Sportski pregled: Dejana Stojić osvojila bronzanu medalju na Zlatnom pojasu u Čačku

Fudbaleri ubedljivo savladani u Požegi, FK FAP na vanrednoj skupštini dobio novog predsednika, već danas od 16 časova u kup utakmici dočekuje Čajetinu. Rukometaši sigurno brane maksimalan učinak, savladani gosti iz Kosovske Mitrovice. Košarkaši zabeležili prvi poraz ove sezone u svojoj dvorani od lidera iz Kragujevca. Odbojkašice bolje od užičanki. Odbojkaši u novim dresovima do nove pobede. Karatisti iz Čačka doneli srebrnu medalju.

grb FK FAPPosle dva remija na startu prolećnog dela sezone fudbaleri pribojskog srpskoligaša su zabeležili ubedljiv poraz na gostovanju u Požegi, FK Sloga – FK FAP 4:0 (0:0). Brz pogodak domaćina na početku drugog poluvremena i potpun raspad igre sredinom nastavka, kada su primili 3 pogotka za 3 minuta, su kumovali ubedljivom porazu koji je FAP prikovao za dno tabele sa samo 14 bodova. Iz lige ispada tri tima, bod više ima Zvižd, četiri više Jedinstvo sa Uba a čak pet više Sloga iz Kraljeva koja se nalazi iznad crte. Naredna utakmica u subotu od 15:30 protiv FK Karađorđe iz Topole je možda i presudna u borbi za opstanak, jer ukoliko FK FAP ne uspe da zabeleži pobedu, šanse za opstanak su u domenu teorije.

Na juče održanoj vanrednoj skupštini, koja je počela je odavanjem pošte iznanada preminulom predsedniku Nikoli Joksimoviću, FK  FAP  dobio je novog predsednika,  dosadašnjeg člana Upravnog odbora Milana Lojanicu. Već danas pribojske fudbalere očekuje Kup utakmica sa Čajetinom. Meč se igra na Gradskom stadionu u Priboju sa početkom u 16 časova. Ulaz je slobodan!

Omladinci FAP-a su prethodnog vikenda igrali nerešeno 0:0 sa Javorom u Ivanjici, juče su poraženi u Priboju sa 2:1 od Mladosti iz Lučana, a u narednom kolu gostuju Metalcu iz Kraljeva. Kadeti svoje takmičenje počinju sutra gostovanjem na Zlatiboru, dok su pioniri za vikend bili bolji od Slobode 3:0, danas gostuju Borcu a za vikend gostuju Kinderu, svi iz Čačka.

grb RK PribojRukometaši nastavljaju sa dobrim partijama i brane maksimalan učinak do sada. U okviru 15. kola Prve lige Zapad oni su dočekali goste iz Kosovske Mitrovice i zabeležili još jednu pobedu RK Priboj – RK Trepča 35 : 28 (20 : 13). Ovom pobedom rukometaši su stigli do maksimalnih 30 bodova, tri više od drugoplasiranog Novog Pazara koji ostaje jedini takmac u borbi za titulu i plasman u Super B ligu. Raspored utakmica za RK Priboj do kraja prvenstva je izuzetno težak jer gostuju svim ekipama iz vrha tabele, Novom Pazaru u poslednjem kolu, a prethodno Župi u Aleksandrovcu, Lokomotivi u Lapovu i već u narednog vikenda jedno od težih gostovanja u Arilju, ekipi koja na svom terenu ima samo jedan poraz i to od Novog Pazara. Utakmica se igra u subotu sa početkom u 18:30 u hali Arilje.

