Rukometašima prva meč lopta za titulu, fudbalerima za opstanak

Rukometni klub Priboj

Rukometaši Priboja u Svilajncu imaju prvu meč loptu za plasman u Super B ligu protiv Lokomotive. Fudbaleri nakon tri vezane pobede beg iz zone ispadanja traže na gostovanju u Kučevu. Košarkaši u petak završavaju prvenstvo utakmicom sa gostima iz Bajine Bašte, nadamo se sa ispravnim semaforima za merenje vremena napada na koševima. Odbojkašice u poslednjem kolu ove sezone gostuju u Arilju. Pošto nisu otišli na gostovanje u Čačak, odbojkaši su prvenstvo završili umesto u Drugoj ligi na trećem mestu regionalne lige. Karatisti za vikend na državnom prvenstvu u Inđiji.

grb RK PribojRukometaši Priboja ovog vikenda ne brane samo maksimalan učinak posle 17 odigranih kola sa osvojenih 34 boda već imaju i prvu meč loptu za plasman u viši rang. Trener Tansković je istakao da nije lako pobeđivati iz nedelje u nedelju ali da će učiniti sve da se taj niz pobeda ne prekine: „Za vikend nas očekuje prva meč lopta za plasman u Super B ligu jer ukoliko na gostovanju trećeplasiranoj ekipi Lokomotive iz Lapova pobedimo sasvim sigurno osvajamo šampionski pehar. Svi igrači su zdravi i svesni važnosti utakmice, tako da spremni i motivisani idemo u Svilajnac po još jednu pobedu“. Utakmica se igra hali Svilajnac u subotu sa početkom u 19:00 časova.

grb FK FAPFudbaleri FAP-a igraju ovo proleće kao preporođeni. Jesenas su osvojili samo 12 bodova, a u prvih 6 kola nastavka već 11, prvo dva remija, poraz u Požegi pa tri vezane pobede, od kojih poslednja u sredu protiv gostiju iz Kragujevca, FK FAP – FK Šumadija 1903 2:1 (1:1) u 21. vanrednom kolu Srpske lige Zapad. U utakmici u kojoj su gosti vodili od sredine prvog poluvremena (u nastavku ostali beu dvojice igrača zbog crvenih kartona) domaći fudbaleri su do pogodaka stigli u završnicama poluvremena, prvo Radović u 44. minutu iz penala a onda i mladi Milošević u 89. minutu posle gužve u šesnaestercu gostuju. I pored nova tri boda FK FAP se nalazi u opasnoj zoni sa 23 boda koliko ima i savladana Šumadija. Bod manje ima Sloga iz Kraljeva a poslednji je Zvižd sa 19 bodova i to je ekipa kojoj naši fudbaleri gostuju naredne nedelje a nakon toga u Priboj dolazi pretposlednja Sloga.

Omladinci FAP-a za vikend gostuju u Jedinstvu u Užicu, pioniri gostuju u Metalcu u Gornjem Milanovcu, a kadeti u utorak igraju komšijski debi sa Polimljem u Prijepolju.

grb kk Priboj maliiKošarkaši Priboja su odavno izgubili šanse za plasman u viši rang i ovu sezonu će završiti na trećem mestu Prve MRL Zapad bez obzira na rezultat u poslednjem kolu sa Studentom iz Bajine Bašte koji gostuje u Priboju u petak od 19 časova. U sezoni u koju su ušli sa najvišim ambicijama, košarkaše Priboja su na početku pratili kadrovski problemi zbog registracije igrača, kroz klub je prošlo više stranaca od kojih neki nisu odigrali ni minut, neki su otišli sami a neki su otpušteni u finišu sezone. Na kraju, KK Priboj ovu sezonu završava isključivo sa domaćim igračima i nadamo ispravnim semaforima za merenje vremena napada na koševima koji ne rade gotovo dva meseca što je nedopustivo za jedan klub koji pretenduje da bude ozbiljan. Posle dve sezone u kojima su se naši igrači borili za šampionsku titulu u poslednjm kolu, ovog petaka od 21 čas u Kragujevcu će se sastati domaći Radnički 1950 i Ub u utakmicu u kojoj pobednik overava plasman Drugu ligu.

grb ZOK PribojOdbojkašice Priboja su prošle nedelje ubedljivo slavile protiv lučanki, a ovog vikenda završavaju sezonu  gostovanjem u Arilju istoimenoj ekipi. Uoči poslednjeg kola ŽOK Priboj drži četvrto mesto na tabeli Prve RL Zlatiborsko Moravičkog okruga sa 37 osvojenih bodova, tj. sa samo jednim bodom više od petoplasirane Slobode koja gostuje šestoplasiranom Liberu. Plasman tri prvoplasirane ekipe je odavno poznat a u izuzetnoj sezoni sa svim pobedama i samo jednim izgubljenim bodom, pre dva kola od naših devojaka, prvo mesto osvojila je ekipa Bambi Volej iz Prijepolja. Proslava titule zakazana je za subotu od 18:30 u sali na Bostanima.

grb OK PribojOdbojkaši Priboja su porazom pre dve nedelje u Arilju doveli u pitanje plasman u Drugu ligu jer je samo pobeda u poslednjem kolu protiv Lotusa u Čačku donosila šampionsku titulu. Strepnja od utakmice u poslednjem kolu je bila opravdana jer zbog odsustva nekolicine igrača zbog posla i usled povreda, ekipa OK Priboj nije ni otišla na utakmicu u Čačak koja je registrovana 3:0 za domaćina. Tako da umesto da ih gledamo u Drugoj ligi naše odbojkaši ostaju u ovom rangu i ligi koja je ispod svakog organizacionog minimuma. Odlaganja utakmica tokom cele sezone, ekipe koje nastupaju sa kadetima, uvažavanje protivničkih razloga za nedolazak i neobezbeđivanje iste podrške klubu kad je bilo najpotrebnije, čekanje na sponzorstvo kada je oprema u pitanju itd., dovode u pitanje i rad rukovodstva jer su to problemi koji moraju da se rešavaju a ne da se preko njih olako prelazi. Zbog takvog funkcionisanja kluba ukoliko ne dođe do neke reorganizacije i naredne godine u Priboju ćemo gledati slabu odbojku kad je uopšte i bude!

grb karateKaratisti iz vikenda u vikend nastavljaju sa dobrim nastupima i osvajanjem medalja. Na turnirima u Aranđelovcu, Čačku, Pljevljima, Zlatnom pojasu, prvenstvu i kupu uže Srbije kao kvalifikacionim takmičenjima za državna prvenstva i kup, osvajane su medalje. Ovog vikenda, tačnije 23. aprila, mlade karatiste  očekuje  Državno prvenstvo za pionire i nade u Inđiji na kome će kvalifikovani takmičari KK FAP imati četiri nastupa: Filip Lučić u katama i borbama, David Raković i Mihajlo Kuzmanović u borbama.