Dobar vikend pribojskih sportista

Košarkaši kao domaćini savladali Slogu iz Despotovca, odbojkašice na gostovanju slavile protiv Arilja, kadeti KK Priboj kao domaćani savladali Student iz Bajine Bašte.

Jesenja sezona je završena za mnoge sportske klubove iz Priboja. Prvo fudbaleri FAP-a (završili prvi deo sezone na osmom mestu Zone Drina), zatim rukometaši (takođe osmi u Prvoj ligi Zapad), i odbojkaši (poslednji u Drugoj ligi Zapad) su još prethodnih dana otišli na zimsku pauzu. Odbojkašice su slobodne od ovog vikenda, kada su takmičarski mečevi u pitanju. Samo košarkašima predstoje još dva kola do kraja jesenjeg dela prvenstva.

odbojka 2

Odbojkašice Priboja su poslednjem kolu jesenjeg dela prvenstva Regionalne lige Zlatiborsko-Moravičkog okruga zabeležile ubedljivu pobedu u Arilju protiv istoimene ekipe, ŽOK  Arilje – ŽOK Priboj 0-3, po setovima 19-25, 13-25 i 10-25. Lagana i sigurna pobeda naših devojaka donela im je treću poziciju na tabeli pred zimsku pauzu, s obzirom da je odložena utakmica između ŽOK Borca 2 i ŽOK Lučana. Celu sezonu pribojske odbojkašice su odigrale na viskom nivou, ako se izuzme gostovanje u Lučanima, gde je prikazana nešto slabija igra. Porazi od lidera Tare, koja je zabeležila sve pobede pri tom izgubivši samo jedan set, i od drugoplasirane Sjenice na gostovanju od 3-2 na razliku u taj-breku, su došli u prvom slučaju od trenutno bolje, a u drugom od tada srećnije ekipe. Nastavak prvenstva odbojkašice Priboja očekuje 15 februara gostovanjem u Čačku ekipi Borca 2.

Košarkaši Priboja su u još jednom derbi meču pokazali svoj kvalitet. Iako lišeni usluga prvog centra ekipe Kovača, oni su kao domaćini savladali ekipu Sloge iz Despotovca, nanevši im tako četvrti ovosezonski poraz rezultatom 88-76, po četvrtinama 22-18, 15-12, 30-13 i 21-33. Dobar start košarkaša Priboja i brzo vođsto od 6 poena razlike, despotovčani su brzo anulirali, tako da se  igralo uglavnom koš za koš do pred sam kraj prvog perioda kad je napravljena razlika od četiri poena. Sam početak druge četvrtine pripada gostima koji prilaze na samo poen razlike 25-24, ali od tog momenta naši košarkaši prave seriju 11-0, i prvi put na utakmici stiču dvocifrenu razliku. Do poluvremena Sloga uspeva da smanji vođstvo košarkaša Priboja na sedam poena razlike 37-30. U trećoj četvrtini sjajno izdanje naših igrača, odlična odbrana, brze kontre i precizan šut, omogućili su razliku od 24 poena na kraju treće četvrtine i priliku da mlađi igrači pokažu svoj talenat. U poslednjoj deonici šansu  su  na dobar način iskoristili, pre svih Milićević i Pešut sa sedam i Ljubojević sa četiri poena. Nedostatak iskustva mladih igrača Priboja,  gosti su iskoristili i smanjili razliku na 12 poena, za konačnih 88-76.

DSC_5735m

Najbolji strelci na utakmici bili su Mićević sa 21 poenom, zatim Bogdanović sa 19, Golubović sa 12 i Nedeljković sa 10 postignutih poena. U dvanaestom kolu Prve regionalne lige grupa Zapad košarkaše Priboja očekuje teško gostovanje u Čačku ekipi Željezničara, a do kraja prvenstva u poslednjem kolu još dočekuju i ekipu Novog Pazara. KK Priboj je prvi na tabeli sa samo jednim porazom iz jedanaest kola, i sa pobedom više od prvog pratioca iz Velike Plane.

košarka tabela

Treću pobedu u nizu ostvarili su i kadeti KK Priboj. Oni su kao domaćini ubedljivo savladali vršnjake  iz Bajine Bašte, ekipu Studenta, rezultatom 87-44. Razlika bi bila i veća, ali su priliku da igraju dobili svi igrači u našoj ekipi. Najefikasniji kod naših kadeta bili su Stašević sa 17, Ljubojević sa 16, Lakić sa 12 i Lisica sa 11 poena. Narednog vikenda kadeti gostuju u Novoj Varoši ekipi Zlatara pa im sledi zimska pauza.

kadeti kk priboj

Ledena dvorana je i ovoga puta opravdala svoj epitet LEDENA, iako je postojala želja KK Priboj da je zagreju. Nažalost dva kalorifera ukupne snage koja nije mogla preći 12 kw su bila tragikomičan pokušaj da se zagreje Gradska dvorana. I to nije sve, s obzirom da je i na ta dva kalorifera radio samo po jedan od predviđena tri grejača. Sve je to delovalo kao pokušaj miša da uplaši slona, s tim da to za miša nisam siguran da je neizvodljivo. Dobra okolnost po klubove koji koriste dvoranu je završetak sezone kada su takmičenja u pitanju, međutim treniranje u uslovima kakvi su sad je potpuno kontraproduktivno. To odlično znaju i treneri i rukovodstva ekipa i krajnje je vreme da i oni nešto učine, obrate se nadležnima, kako bi se aktuelizovao ovaj veliki problemi i pokušalo da se nađe rešenje. Za početak popravka sata, koji meri vreme napada iza koša, bi bio znak dobre volje da se poboljšaju uslovi za igru, makar kada je košarka u pitanju.