Sport Uncategorized Vesti

Sportski pregled

U utakmici sezone košarkaši Priboja u punoj Gradskoj dvorani poraženi od Plane, rukometaši ubedljivo savladani na gostovanju u Požegi, odbojkašice izgubile od lidera u Bajinoj Bašti, odbojkaši u komšijskom derbiju poraženi u Prijepolju, fudbaleri jedini zabeležili pobedu protiv Ribnice, karatisti na Zlatnom pojasu Čačka osvojili dve medalje. Prijave za humanitarni turnir u malom fudbalu do srede 9. aprila do 12 časova.

Sjajan ambijent, gotovo puna dvorana, više od 2000 gledalaca i sportsko navijanje svih 40 minuta nisu bili dovoljni da košarkaši Priboja savladaju ekipu Plane u 23. kolu Prve regionalne lige Zapad. Oni su poraženi na domaćem parketu rezultatom 80-85 i time su sveli šanse za plasman u Drugu ligu na minimum, jer je do kraja sezone potrebno da košarkaši iz Velike Plane izgube makar jedan meč , a naši košarkaši zabeleže sve pobede.
Loša igra u odbrani u prvom poluvremenu i nedisciplinovana igra u napadu tokom celog meča su osnovni uzroci poraza a rezultat po četvtinama 25-24, 19-28, 15-15 i 21-18 najbolje odslikava situaciju na terenu. Već posle par uvodnih minuta košarkaši Priboja su vodili prvo sa 10-5, pa sa 13-6, i delovalo je da sigurno idu ka pobedi. Ali par problematičnih sudijskih odluka unosi nervozu u naš tim i utakmica kreće loše po nas. U drugoj četvrtini odbrana nije ni postojala, a gosti prave odlučujuću prednost koju su držali do kraja utakmice.

ko[ manda
Incident na tribinama sredinom poslednje deonice pri rezultatu 70-77 u korist gostiju, u kome je jedan navijač pao sa tribine i teže povredio ženu koja je utakmicu pratila u parteru, izazvao je prekid od 15-ak minuta. Posle intervencije lekarske ekipe koja je teško povređenu ženu odvezla iz dvorane, utakmica je nastavljena, a prekid je bolje došao našim košarkašima koji se serijom 6-0 potpuno vraćaju u meč. Ipak, u samoj završnici mnogo bolje su se snašli igrači Plane, i posle promašaja čistog zicera od strane Mićevića za izjednačenje, sigurnim izvođenjem slobodnih bacanja privode utakmicu kraju.
Najefikasniji u našoj ekipi su bili kapiten Golubović sa 22 poena, raspoloženi Bojović sa 19, prenervozni Bogdanović sa 17 i loše šuterski raspoložen Nedeljković sa 15 poena. Najlošiji pojedinac među košarkašima Priboja bio je prvi strelac ekipe sa prosekom od 25 poena po meču, Mićević, koji je i pored velike minutaže i slobode u igri, koja se da zameriti i treneru Dolašu, dao samo 5 poena i promašio možda i odlučujući napad iz čiste situcije pod košem pri rezultatu 79-81. Kod gostiju, koji su postigli 12 trojki, najefikasniji bio je Vranić sa 29 poena i čak 6 pogođenih šuteva za tri poena.

kos

Direktor košarkaškog kluba Savo Spasojević je za naš portal izjavio da je propuštena velika prilika da se košarka u naš grad vrati na velika vrata:“Cela sezona u kojoj smo pružali odlične partije se svela na ovu utakmicu, čija važnost je očigledno sputala naše igrače koji su prikazali najlošiju igru u ovogodišnjem prvenstvu, a uz nedovoljno spremnog Kovača dovela do poraza. Nažalost, ovim porazom, gotovo sigurno gubimo svaku šansu za plasman u Drugu ligu koja je bila cilj ove godine.  Hvala sjajnoj publici, koja je ispunila dvoranu i pružala nam podršku sve vreme, ostali smo im dužni ovu pobedu i nadam se da ćemo uskoro imati priliku za popravni“, rekao je Spasojević.
Posle 23. kola košarkaši Priboja su na drugom mestu sa istim brojem bodova kao prvoplasirana Plana ali lošijim međusobnim skorom. Do kraja prvenstva ih još očekuje gostovanje u Despotovcu i Novom Pazaru, a dočekuju Željezničar iz Čačka.

Kadeti KK Priboj su takmičenje u kadetskoj regionalnoj ligi Zapadne Srbije završili porazom u Prijepolju od KK Mileševac rezultatom 72-64. Pioniri KK Dramini su ostvarili dve pobede, protiv Zlatibora iz Čajetine 82-32, i Šampiona iz Užica 70-18. Odličnu igru su prikazali najmlađi igrači Aleksa Stanković, Aleksa Blagojević, Vuk Novaković i Nikola Blagojević koji su iskoristili ukazanu šansu. Sledećeg vikenda pioniri Draminija dočekuju Zlatar iz Nove Varoši i ukoliko pobede sa više od 10 poena razlike prvenstvo pionirske regionalne lige Zapadne Srbije će završiti kao prvi na tabeli.

