Novoj Varoši sledećeg vikenda. Naredne nedelje startuje i pionirska selekcija ŽOK Priboj gostovanjem u Sjenici.

Novoosnovani ženski košarkaški klub ŽKO Lim nastavlja takmičenja u Drugoj ženskoj ligi grupa Jug 1. Devojke su u nedelju odigrale dve utakmice i zabeležile oba poraza, ŽKO Lim – ŽKK Železničar 27:77  i ŽKO Lim – ŽKK Loznica 44:69. U istorijskoj sezoni i prvim zvaničnim utakmicama ženskog košarkaškog kluba porazi su očekivani i ne treba da obeshrabe ekipu ljudi koja je pokrenula tek drugi ženski sportski kolektiv u našem gradu. Narednog vikenda naše devojke gostuju u Užicu istoimenoj ekipi.

Karatisti oba naša kluba su ovog vikenda učestvovali na Kupu Srbije i ujedno Školskom prvenstvu Srbije u Beogradu. Karatiste KK FAP su predstavljali osvajači medalja na kvalifikacionom turniru u Čačku,   Filip Lučić, David Raković, Zvezdan Kulašević i Matija Tadić dok su KK Obilić predstavljali Glavonjić Darija, Pešić Jovana i Stanojević Dejan. Na finalu Kupa mladi pribojski karatisti nisu osvojili medalje a naredno takmičenje ih očekuje 6. novembra na turniru u Užicu.