Karatisti odlični, pobedili košarkaši i rukometaši

Na startu prvenstva u Prvoj muškoj regionalnoj ligi Zapad, košarkaši Priboja su bili više nego ubedljivi. Kao domaćini, naši košarkaši su savladali Temnić iz Varvarina rezultatom 126-61 (42-12, 29-22, 25-12, 30-15).  Već posle prvih par minuta se mogla videti razlika u kvalitetu, a da će gosti pretrpeti katastrofalan poraz bilo je jasno već posle prve četvrtine, koju su pribojski košarkaši dobili sa 30 poena razlike, 42-12.  Do kraja utakmice ta razlika je rasla, iako su priliku da igraju dobili i mlađi igrači, da bi na kraju iznosila i maksimalnih 65 poena. U novu sezonu  KK Priboj je ušao sa nekoliko povratnika i dva nova igrača Mićevićem i Kovačom (koji nije imao pravo nastupa u prvoj utakmici), što uz okosnicu tima od prošle godine daje  vrlo kvalitetan tim, spreman za borbu za plasman u viši rang, Drugu ligu Srbije. U narednom kolu KK Priboj gostuje u Trsteniku ekipi Prve petoletke.

koš

Rukometaši Priboja su u premijernom meču pred svojom publikom ostvarili prvu pobedu u prvenstvu. U trećem kolu Prve lige Zapad, oni su savladali goste iz Kraljeva, ekipu RK Metalac, rezultatom 27-22, poluvreme 8-10. Posle lošeg prvog poluvremena, sa puno grešeka i promašenih zicera, naši rukometaši su u nastavku zaigrali znatno bolje i pored minusa sa poluvremena zabeležili ubedljivu pobedu. Posebno su se istakli golman Bojan Radović sa 20 odbrana kao i najbolji strelac na meču, Davor Laković sa 10 postignutih golova. U sledećem kolu RK Priboj gostuje u Kruševcu, ekipi Knez Lazar.

Karatisti KK FAP su na prvom takmičenju u novoj sezoni zabeležili odličan rezultat. Na IV Međunarodnom karate turniru „Sjenica open 2013“ KK FAP je ponovio uspeh od prošle godine i u sveukupnom plasmanu zauzeo prvo mesto. Naši karatisti su uzeli pobednički pehar uz osvojene 24 medalje, 12 zlatnih i po 6 srebrnih i bronzanih. Zlatne medalje su osvojili : Elena Vidaković u katama i borbama, Julija Savić, Anđela Vasilić, Dejana Stojić, Miloš Cvrkotić i Luka Dragutinović svi u katama, ekipe pionirki, ženskih nada i kadetkinja u katama i ekipe pionirki i kadetkinja u borbama. Srebrne medalje su osvojili Teodora Savić, David Raković i Luka Komarica u katama, Hasan Alija Beganović u borbama i ekipe poletaraca i pionira u katama. Bronzane medalje osvojili su Jana Radović, AnjaMilačić i Filip Lučić u katama, Luka Šćepanović, Filip Laković i ekipa pionira u borbama. Posle odličnog starta  naše karatiste već u nedelju u Čačku očekuje novo takmičenje, Kup uže Srbije za pionirke i nade, kvalifikaciono takmičenje za Kup Srbije.

1375851_1438866393005784_27762619_n

U osmom kolu Zone Drina fudbaleri FAP-a su poraženi u Požegi, FK Sloga-FK FAP 2-1, poluvreme 1-0. Iako bez četvorice standardnih igrača fudbaleri FAP-a su prikazali solidnu igru, a neiskustvo pojedinih igrača je bilo presudno za poraz. Favorizovana ekipa Sloge je do pogodaka došla posle idealnih šansi koje su promašili naši igrači. I pored toga do kraja utakmice naši fudbaleri su imali šansu da izbegnu poraz, jer je posle skrivljenog penala sredinom drugog poluvremena koji je za FAP realizovao Duško Janović ekipa Sloge ostala sa igračem manje. Međutim, do kraja utakmice nisu uspeli da postignu pogodak, pa su zabeležili i peti ovosezonski poraz. Posle osmog kola FAP je trinaesti sa sedam osvojenih bodova. U narednom kolu „kamiondžije“ dočekuju Slogu iz Sjenice.

Pioniri FK FAP su kao domaćini poraženi od Sloge iz Kraljeva rezultatom 2-0, i posle devetog kola imaju 14 bodova. U gradskom derbiju u konkurenciji petlića FK FAP je pobedio FK 033, rezultatom 9-0. Omladinci FAP-a su odmarali ovog vikenda.