Sport Uncategorized

Sportski pregled: Rukometaši pobedom nastavili sezonu

Rukometni klub Priboj

Rukometaši Priboja su pobedom nad gostima iz Trstenika nastavili sezonu. Košarkaši porazom u Kosjeriću izgubili korak u trci za prvo mesto. Odbojkašice na domaćem terenu poražene od gošći iz Sjenice. Karatisti i pored dobrih nastupa bez medalja u Aranđelovcu. Fudbaleri start prolećnjeg dela sezone odložili za naredni vikend. Odbojkaši odložili redovno kolo.

grb RK PribojPobedom u prvom kolu prolećnog dela prvenstva Prve lige Zapad nad gostima iz Trstenika, pribojski rukometaši su nastavili pohod na šampionsku titulu i plasman u Super B ligu, RK Priboj – RK Prva Petoletka 30:24 ( 15:10). Prvo poluvreme je bilo malo stegnuto, osetila se pauza od dva i po meseca i nedostatak utakmica u poslednjoj nedelji pred nastavak sezone ali i neuigranost kao posledica odsustva velikog broja igrača na treninzima zbog povreda i školskih obaveza. „Bez obzira na probleme možemo biti zadovoljni sa dva nova boda i moramo se ozbiljno pripremiti za gostovanje neugodnoj ekipi Metalca u Kraljevu“, rekao je za naš portal trener Zoran Tanasković. Rukometaši RK Priboj su usamljeni na vrhu tabele sa maksimalnim brojem bodova 24, ispred Novog Pazara i Lokomotive sa po 21 bodom.

grb kk Priboj maliiKošarkaši Priboja su u subotu poraženi na gostovanju u Kosjeriću, KK Crnokosa – KK Priboj 101:100 (23:16, 23:30, 25:27, 30:27). Stojanović 41, Masalušić 15, Kerkez 12, Luković 14, Ratković 11, Bajić 4, Mijatović 3, Stašević, Stanojević, Ljubojević. Izuzetno uzbudljiva utakmica koju naši košarkaši nisu dovoljno ozbiljno shvatili potcenivši protivnika što je uz povredu Mijatovića u drugoj četvrtini uticalo da ni vođstvo od 13 razlike u trećoj četvrtini ne bude dovoljno za pobedu. Poslednji minut je doneo uzbudljivu završnicu jer posle vođstva od 2 razlike i našeg promašaja domaćin postiže trojku ali Stojanović sa dva poena vraća prednost KK Priboj. Posle tajm auta na 14 sekundi do kraja i posle dogovora da se pravi prekid, sudija ne svira faul a domaći centar zakucava za pobedu.
Posle ovog poraza naše šanse za prvo mesto i plasman u drugu ligu su samo u domenu teorije. Nam ruku nam je išao poraz Radničkog u Čačku, ali ne i pobeda Uba u Novoj Varoši. Posle 20. kola na vrhu tabele su malopre pomenute ekipe sa skorom 17-3, dok se KK Priboj nalazi na trećem mestu sa 15-5. Narednog vikenda ljubitelje košarke u Priboju očekuje veliki derbi jer u Priboj dolazi Željezničar iz Čačka.

grb ZOK PribojOdbojkašice Priboja su posle poraza u Čačku poražene i na domaćem terenu. Bolje od njih su bile drugoplasirane gošće iz Sjenice, ŽOK Priboj – OK Sjenica 1:3 (25:13, 26:28, 18:25, 15:25). I pored ubedljivo dobijenog prvog seta i četiri vezane set lopte u drugom (24:20), naše devojke nisu uspele da osvoje ni bod protiv favorizovanih Sjeničanki. Gubitak drugog seta je potpuno poremetio ekipu koja do kraja meča nije uspela da se oporavi pa su bodovi otišli gostujućoj ekipi. Posle 15 odigranih kola ŽOK Priboj zauzima četvrto mesto RL Zlatiborsko-Moravičkog okruga sa 27 bodova, 2 više od petoplasirane Slobode koja je poražena od trećeplasiranog Zlatara. Narednog vikenda seniorke u Priboju dočekuju ekipu Tajm iz Užica dok pionirke gostuju u Novoj Varoši.

grb karateKaratisti KK FAP su prošlog vikenda učestvovali na tradicionalnom međunarodnom turniru u Aranđelovc Open 2016. Posle tri medalje u Valjevu i jedne sa prethodnog takmičenja u Aranđelovcu pribojski karatisti su imali solidan nastup na jednom od najjačih međunarodnih turnira u zemlji na kome je učestvovalo preko 750 takmičara iz 50 klubova. Zvezdan Kulašević je bio četvrti a Mihailo Kuzmanović šesti u katama. Filip Lučić je bio najbliži medalji u borbama, ali je poražen u produžetku u borbi za treće mesto. Ostali su ispali u eliminacijama. Iako nisu osvojili nijedno odličje ovo je bila odlična prilika da se u jakoj konkurenciji proveri trenutna forma takmičara pred nastupajuća prvenstva.

grb OK PribojOdbojkaši OK Priboj su odložili svoj meč zbog vanredne situacije u zemlji. Oni su prošlog utorka na gostovanju u Koceljevu savladali glavnog konkurenta za najviši plasman, OK Tamnava – OK Priboj 1:3. Bila je to važna pobeda našeg tima u borbi za prvu poziciju, posle poraza u prethodnom kolu u Ivanjici. Naredna utakmica je zakazana u Arilju protiv istoimene ekipe, i ukoliko zabeleže pobedu naši odbojkaši će naredne sezone igrati u višem rangu, Drugoj ligi Zapad.

grb FK FAPI fudbaleri FK FAP su odložili svoj meč u Šapcu protiv domaće Mačve iz istog razloga. Kompletan start prvenstva je pomeren za sedam dana a raspored igranja ostaje isti. Nakon jesenjeg dela pribojski fudbaleri se nalaze se na poslednjem mestu Srpske lige Zapad sa 12 osvojenih bodova. Takmičenja za mlađe kategorije startuju takođe 19. marta.