Uncategorized

FK FAP: Jodžovi pioniri nastavljaju niz pobeda

Pioniri FK FAP nastavljaju sa pobedama, seniori jedva do boda. Rukometaši sa gostovanja u Lapovu igrali nerešeno. Košarkaši na domaćem parketu poraženi od Kruševljana. Košarkašice izgubile na gostovanju u Prijepolju. Odbojkašice vezale i drugu pobedu na startu sezone.

Pioniri FAP-a su na gostovanju u Novoj Varoši slavili u duelu sa domaćinom FK Zlatar – FK FAP 1:4, strelci Oparnica (2), Pešić i Gordić. Jodžova ekipa posle 11 kola ima svih 11 pobeda i u narednom kolu dočekuju Slogu iz Požege a do kraja jesenje polusezone ostaje im i gostovanje Kinderu u Čačku.

Omladinci su poraženi od Čajetinaca 0:1, dok su kadeti slavili protiv Gaučosa 2:1. Petlići FK 033 su igrali nerešeno sa vršnjacima iz sjeničke Sloge 2:2.

Srpska liga Zapad, FK FAP

Ni nakon promene na čelu stručnog štaba, Kurćubića zamenio Ljupko Lujić, nije došlo do bitnije promene u igri koja je donela samo remi na domaćem terenu, FK Provo – FK FAP 0:0. Nije došlo ni do promene na tabeli Srpske lige Zapad. Kamiondžije su i dalje u zoni ispadanja na 16 mestu sa samo 8 bodova i u narednom kolu gostuju Mladom radniku u Požarevcu.

Rukometaši Priboja su sa gostovanja u Lapovu doneli bod, RK Lokomotiva – RK Priboj 23:23 (12:10). Iako je domaćin vodio celo prvo poluvreme, Pribojski rukometaši su uspeli u nastavku da stignu prednost Lapovčana koje su od potpunog preokreta spasile sudije odlukama koje su po pravilu bile na štetu pribojske ekipe. I pored 2 gola razlike u korist domaćina na 5 minuta do kraja pribojski rukometaši su imali poslednji napad za pobedu koji su opet sudije osujetile.

Super B liga Istok – Zapad, RK Priboj

Posle 5. kola Super B lige RK Priboj zauzima 7. mesto sa 5 bodova. Narednog vikenda je pauza zbog reprezentativnih nastupa a nakon toga dolazi Topličanin iz Prokuplja.

Košarkaši su prvi nastupali ovog vikenda jer su još u petak dočekali Kruševljanje, KK Priboj : KK Napredak Junior 65:68 (12:16, 10:13, 19:17, 24:22). Slabije prvo poluvreme je presudilo jer i pored nešto bolje igre u nastavku pribojski košarkaši nisu uspeli da da preokrenu rezultata pa su na kraju slavili gosti. Narednog vikenda košarkaši gostuju neporaženom Željezničaru u Čačku a zatim su domaćini Zlataru i Radničkom iz Kragujevca.

Prva MRL Zapad, KK Priboj

Košarkašice su za vikend odigrale najslabiju utakmicu ove sezone. U komšijskom derbiju u Prijepolju boljeod njih su bile domaće igraćice KK Mileševka – ŽKO Lim 92:38. Devojkama posle ovako ubedljivog poraza predstoji znatno veći rad kako bi što spremnije dočekale gošće iz Loznice narednog vikenda u Priboju. Posle 4. kola Druge lige Jug grupa A pribojske košarkašice imaju jednu pobedu i tri poraza.

Odbojkašice Priboja su na startu sezone vezale dve pobede. Nakon trijumfa na domaćem terenu protiv Užičanki one su ovog vikenda slavile i na gostovanju u Arilju, Budućnost Nec – ŽOK Priboj 0:3 (17:25, 19:25, 16:25). Iako je rezultatski ubedljiva paobeda, igrački nimalo lako nije bilo pribojskim devojkama jer su se setovi do polovine igrali poen za poen. U subotu odbojkašice od 14 časova dočekuju Lučane. I pionirski pogon kreće narednog vikenda kada gustuju Tari u Bajinoj Bašti.