Sportski pregled

Košarkaši na gostovanju u Despotovcu pobedili Slogu, odbojkašice na svom parketu bolje od gošći iz Arilja, rukometaši se pobedom protiv Novog Pazara oprostili od domaćih navijača, odbojkaši u poslednjem kolu poraženi kod kuće od Gračca, fudbaleri minimalno izgubili u Valjevu, karatisti bez medalja u Čačku, nastavljen humanitarni turnir u malom fudbalu.

U 24. kolu Prve regionalne lige Zapad košarkaši Priboja su na gostovanju u Despotovcu savladali domaću Slogu rezultatom 93-97, po četvrtinama 18-25, 16-26, 27-24 i 32-22, iako su nastupali bez trojice prvotimaca, Mićevića i Bogdanovića sa kojima je prekinuta saradnja, i Memića koji nije putovao sa ekipom. Prednost stečenu u prvom poluvremenu naši košarkaši nisu ispuštali do kraja meča, mada se domaćin u samoj završnici opasno približio. Najefikasniji u našem timu bili su kapiten Golubović sa 25 poena, Luković sa 20, Bojović sa 15, Kovač sa 14 i Stikić sa 13 poena.

ko[arka

Posle ovog vikenda KK Priboj je i dalje na drugom mestu sa istim brojem bodova kao KK Plana ali sa lošijim međusobnim skorom. U 25. kolu u petak od 19 časova košarkaši Priboja, na oproštaju od domaće publike, dočekuju  Željezničar iz Čačka, a do kraja prvenstva ih još očekuje gostovanje u Novom Pazaru.

Dramini Radoje

U derbiju 10. kola regionalne lige Zapadne Srbije pioniri KK Dramini su savladali vršnjake KK Zlatar iz Nove Varoši rezultatom 82-64 (17-12, 20-10, 17-20 i 28-20). Ovom pobedom oni su zauzeli prvo mesto u svojoj grupi i obezbedili plasman na final four na kome će igrati za titulu najboljeg u regionu. Najefikasnji u sastavu Draminija bio je Mikavica sa 26 poena, a istakli su se još Pešovića sa 14 i Pejović sa 12 poena. Trener Boban Mrkonjić je pohvalio sve igrače i čestitao im na zasluženom plasmanu na završni turnir.

Odbojkašice Priboja su proteklog vikenda dočekale ekipu ŽOK Arilje i ubedljivo je savladale sa 3-0, po setovima 25-10, 25-16 i 26-24. Posle dva lagano dobijena seta, očekivano je došlo do opuštanja, šansu su dobile i mlađe igračice iz pionirskog pogona koje su uz malo muke ipak rešile i treći set u svoju korist. Posle 18. kola, koje je trebalo biti i poslednje ove sezone da nije bilo odloženih utakmica zbog problema sa finansijama, ŽOK Priboj se nalazi na 4. mestu sa 35 bodova. Do kraja prvenstva ih očekuju još dve utakmice. Prva u sredu od 16:30 protiv Lučana, a druga već narednog dana protiv Borca u Čačku. Našim devojkama su poterbne obe pobede kako bi sezonu završile na trećem mestu Regionalne lige Zlatiborsko-Moravičkog okruga.

MOK

Odbojkaši Priboja su u poslednjoj utakmici ove sezone poraženi kao domaćini od ekipe Gračca rezultatom 1-3 po setovima 25-19, 20-25, 20-25 i 20-25. Celu sezonu je obeležio nedostatak igrača, tj. nekompletan tim, pa su i rezultati ispod očekivanja jer je Priboj završio sezonu na pretposlednjem mestu Druge lige Zapad sa 9 bodova i samo 3 pobede, sve ostvarene u prolećnom delu prvenstva čime je i spašen drugoligaški status.

Fudbaleri FAP-a su na gostovanju u Valjevu poraženi od domaće Budućnosti rezultatom 1-0 (0-0). U solidnoj igri u kojoj su promašili nekoliko izglednih prilika, naši fudbaleri su kažnjeni pogotkom domaćina u 70. minutu.

fudbal

Posle 20. kola u Zoni Drina fudbaleri FAP-a se nalaze na osmoj poziciji sa 27 osvojenih bodova. U sredu u okviru vanrednog kola dočekuju lidera prvenstva Jedinstvo sa Uba, a već u subotu putuju u Šabac gde će odmeriti snage sa domaćom ekipom Borca.

Omladinci FAP-a su Kragujevcu igrali nerešeno sa poslednje plasiranim Jadranom 2-2. Posle 20. kola su na 10. mestu Omladinske lige RZS grupa Morava sa 24 boda i u četvrtak igraju sa Slogom u Bajinoj Bašti. Pioniri su na gostovanju u Bajinoj Bašti savladali fenjeraša Slogu sa 0-4. Trenutno su na 8 mestu pionirske lige RZS grupa Morava sa 25 bodova i u narednom kolu u četvrtak od 10 časova dočekuju vršnjake iz Novog Pazara.

Rukometaši Priboja su se oprostili od domaće publike ove sezone pobedom nad Novim Pazarom rezultatom 27-26, poluvreme 13-10. Malo je nedostajalo da im ova pobeda izmakne, jer su gosti imali poslednji napad i šut za remi koji je zaustavio sigurni Hadžibegović. Inače, veći deo susreta su rukometaši Priboja rezultatski konrolisali i imali sigurno vođstvo od 5 golova razlike na samo 5 minuta do kraja, ali su serijom početničkih grešaka pobedu doveli u pitanje. Odličnu partiju, pored već pomenutog golmana Hadžibegovića, je pružio mladi Grujičić sa 9 pogodaka, a zapažen je bio i kapiten i drugi golman našeg prvoligaša Radović sa četiri odbrane za samo 4 minuta koliko je proveo u igri.

rukomet

Posle 21. kola u Prvoj ligi Zapad rukometaši Priboja zauzimaju 7. mesto sa 19 osvojenih bodova i u poslednjem kolu u sredu gostuju Šamotu u Aranđelovcu.

Na četrdeset i trećem po redu, tradicionalnom međunarodnom karate turniru “Zlatni pojas Čačka” održanom ovog vikenda u Čačku, u organizaciji Karate kluba Borac i Karate Federacije Srbije u konkurenciji kadeta, juniora i mlađih seniora, karatisti KK FAP nisu osvojili medalje, ali su imali zapažene nastupe. Prema rečima ternera Ječmenice turnir im je poslužio kao odlična provera za predstojeće finale prvenstva Srbije koje će se održati narednog vikenda u Kragujevcu.

Danas je nastavljen humanitarni turnir u malom fudbalu Radničke sportske igre 2014 utakmicama planiranim za drugi dan takmičenja. Postignuti su sledeći rezultati: ISLAMSKA ZAJEDNICA – GORAVA KRAJČINOVIĆI 4-7, SPORTSKI CENTAR – POLIESTER KOMPONENTE 9-4 i UDRUŽENJE PREDUZETNIKA – MADERA 1-9. Trećeg dana takmičenja u utorak su na programu sledeće utakmice: od 17 časova R2 – PEKARA BOJIĆ, od 17:40 ISLAMSKA ZAJEDNICA – STREET, i od 18:20 ED PRIBOJ – SPORTSKI CENTAR.