Sport Vesti

Slab vikend pribojskih sportista

Fudbaleri na gostovanju u Požegi u zaostavnom vremenu ostali bez boda, danas od 15:30 na Gradskom stadionu dočekuju Šumadiju. Rukometaši u finišu utakmice ispustili pobedu protiv Kolubare. Košarkaši doživeli katastrofu na gostovanju u Čačku. Košarkašice odigrale prijateljsku utakmicu sa gošćama iz Požege. Odbojkašice poražene od Užičanki. Kadeti OK Priboj nakon poraza u Prijepolju izgubili i u Užicu. Karatisti bez medalja prvog vikenda turnira Zlatni pojas u Čačku. Prethodnog vikenda na Zimskom prevenstvu Srbije u bacanjima mladi atletičari osvojili dve medalje.

Fudbaleri FAP-a su posle tri remija i pobede ovog proleća na gostovanju u Požegi u zaostavnom vremenu ostali bez bodova, FK Sloga – FK FAP 2:1 (1:1). Povele su Kamiondžije iz kontre, golom Plojovića na asisteniciju Hota u 28. minutu, ali je domaćin do poluvremena izjednačio. U nastavku je domaćin imao terensku incijativu i par šansi, ali je tek u trećem minutu nadoknade, posle izvedenog auta, uspeo da dođe do sva tri boda i time se ozbiljno uključi u borbu za najviši plasman.

Kamiondžije se nakon prvog poraza u prolećnoj sezoni nalaze na deobi od 8 do 10 mesta sa 24 boda. Na vrhu tabele je Radnički, dva boda manje imaju Budućnost i Šapine. a četvrtoplasirana je  Sloga sa tri boda manje. Za sve ostale ekipi sledi borba za opstanak do kraja prvenstva. Danas od 15:30 Kamiondžije na svom terenu dočekuju kragujevačku Šumadiju a u subotu gostuju u Novom Pazaru, ekipi Jošanice.

Sve mlađe selekcije FAP-a su ovog vikenda bili domaćini. Omladinci su nakon poraza u Bajinoj Bašti (Sloga 0:3) izgubili i od Slobode iz Užica 0:1. Kadeti posle poraza u Užicu (Prvi partizan 0:1) poaraženi i od Slobode iz Čačka 0:3. Samo su pioniri koji ovu sezoni igraju u velikoj formi, posle remija sa Slogom (1:1) u Bajinoj Bašti dobili Bip iz Čačka 2:0. Zbog Vaskršnjih praznika narednog vikenda neće biti utakmica.

Rukometaši nikako da dođu do rezultata i do igre koja ih je krasila jesenas. U utakmici 17. kola Super B lige oni su igrali nerešeno sa gostima iz Lazarevca, RK Priboj – RK Kolubara 23:23 (14:11). Utakmica je bila izuzetno dinamična, borbena, i za razliku od prethodnih u ovoj polusezoni ličila na igru od jesenas. U poslednji minut se ušlo sa prednošću od 1 gola razlike, ali brzopletost naših igrača, nepotreban šut i kontra Lazarevčana se rezultirali bodom manje.

A taj bod može biti itekako veliki jer posle 17. kola pribojski rukometaši se nalaze 8. mestu Super B lige sa 15 osvojenih bodova, bodom više od Sinđelića ispod crte koji ima i utakmicu manje. Prvi je i dalje Obilić, Dubočica i Mokra Gora posustaju i uz Proleter su ekipe koje ne moraju da brinu o opstanku. Svi ostali su u igri. Prežaljeni su Topličanin i Inđija, a najbolje stoje komšije iz Nove Varoši sa 18 bodova. Našim superligašima sledi petnaestodnevna pauza pa gostovanje u Zubinom Potoku.

Košarkaši Priboja su nakon pobede nad Zekasom 85:80 u uzbudljivoj završnici zahvaljujući koševima Lukovića u poslednjm minutu, prošlog vikenda katastrofalno poraženi u Čačku, KK Železničar – KK Priboj 110:63 ( 30:21, 23:14, 26:17, 31:11) što je najubedljiviji poraz ove godine.

Kolo pre kraja ovogodišnje sezone pribojski košarkaši se nalaze na 6. mestu Prve MRL Zapad sa 39 bodova. Na začelju su Ub i Šabac koji nam dolazi u posledenjem kolu 21.04. posle pauze zbog praznika. Na vrhu tabele je Klik iz Arilja, koji u poslednjem kolu dočekuje Željezničar i ima pobedu više od Novog Pazara koji gostuje Radničkom u Kragujevcu. Vredi pomenuti veliki uspeh komšija iz Čajetine, KK Zlatibor, koji su pobedom nad Jagodinom u drugoj sezoni u Drugoj ligi uspeli da ostvare fenomenalan uspeh i da se plasiraju u Prvu košarkašku ligu Srbije.

ŽKO Lim – ŽKK Sloga, kadetkinje

Kadetska selekcija ženskog košarkaškog kluba je prethodnog vikenda odigrala prijateljsku utakmicu sa gošćama iz Požege ŽKO Lim – ŽKK Sloga  54:64 (18:23, 13:18, 06:17, 17:06). Mlade košarkašice su bez obzira na završetak sezone nastavile vredno da treniraju a uprava im je omogućila da odigraju i utakmicu što je jako bitno za najmlađi sporski kolektiv u gradu. U premijernoj sezoni rezultati nisu bili primarni, a ovakav način rada koji uključije i veliki broj utakmica garantuje dobre rezultate u predstojećim sezonama.

Odbojkašice su prethodnog vikenda dočekale Užičanke i u uzbudljivoj utakmici zabeležile poraz ŽOK Priboj – OK Forma 1:3 (24:26, 25:23, 15:25, 20:25). Utisak je da je pobeda ispuštena u prvom setu jer su devojke i pored vođstva 23:16 uspele da ispuste prvi set. Do kraja prvenstva su ostale još dve utakmice. U narednom kolu posle praznika dolaze Lučani, pa u poslednjem kolu sledi gostovanje u Arilju. Nakon završetka prvenstva kreće registracija novih igračica i rad sa budućim pionirkama. Seniorke imaju pauzu od mesec dana pa sledi pripreme za MOSI igre.

Odbojkaši su aktivni ali u kadetkoj selekciji. Malo je nedostajalo da naša kadetska ekipa savlada ekipu Livnice i zabeleži svoju prvu pobedu u ovom takmičenju, OK Priboj – OK Livnica Prijepolje 2:3 (23:25; 25:17; 25:21; 22:25; 8:15). Utakmica puna preokreta, napeta do samog kraja u kojoj je odlucivao 5. set, ali nažalost u kom se bolje snašla gostujuća ekipa. Publika je imala šta da vidi, mnogo lepih poteza sa obe strane, ali i nedostatak iskustva u odustnim momentima kod nase ekipe. U nedelju su kadeti gostovali i lideru u Užicu, OK Užice – OK Priboj 3:0 (25:20, 25:13, 25:19). Očekivan poraz od prvoplasirane ekipe koja samo potrvrdila svoj kvalitet.

Pre desetak dana su mladi atletičari AK FAP učestvovali na Zimskom prvenstvu Srbije u bacanjima za mlađe juniore u Senti na kome su osvojili dve medalje. Lazar Tanasijević je zauzeo drugo mesto u bacanju koplja sa rezultatom 44,44 m dok je Filip Bogdanović bio treći sa bačenih 39,95 metara. Karatisti KK FAP su ostali bez medalja prvog dana turnira Zlatni pojas u Čačku. u Subotu 15. aprila nastupaju mlađe kategorije na pomenutom turniru.