Sport Vesti

Još jedna petarda u mreži Kamiondžija

Kamiondžije sa pet golova u mreži odlaze na zimsku pauzu. Rukometaši trijumfovali na gostovanju u Topoli. Košarkaši ispustili plus 25 na gostovanju u Kraljevu. Košarkašice su bile slobodne ovog vikenda, naredne nedelje gostuju u Ljuboviji. Odbojkašice zabeležile duplu pobedu, seniorke slavile protiv Čačanki a pionirke u Požegi. Odbojkaši poraženi u Lučanima.

Kamiondžije su sa pet golova u mreži na gostovanju u Požegi ispraćene na zimsku pauzu, FK Sloga – FK FAP 0:5. Dve pobede, tri remija i dvanaest poraza uz ubedljivo najlošiju gol razliku, minus 26, je katastrofalan bilans naših fudbalera ove jeseni u kojoj su osvojili samo devet bodova. Pretposlednje mesto na tabeli Srpske lige Zapad, čak šest bodova ispod crte, promena trenera koja nije donela nikakve promene, je trenutno stanje u pribojskoj ekipi. Jesenji prvak je Smederevo sa 40 bodova dok su u grupi timova ispod crte pored FAP-a još i Šumadija, Željezničar i Jedinstvo putevi.

Srpska liga Zapad, tabela na kraju jesenje polusezone

Iako oslabljeni neigranjem iskusnih Strujića i Minića pribojski rukometaši su doneli bodove sa gostovanja u Topoli, RK Karađorđe – RK Priboj 25:27 (11:11). U izuzetno važnoj utakmici mladi rukometaši, Miković 10 golova, su dobrom igrom u drugom poluvremenu, u kome su vodili i sa 6 golova razlike, uspeli da savladaju direktnog konkurenta u borbi za zadržavanje superligaškog statusa. Nakon 9. kola Super B lige RK Priboj se nalazi na 9. mestu sa 7 osvojenih bodova. Do kraja jesenje polusezone ostala su još dva kola, u petak pribojski rukometaši gostuju u Beloj Palanci a u poslednjem kolu dočekuju Radnički iz Kragujevca.

Super B liga Istok – Zapad

Košarkaši nastavljaju sa toplo-hladno igrama i rezultatima. Na gostovanju u Kraljevu je se to desilo na samoj utakmici, KK Polet – KK Priboj 70:65 (11:30, 20:19, 22:06, 17:10). Plus 25 poena početkom druge četvrtine odnosno plus 18 sa poluvremena nisu bili dovoljni za pobedu pribojskih košarkaša koji su na ovoj utakmici bili bez trojice prvotimaca. Nakon ovog poraza oni se nalaze na 9. mestu Prve MRL Zapad sa skorom 4-5 i narednog petka dočekuju ekipu Jagodine.

Prva MRL Zapad

Košarkašice su bile slobodne ovog vikenda a narednog gostuju u Ljuboviji.

Odbojkašice su zabeležile duplu pobedu prethodnog vikenda. Seniorke su trijumfovale nad gošćama iz Čačka, ŽOK Priboj – OK Lotus 3:1 (17-25; 29-27; 25-21; 25-14). Pionirke su slavile na gostovanju u Požegi, OK Stars – ŽOK Priboj 3:0. Po rečima trenera odbojkašica, Slavice Raković, obe ekipe su odigrale dobre mečeve u kojima je zadovoljna pre svega zalaganjem i atmosferom u ekipi. Narednog vikenda obe ekipe su slobodne a za dve nedelje 09.12. ponovo sledi dupli program: seniorke dočekuju Slogu iz Požege dok pionirke dočekuju Budućnost Nec iz Arilja.

Odbojkaši za razliku od prethodne godine ove imaju redovne mečeve. Prethodnog vikenda oni su poraženi u Lučanima, OK Lučani – OK Priboj 3:0 (25:17, 25:18, 25:23). Iako su nastupali znatno oslabljeni odbojkaši su pružili dobar otpor i da nije bilo sumnjivih odluka sudija u finišu trećeg seta utakmica je mogla da ode i u četvrti set. Ovako odbojkaši su zabeležili i treći poraz uz jednu pobedu i narednog vikenda dočekuju Metalac iz Gornjeg Milanovca.