grb kk Priboj maliiKošarkaši Priboja su prethodnog vikenda zabeležili prvi poraz na svom parketu. Bolji od njih su bili gosti iz Kragujevca, KK Priboj – KK Radnički 1950 72:77 (20:17, 14:16, 20:24, 18:20). Strelci za Priboj:  Beganović 5, Ratković 10, Luković 9, Golubović 24, Stanojević 8, Masalušić 16 (kap.). U veoma uzbudljivoj utakmici do samog kraja se nije znao pobednik. Košarkaši Priboja su na početku svake deonice vodili ali bi gosti na kraju sustizali prednost domaćina i na kraju pobedili pre svega zahvaljujući dugoj klupi i raspoloženim Tripkoviću i Kostiću. Ionako smanjen roster otpuštanjem igrača sa strane, dodatno je oslabljen neigranjem Ljubojevića pa je trener Janjušević na raspolaganju imao samo 5 seniora. I pored poraza KK Priboj je zadržao treće mesto na tabeli Prve MRL Zapad sa skorom 16-7, bez šansi za šampionsku titulu, za koju nastavljaju da se bore kragujevčani i ubljani (20-3). Narednog vikenda naši košarkaši gostuju u Trsteniku ekipi Prve Petoletke. Utakmica se igra u petak Hali sportova Trstenik sa početkom od 19 časova.

grb ZOK PribojOdbojkašice su prethodnog vikenda dočekale gošće iz Užica i zabeležile vrednu pobedu ŽOK Priboj – OK Forma 3:1 (25-9; 14-25; 25-21; 25-19). Posle ubedljivog prvog seta došlo je do opuštanja u igri naših devojaka i gubitka drugog seta, ali su do kraja uspele da povrate koncentraciju i osvoje nova tri boda. Dva kola pre kraja prvenstva ŽOK Priboj je i dalje na trećem mestu sa 33 boda, 3 više od Slobode i u narednom kolu gostuju u Prijepolju, neprikosnovenoj ekipi Bambi Volej koja je u dosadašnjem prvenstvu zabeležila sve pobede i izgubila samo jedan set. Utakmica se igra sutra u četvrtak od 21 sat u hali OŠ Sveti Sava na Bostanima na zahtev domaćina. Za nedelju od 13 časova zakazan je i prijateljski meč u Priboju sa ekipom OK Rudar iz Pljevalja.

grb OK PribojOdbojkaši Priboja su konačno odigrali jedan meč. Oni su u subotu na domaćem parketu bili bolji od lučanaca, OK Priboj – Ok Lučani 3:1 (24:26, 25:23, 25:18, 25;19). U novim dresovima nova pobeda, ovog puta u podmlađenom sastavu sa čak petoricom igrača iz juniorske selekcije, a za većinu njih je to bio prvi nastup u seniorskoj konkurenciji. Posle opuštene igre i gubitka prvog seta, naši momci su odigrali znatno angažovanije u nastavku meča i zabeližili pobedu. Sa osvojena nova tri boda OK Priboj je došao do ukupno 18 bodova, i ubedljivo drži prvo mesto sa četiri boda više od drugoplasirane Tamnave voćar iz Koceljeva i pet više od trećeplasiranog Arilja kome gostuju u narednom kolu. Samo da podsetimo da su odbojkaši nove dresove dobili zahvaljujući sponzorima Stomatološkoj ordinaciji Marković i Draminiju.

karate dejana

grb karateKaratisti KK FAP su posle dva odlična nastupa prošlog meseca (Kup mladosti Zoran Petrović u Čačku i međunarodni turnir u Pljevljima), sa kojih su doneli 11 medalja i ovog vikenda (subota 2.april) u Čačku sa turnira „Zlatni pojas“ u konkurenciji seniora, mlađih seniora, juniora i kadeta doneli medalju. Na 45. međunarodnom turniru na kome je učestvo blizu 1000 takmičara iz 13 zemalja u konkurenciji mlađih seniorki u borbama Dejana Stojić je osvojila treće mesto i bronzanu medalju. Dobre nastupe su imali i Teodora Savić, Elena Vidaković i Luka Šćepović, a turnir Zlatni pojas je bio odlična provera pred Prvenstvo Srbije za mlađe (9.04.) i Kup Srbije za starije (10.04.) karatiste.