Sport Vesti

FK FAP: Pobeda na premijeri pred domaćom publikom

Fudbaleri FK FAP u drugom kolu Srpske lige Zapad u subotu pred svojim navijačima  slavili rezultatom 4:1. I mlađe kategorije FAP-a nastupale na domaćem terenu u nedelju: omladinci poraženi, kadeti igrali nerešeno a pioniri slavili u nedelju. Atletičari AK FAP iz Kragujevca doneli 8 medalja.

grb FK FAPPosle poraza na startu prvenstva sa novajlijom u srpskoligaškom društvu u Šapinama protiv istoimene ekipe (1:2) i šokantnog poraza u Brodarevu u Kup utakmici od Jasena istim rezultatom, pribojski fudbaleri su zabeležili i prvu pobedu ove sezone. U utakmici 2. kola Srpske lige Zapad savladani su gosti iz Lajkovca, FK FAP : FK Železničar 4:1 (2:1).

Dobra fudbalska predstava domaćih igrača rezultirala je ranim vođstvom (Ranitović 8. minut), da bi u samoj završnici prvog poluvremena Oparnica povećao na 2:0. Na startu drugog poluvremena Vilaret je povisio na 3:0 i to je bio kraj nadanjima gostiju iz Lajkovca koji su u 70 minutu ipak uspeli da smanje rezultat na 3:1. Do kraja utakmice Vilaret je još jednom zatresao mrežu pa je konačni rezultat bio 4:1.

FAP se posle drugog kola nalazi u grupi timova sa jednom pobedom i tri boda i u naredna dva kola ga očekuju dva gostovanja. Prvo u Zubinom Potoku ekipi FK Mokra Gora, a zatim i u Smederevu istoimenoj ekipi.

I mlađe selekcije FK FAP su započele svoja takmičenja. Omladinci su u nedelju na domaćem terenu poraženi u susretu sa vršnjacima FK Borac iz Čačka sa 1:3 (strelaz za nas Senad Hajdaragić) i narednog kola gostuju Metalcu u Gornjem Milanovcu. Kadeti su igrali nerešeno sa FK Mladost iz Lučana 2:2 (dvostruku strelac Miroslav Bukvić) i narednog vikenda gostuju Slobodi u Užicu. Dok su pioniri jedini zabeleđili pobedu savladavši FK Zlatar iz Nove Varoši 1:0 (strelac jedinog gola Vuk Bukvić) i naredne nedelje gostuju Kinderu u Čačku.

atletikaAtletičari AK FAP ponovo su imali odličan nastup prethodne nedelje. Oni su na prvenstvu centralne Srbije ujedno kvalifikacijama za kup Srbije za starije juniorke i juniore prethodnog vikenda u Kragujevcu osvojili 8 medalja, pet srebrnih i tri bronzane. Ovaj uspeh je utoliko veći jer ga je ostvarila malobrojna ekipa našeg atletskog kluba a činili su je sledeći atletičari:

Srebro, Nemanja Vasiljević, 400m
Srebro, Ivona Polić, skok u vis
Srebro, Ivan Manović, troskok
Srebro, Lazar Tanasijević, bacanje koplja
Bronza, Filip Bogdanović, bacanje koplja
Bronza, Suljević Vildan, bacanje diska
Srebro, muška štafeta 4 x 400m (Nemanja Vasiljević, Meris Suljević, Luka Zec, Filip Bogdanović)
Bronza, muška štafeta 4 x 100m (Filip Bogdanović, Lazar Tanasijević, Luka Zec, Nemanja Vasiljević)

Dobre i možda još bolje rezultate pribojski atletičari će imati prilike da postignu i naredne nedelje jer se takođe u Kragujevcu održava i prvenstvo centralne Srbije ujedno i kvalifikacije za kup Srbije za mlađe  juniorke i juniore a većina našeg tima ima pravo nastupa i u ovoj konkurenciji.