Sportski pregled: Kamiondžijama samo remi u Priboju

Kamiondžije samo do remija na prolećnoj premijeri u Priboju, fudbalska utakmica počela minutom ćutanju u čast nedavno preminulog predsednika FK FAP Nikole Joksimovića. Rukometašima novi bodovi službenim rezultatom 10:0 zbog nedolaska gostiju iz Kruševca. Košarkaši se porazom u Novom Pazaru definitivno oprostili od borbe za Drugu ligu. Odbojkašice u komšijskom derbiju poražene u Novoj Varoši. Odbojkaši i ovaj vikend slobodni, u sredu dočekuju Lučane. Karatisti iz Pljevalja doneli dve srebrne medalje. Održan je četvrti po redu memorijalni šahovski turnir „Dr Obrad Radić“.

grb FK FAPUtakmica 17. kola Srpske lige Zapad na Gradskom stadionu u Priboju počela je minutom ćutanju u čast nedavno  preminulog predsednika pribojskih “kamiondžija“ Nikoli Joksimoviću, a završena je remijem FK FAP – FK Jedinstvo Putevi 1:1 (0:0).

Komšijski derbi izazvao je veliko interesovanje, pa je na stadionu kraj Lima bilo prisutno oko 700 gledalaca koji su do desetog minuta videli tri odlične prike Nikačevića, ali sva tri puta kao pobednik izašao je golman gostiju Vukašinović. I u nastavku je viđena dinamična igra. Kazna za  sve promašaje stigla je pribojske fudbalere u 58. minutu nakon što je sudija prevideo očigledan prekršaj nad Purićem, a Đurić poslao loptu iza leđa Pjevca za 0-1. Do izjednačenja dolazi nakon autogola užičana u 71. minutu i iako su se do kraja meča gosti uglavnom branili nije došlo do promene rezultata.

Posle ove utakmice i osvojenog boda FK FAP je i dalje na začelju tabele koje sad deli sa ekipom Zvižda sa 14 bodova i sledi mu grčevita borba za opstanak. U narednom kolu naši fudbaleri gostuju u Požegi ekipi Sloge. Sve utakmice mlađih kategorija su odložene ovog vikenda, a naredne nedelje omladinci gostuju u Ivanjici, kadeti su ponovo slobodni, dok pioniri dočekuju čačansku Slobodu.

grb RK PribojZbog nedolaska na utakmicu redovnog 14. kola Prve lige Zapad gostiju iz Kruševca rukometna utakmica RK Priboj – RK Napredak je registrovana službenim rezultatom 10:0. Sa novim bodovima pribojski rukometaši su zadržali maksimalan učinak sa 28 osvojenih bodova 3 više od drugoplasiranog Novog Pazara koji je bio bolji na gostovanju u Lapovu i tako izbacio Lokomotivu iz borbe za najviši plasman. Narednog vikenda rukometaši  RK Priboj dočekuju Trepču pa zatim gostuju u Arilju.

grb kk Priboj maliiPorazom u Novom Pazaru košarkaši Priboja su se i definitivno oprostili od borbe za najviši plasman KK Novi Pazar – KK Priboj 92:84 (24:21, 28:17, 26:22, 14:24). Loše prvo poluvreme i visoko vođstvo domaćina su bili dovoljni da pribojska ekipa zabeleži treći poraz ovog proleća što i ne treba da čudi obzirom da je klub otpustio čak četvoricu prvotimaca pre desetak dana. Do kraja prvenstva je ostalo još samo četiri kola a u narednom dočekujemo lidera iz Kragujevca. Juniori KK Priboja poraženi su na gostovanju od ekipe Užice Mega, a za sledeći vikend u našoj dvorani zakazan je susret sa KK Student iz Valjeva, dok su pioniri poraženi u Požegi.

grb ZOK PribojOdbojkašice su ovog vikenda imale dupli komšijski derbi u Novoj Varoši. Pionirke su u poslednjem kolu poražene od vršnjakinja, OK Zlatar – ŽOK Priboj 3:1 (25-13; 25-27; 25-16; 25-23). Seniorke su savladane još ubedljivije OK Zlatar – ŽOK Priboj 3:0 (25 -14; 25-21; 31-29). Loš prvi set, bolji drugi i najbolji treći u kome su stigle od 23:16 do 24:24 ali ipak ne i do osvajanja seta. I pored poraza od trećeplasiranih varošanki ŽOK Priboj je zadržao 4. mesto na tabeli Zlatiborsko Moravičkog okruga sa 30 bodova, tri više od petoplasirane Slobode. Ubedljivo su prve prijepoljke Bambi Volej sa samo jednim izgubljenim setom u dosadašnjem delu prvenstva koje u narednom kolu gostuju drugoplasiranoj Sjenici.

grb OK PribojSeniorska ekipa OK Priboj je bila slobodna pretprošlog a bila je i ovog vikenda jer je utakmica sa Ariljcima ponovo odložena iako je trebala da se igra još pre dve nedelje. Ako ne bude nekih promena, a gotovo uvek ih ima, u sredu bi kao domaćini trebali da odigraju utakmicu sa Lučanima. Do kraja prvenstva ih očekuje i gostovanje u Arilju i ukoliko uspešno prođu to gostovanje od naredne sezone ćemo ih gledati u višem rangu.

grb karateKaratisti KK FAP su prethodnog vikenda imali sjajan nastup na „Kupu mladosti Zoran Petrović“ u Čačku, gde su u konkurenciji 600 takmičara iz preko 30 klubova, osvojili su 9 medalja, po tri zlatne, srebrne i bronzane. I ovog vikenda mladi karatisti su doneli medalje, i to dve srebrne sa međunarodnog turnira u Pljevljima. U konkureniciji 600 takmičara iz 55 klubova srebrne medalje su osvojili Julija Savić u katama za kadetkinje i David Raković u borbama za nade. Dobre nastupe su zabeležili i Filip Lučić u katama i borbama i Valentina Ćorsović u katama. Narednog vikenda karatiste KK FAP očekuje nastup na Zlatnom pojasu u Čačku.

sahU nedelju 27. marta u restoranu Madera Gold održan je četvrti po redu memorijalni šahovski turnir „Dr Obrad Radić“. Na memorijalnom turniru posvećenom dr Obradu Radiću dugogodišnjem šahisti ŠK FAP učestvovalo je 48 igrača. Tempo igre je bio 15 minuta po igraču za partiju, a igralo se 9 kola po švajcarskom sistemu uz kompjutersko parovanje. Upisnine su bili oslobođeni svi igrači, a nagrade su se delile po Buholcu.

Prvo mesto i nagradu od 9000 dinara sa 7 osvojenih poena osvojio je mladi pljevaljac Stjepan Krstonijević, dvadestčetvorogodišnji student Fakulteta političkih nauka u Banjaluci. Sa po 6,5 poena je grupa šahista a plasman na tabeli je određen po Buholcu: Efim Muratović (6000 din), Mersid Kahrović (5000 din), Miroslav Mršević (4000 din), Jasmin Sadiković (3000 din) i Vlastimir Bujišić (2000 din), i sedmoplasirani Dušan Radovanović (2000 din) sa 6 poena.Specijalne nagrade u vrednosti od po 2000 dinara osvojili su Džidić Besalet kao najbolje plasirani klupski igrač van prvoplasiranih i Radojica Radović najbolje plasiran veteran preko 66 godina.

Krstonijević Stjepan

Četvrti memorijalni šahovski turnir „Dr Obrad Radić“ održan je u restoranu Madera Gold u organizaciji  Šahovskog kluba FAP i porodice Radić