Rukometaši su na gostovanju u Požegi ubedljivo savladani od domaće Sloge rezultatom 30-16, poluvreme 15-6. U utakmici sa liderom prvenstva naši rukometaši su igrali bez trojice prvotimaca, Minića i Dorića koji su povređeni, kao i bez kažnjenog Grujičića. Kvalitetnija ekipa Sloge je od samog starta bila bolja i ovom pobedom zadržala lidersku poziciju dva kola pre kraja prvenstva.

ruk

Posle 20. kola u Prvoj ligi Zapad RK Priboj se nalazi na osmom mestu sa 17 bodova i u narednom kolu dočekuje ekipu Novog Pazara.

Odbojkaši Priboja su prošlog vikenda poraženi u komšijski derbiju sa FAP Livnicom u Prijepolju rezultatom 3-0, po setovima 25-17, 25-23 i 25-15. Loše izdanje naših odbojkaša koji su samo u drugom setu ličili na ekipu koja je prošle nedelje savladala lidera prvenstva i zaslužena pobeda Prijepoljskih odbojkaša koji su nas savladali i drugi put ove sezone.

mok

Nakon ovog poraza odbojkaši Priboja su ostali na osmom mestu Druge lige Zapad, i u narednom kolu na svom parketu igraju protiv ekipe OK Gračac kojom završavaju ovogodišnje prvenstvo.

Odbojkašice Priboja su na gostovanju u Bajinoj Bašti izgubile od lidera prvenstva i jedine neporažene ekipe ŽOK Tara sa 3-0, po setovima 25-19, 25-12 i 25-18. U borbenoj utakmici naše igračice su pružile dobru partiju, ali je to bilo nedovoljno da bi se savladala najbolja ekipa u ovogodišnjem prvenstvu.

zok

Posle 17. kola  u Regionalnoj ligi Zlatiborsko-Moravičkog okruga, ali uz nekoliko odloženih utakmica, odbojkašice Priboja zauzimaju četvrto mesto sa 32 boda i narednog vikenda dočekuju ekipu Arilja.

Uspešan debi na klupi prvog tima FK FAP imao je Goran Kolašinac. U subotu na svom terenu “kamiondžije” su savladale ekipu Ribnice, koja je u Priboju došla sa samo jednim ciljem, a to je da odbrani svoju mrežu. Rezultat na kraju 2-0 (0-0) za FAP.
U prvom poluvremenu su fudbaleri Mionice uspeli u svojoj nameri, jer u 29. minutu veteran Janović iz slobonog udarca pogađa samo prečku, a u 41. njegov šut sa bele tačke golman Milić skreće, lopta pogađa stativu, odbija se opet do Janovića koji je šalje preko gola. Ono što nije polazilo za nogom igračima FAP-a u prvom delu, ostvarilo se već na samom početku drugog poluvremena. U 51. minutu odličnu akcija Nikačevića i Bukvića pogotkom kruniše Ivan Vilaret, da bi u 70. minutu Ivan Čočović, svojim debitanstskim golom za prvi tim “kamiondžija” postigao konačan rezultat 2-0. Do kraja utakmice vredi istaći i odličan šut Dejana Šalipura sa preko 20. metara kada lopta pogađa prečku.

fud

Nakon 19. kola fudbaleri FAP-a se nalaze  na 8. mestu Zone Drina sa 27 osvojena boda,  i u naredna četiri kola ih očekuju teška gostovanja u Valjevu (Budućnost) narednog vikenda i Šapcu (Borac), a dočekuju dve prvoplasirane ekipe, Slogu iz Požege i Jedinstvo iz Uba.

Obe selekcije mlađih kategorija FK FAP su poražene kao domaćini. Omladinci su izgubili od Mladosti iz Lučana rezultatom 1-3 i nakon 19 kola zauzimaju 11 mesto sa 23 boda, a u narednom kolu gostuju u Kragujevcu poslednjeplasiranom Jadranu. Pioniri su poraženi od Dragačeva iz Guče rezultatom 1-4 i nakon 19. kola su na 9. mestu sa 22 boda, a sledećeg vikenda igraju u Bajinoj Bašti sa domaćom Slogom.

Na četrdeset i trećem po redu, tradicionalnom međunarodnom karate turniru “Zlatni pojas Čačka” održanom ovog vikenda u Čačku, u organizaciji Karate kluba Borac i Karate Federacije Srbije, karatisti FAP-a u konkurenciji 96 timova sa preko 1000 takmičara su ostvarili zapažene rezultate i osvojili dve medalje. Dva treća mesta i bronzane medalje osvojila je Julija Savić u borbama i katama za ženske nade. Jedan od najvećih turnira se nastavlja narednog vikenda nastupima karatista u kadetskoj, juniorskoj i seniorskoj konkurenciji.

Layout 1

U organizaciji Opšteg udruženja preduzetnika opštine Priboj i Sportskog centra Priboj, održaće se humanitarni turnir u malom fudbalu. Turnir će se igrati na terenu za mali fudbal, sa veštačkom travom. Kao i prošle godine, turnir je humanitarnog karaktera, te istim povodom, Opšte udruženje preduzetnika i Sportski centar upućuju poziv svim preduzetnicima i sugrađanima da daju svoje predloge za dodeljivanje novčanih sredstava, koja će biti prikupljena na turniru. Poziv ujedno važi i za učešće na turniru za sve ekipe i one koji su raspoloženi da budu donatori sredstava. Kotizacija za ekipe iznosi 5.000 dinara, a prijave se mogu izvršiti lično u Sportskom centru ili na telefone 033 2452 076 i 063 687 015, do srede 09. aprila do 12 časova kada će biti obavljeno žrebanje parova. Ove godine, osim pehara, za prvoplasirane su obezbeđene i medalje.