FAP porazom započeo takmičenje u Prvoj srpskoj ligi

Pribojski fudbaleri na premijeri u srpskoligaškom društvu poraženi od prošlogodišnjeg prvoligaša iz Šapca, FK FAP – FK Mačva 0-1 (0-1). Omladinci FAP-a startovali  pobedom.

PRIBOJ. Gledalaca oko 1200. Sudija Pavle Ilić(Kragijevac). Pomoćnici Radovanović Uroš (Gruža) i Đorović Nikola (Kragujevac). Strelac: Đukanović u 38. min(Mačva). Žuti kartoni: Ivanović, Vučić (FAP), Ristivojević, Marković, Pejović F. (Mačva).

FAP: Pijevac, Novaković, Tasić, Minić (od 46.Bijelić), Prijović, Vučić, Nikačević, Ivanović, Vilaret (od 80. Komarica), Jovanović (od 69. Spahić) i Stanković.

MAČVA: Pejović M., Pejović F., Ristivojević, Bjedov, Babić, Đukanović, Lekanić(od 90.Ruvidić), Marković, Đukić(od 71. Jošić), Milinković, Radukić(od 58. Matijević).

Šapčani su u Priboj došli da čekaju kiks domaćina i dočekali su ga u 38. minutu. Novaković je nespretno loptu igrao rukom na ivici kaznenog prostora, a odlični sudija Ilić pokazao je na belu tačku sa koje je precizan bio kapiten gostiju Đukanović.

FAP pehar

Pred sam početak utakmice generalni sekretar FSRZS, Rade Popović uručio je kapitenu FAP-a, Slobodanu Nikačeviću pehar za osvojeno prvo mesto u Zoni Drina.

Inače utakmce je protekla bez nekog ozbiljnog šuta u okvir gola. Igralo se otvoreno na obe strane, ali svi napadi završavali su se u visini šesnaesteraca. Ipak FAP je mogao prvo do prednosti. U 24. minutu odličan centrašut Stankovića, još bolji udarac glavom mladog Vučića, ali lopta za malo odlazi pored gola. Samo dva minuta kasnije gosti imaju dobru šansu za gol kad Pijevac ispušta loptu, ali sa gol linije izbacuju je igrači FAP-a.

U drugom delu meča želja za postizanjem pogodka skroz je poremetila igru FAP-a. Bilo je dosta nepovezanih pasova, par nerzonskih šuteva sa dvadesetak metara, tako da na ovom meču nije moglo ništa više da se ostvari od časnog poraza. Poraz od Mačve na startu prvenstva ne treba toliko da boli igrače FAP-a, već treba da se okrenu narednom meču i da se još bolje pripreme kako bi u subotu u Užicu pokušali da iznenade još jednog povratnika iz Prve lige, ekipu Jedinstva.

Za pohvalu je i ambijent na stadionu kraj Lima. Preko 1200 gledalaca, predvođjeni navijačkom grupom “KAMIONDŽIJE“ svih devedeset minuta sportski su bodrili igrače FAP-a, ali su aplauzima nagradili i dobre poteze gostiju, što ljudima iz Mačve na čelu sa bivšim proslavljenim golmanom reprezentacije i Partizana, Ivicom Kraljem nije promaklo da prokomentarišu da ovakav ambijent vraća nadu i veru za ozdravljenje fudbala u Srbiji.

Pored prvog tima, ovog vikenda startovala je i omladinska selekcija FAP-a. Omladinci FAP-a su na svom terenu savladali vršnjake Šumadije iz Kragujevca rezultatom 3-2, a strelci su bili HajdaragićKovačević i Salkanović. U narednom kolu omladinci FAP-a gostuju u Lučanima.

izvor: FB stranica Fudbalski klub FAP