Sport Vesti

Sport: Dobar vikend pribojskih sportista

Rukometaši u trećem kolu nastavka došli do prve pobede ovog proleća, savladana Inđija. Fudbaleri odoleli u Lajkovicu, Vilaret doneo bod. Košarkaši kroz iglene uši do pobede protiv poslednjeplasiranih Ubljana. Odbojkašice ubedljive protiv Čačanki. Odbojkaši poraženi na gostovanju u Lučanima. Karatisti sa prvenstva u Čačku doneli tri medalje.

Rukometaši su tek u trećem pokušaju ovog proleća došli do prvih bodova. Na domaćem parketu ubedljivo su savladani gosti iz Srema, RK Priboj – RK Inđija 34:22 (16:14). Prvo poluvreme malo nesigurnije, do 15′ se igralo gol za gol da bi se na poluvreme otišlo sa 16-14. Posle razgovora u svlačionici na poluvremenu i motivacije koju samo trener Jokanovic ume napraviti, momci na teren izlaze kao preporođeni, konstantno diktirajući svoj tempo i način igre. Golman Milojković sjajan, Cvrkotić razigran kao ni jednom do sada ( 13 golova, od toga 5 iz sedmeraca), Grujičić 6, iskusni Strujić takođe sjajan 4 gola.

Super B liga

Ovo je vrlo važna pobeda koja je momke u velikoj meri trgla i podigla nivo samopouzdanja posle dva poraza, i  dovela RK Priboj na 5. mesto Super B lige sa 14 bodova koliko ima i šestoplasirani Sinđelić. Na vrhu su Obilić i Mokra Gora sa po 22 boda a na začelju Inđija (8) i Topličačnin (1). Pobeda je veoma bitna i zbog sledećeg susreta naših rukometaša koje se takođe igra u Priboju, u subotu 25. 03. sa početkom u 18h protiv ekipe Dubočice 54 iz Leskovca koja je jedan od pretendenata za ulazak u super A ligu Srbije.

Pribojski fudbaleri su na gostovanju u Lajkovcu uspeli da dođu do veoma važnog boda, FK Železničar – FK FAP 1:1 (1:0). Domaćin je do prednosti stigao u nadoknadi prvog poluvremena iz penala, a naši fudbaleri su do izjednjačenja došli na samom startu drugog poluvremena golom Vilareta u 49 minutu. Do kraja utakmice domaćin je imao incijativu dok su Kamiondžije vrebale šansu iz kontre. Na kraju ipak pobeda bodova koja mnogo više znači gostujućoj ekipi jer FK FAP sada ima bolji međusobni skor sa Lajkovčanima.

Srpska liga Zapad

Posle 17. kola pribojski srpskoligaš se nalazi na 11. mestu sa 20 bodova koliko imaju i Mihajlovac na 10. i Karađorđe na 9. mestu. Prvi je Radnički iz Kragujevca, i sem Budućnosti i Šapina na drugom i trećem mestu sa po 34 boda koji će se boriti za ulazak u Drugu ligu i četvrtoplasirane Sloge iz Požege (28) sve ostale ekipe će se do kraja sezone boriti da sačuvaju srpskoligaški status. U sledeća dva kola Kamiondžije su domaćini, narednog vikenda  dočekuju Mokru Goru, a za dve nedelje Smederevo.

Startovale su sve mlađe selekcije FK FAP. Omladinci su na gostovanju u Lučanima poraženi sa 4:0, a kadeti sa 2:1. Pioniri su na gostovanju u Novoj Varoši igrali nerešeno 1:1 (Vuk Bukvić strelac). Narednog vikenda sve selekcije igraju na domaćem terenu: omladinci dočekuju Polet iz Ljubića, kadeti Slobodu iz Užica a pioniri odgovarajuću ekipu Kindera iz Čačka.

Košarkaši Priboja su na gostovanju poslednjeplasiranoj ekipi teškom mukom stigli do pobede, KK Ub – KK Priboj 88:89 (25:32, 28:22, 16:20, 19:15). U neizvesnoj utakmici punoj oscilacija koševima Ćirovića 10 sekundi pre kraja pribojski košarkaši su došli do prednosti koju su uspeli da odbrane u poslednjem napadu domaće ekipe.

Prva MRL Zapad

Nakon 22. kola KK Priboj se nalazi šestom mestu Prve MRL Zapad sa 13 pobeda i 9 poraza. Narednog vikenda u debiju kola pribojske košarkaše očekuje gostovanje prvoplasiranoj ekipi Klika u Arilju. Pioniri i kadeti KK Priboj su poraženi na gostovanju u Prijepolju dok je utakmica juniora u Valjevu otkazana.

Odbojkašice su posle vezanih poraza konačno došle do pobede. Na svom parketu domaće igračice su bile bolje od gošći iz Čačka, ŽOK Priboj – OK Lotus 3:1 (25-21; 25-23; 24-26; 25-18). Konačno dobra igra naših devojaka koje su dale sve od sebe i revanširale se za poraz u jesenjem delu sezone. I pionirke su odigrale sjajan meč u Novoj Varoši, OK Zlatar – ŽOK Priboj 0:3 (23-25; 22-25; 21-25). Narednog vikenda seniorke gostuju u Čačku ekipi Libera, dok pionirke dočekuju ekipi OK Čačak.

Odbojkaši su ovog vikenda odigrali i drugu utakmicu nastavka prvenstva. Kao gosti oni su savladani u Lučanima, OK Lučani – OK Priboj 3:1 (17:25; 25:18; 25:18; 25:20). Dobra igra u prvom setu krasila je naše momke, ali se u nastavku usled početničkih gresaka igra skroz raspala. Znatno iskusnija ekipa Lučana znala je to da kazni i naredna tri ostala seta rešila je u svoju korist.

Mladi karatisti Priboja su ovog vikenda sa Prvenstva uže Srbije za pionire i nade, ujedno kvalifikacijama za Državno prvenstvo, doneli tri medalje.
Katratistkinja KK Obilić, Stefana Manović, osvojila je bronzanu medalju u borbama za nade.
Karatisti KK Fap, Filip Lučić u katama i Zvezdan Kulašević u borbama, su osvojili bonzane medalje, dok se na državno prvenstvo plasirao i David Raković u borbama. Naredno takmičenje za karatiste „Zlatni pojas“ je na programu 8. aprila.