Uspešan vikend pribojskih sportista

Prošlog vikenda su sve pribojske ekipe zabeležile pobede. Košarkaši Priboja su na domaćem parketu savladali Novi Pazar. Odbojkašice su ubedljivo trijumfovale nad Lučankama. Rukometaši su zabeležili sigurnu pobedu u Novom Pazaru. Fudbaleri FAP-a su na Gradskom stadionu u Priboju savladali Radnički Stobex i zadržali prvo mesto u Zoni Drina.

grb KK PribojNakon tesno izvojevane pobede u Čačku nad Željezničarom 79-80, u kojoj je domaćin promašio oba slobodna bacanja na 2 sekunde do kraja, pribojski košarkaši su i na domaćem terenu teže nego što se očekivalo došli do novih bodova, Priboj – Novi Pazar 83-75, po četvrtinama 15-20, 25-21, 23-19 i 20-15.

Na kraju je bilo maksimalnih 8 razlike za košarkaše Priboja, a malo je nedostajalo da ishod ode na drugu stranu jer je na minut do kraja rezultat bio izjednačen 75-75. Do kraja utakmice gosti iz Novog Pazara nisu postigli ni jedan pogodak, dok su domaći košarkaši serijom 8-0, koju je pokrenuo Janjušević zakucavanjem, završili meč. Najefikasniji u redovima KK Priboj bio je pomenuti Janjušević sa 20 poena, dok je odličnu partiju pružio i Ćirović sa 17 poena uz dve trojke.

Posle 4 odigrana kola na vrhu tabele Prve regionalne lige Zapad izdvojile su se ekipe Priboja i Zlatibora sa maksimalnim učinkom u dosadašnjem delu prvenstva. Narednog vikenda košarkaši Priboja gostuju u Despotovcu ekipi Sloge koja je bez pobede u ovoj sezoni.

Proteklog vikenda je startovala i regionalna lige za juniore u okviru koje su mladi košarkaši Priboja kao domaćini poraženi od vršnjaka iz Prijepolja, ekipe KK Mileševac, rezultatom 53-67. I mlađi pioniri KK Priboj su u trećem kolu lige Zlatiborskog okruga na domaćem parketu poraženi od vršnjaka KK Crnokosa iz Kosjerića.

OSS grb

Posle minimalnog poraza u Užicu od Forme, odbojkašice Priboja su u trećem kolu Regionalne lige Zlatiborsko Moravičkog okruga na svom parketu dočekale ekipu Lučana i zabeležile ubedljivu pobedu, ŽOK Priboj – OK Lučani 3-0, po setovima 25-16, 25-14 i 25-8.

Znatno podmlađen sastav ŽOK Priboj je od početka meča zaigrao angažovano protiv, takođe, veoma mlade ekipe Lučana koja nije mogla da pruži ozbiljniji otpor. Ovakav odnos snaga u korist pribojskih devojaka je omogućio da šansu za igru dobiju i igračice sa manjom minutažom koje su tu priliku maksimalno iskoristile.

Nakon tri odigrana kola ŽOK Priboj ima dve pobede i jedan minimalan poraz, ukupno 7 bodova. Narednog vikenda odbojkašice Priboja gostuju u Požegi ekipi ŽOK Stars.

grb RK PribojProšlonedeljnom pobedom nad ekipom Mladosti iz Čačka 28-25, ekipa RK Priboj je došla na drugo mesto Prve lige Zapad, koje je uspešno odbranila na gostovanju u Novom Pazaru gde je zabeležila još jedan trijumf, RK Novi Pazar – RK Priboj 23-28, poluvreme 10-12.

U utakmici sa mnogo grešaka ekipa Priboja nije bila na svom nivou, ali je i ovakav nastup bio dovoljan za siguran trijumf. Cela utakmica se igrala u mini serijama jedne i druge ekipe da bi tek na desetak minuta do kraja pribojski rukometaši prelomili meč i sigurno ga priveli kraju. U pribojskoj ekipi bolji od ostalih su bili Babić sa 9 golova i golman Radović sa 12 odbrana i 2 sedmerca.

Posle 5 odigranih kola rukometaši Priboja se sa 8 osvojenih bodova nalaze na deobi drugog mesta sa ekipama Mladosti i Lokomotive, i u narednom kolu dočekuju Trepču iz Kosovske Mitrovice.