Korner: Rukometaši sigurni kod kuće, fudbaleri u 90. minutu ostali bez 2 boda

Rukometni klub Priboj

Rukometaši nastavili niz pobeda, u Priboju savladani Ariljci. Fudbaleri FAP-a na gostovanju u Lajkovcu u 90-om minutu ostali bez pobede i pored vođstva od 2:0. Odbojkašice i košarkaši odložili svoje mečeve

grb RK Priboj

Rukometaši Priboja nastavljaju niz pobeda. Ovoga puta su na domaćem terenu slavili protiv Ariljaca, RK Priboj – RK Arilje 29:22, poluvreme 15:13.
I pored nešto slabije igre, posebno u prvom poluvremenu, rukometaši Priboja su ipak došli do važnih bodova u borbi za najviši plasman i time zadržali lidersku poziciju u Prvoj ligi Zapad (5 utakmica 5 pobeda). Pobede su zabeležili i prvi pratioci, Novi Pazar i Lokomotiva, pa je izvesno da će se među ove tri ekipe tražiti šampion ovogodišnjeg prvenstva. Narednog vikenda rukometaše Priboja očekuje gostovanje u Čačku ekipi Mladosti a zatim prvi pravi derbi jer u Priboj stiže ekipa Lokomotive iz Lapova.

grb FK FAP

Fudbaleri FAP-a treći put ove sezone ostaju bez bodova u samoj završnici utakmice. Ovoga puta u Lajkovcu, FK Željezničar – FK FAP 2:2 (0:2).
Ni dva gola prednosti iz prvog poluvremena (Vučić u 3. i Tasić u 35. minutu) nisu bili dovoljni da pribojski fudbaleri zabeleže pobedu. Domaćin je prvo smanjio u 75. a u 90. minutu je uspeo da dođe i do boda. Nedostatak sreće i koncentracije u završnicama rezultirao je gubitkom čak 5 bodova. Tako da umesto 14 bodova i gornjeg dela tabele, FK FAP ima 9 bodova i nalazi se na 13 mestu Srpske lige Zapad sa 9 bodova, tik iznad zone ispadanja. Priliku za popravni fudbaleri pribojskog srpskoligaša će imati u subotu od 13:30 kada na Gradski stadion u Priboju dolazi Šumadija iz Aranđelovca.

Omladinci i kadeti FAP-a su bili slobodni ovog vikenda. Omladici se nalaze u sredini tabele Omladinske lige Morava sa 13 osvojenih bodova i u sredu gostuju Poletu u Ljubiću, a za vikend u Gornjem Milanovcu ekipi FK Goč, dok kadeti gostuju u Bajinoj Bašti odgovarajućoj ekipi Sloge. Pioniri FAP-a su poraženi u Požegi od domaće Sloge rezultatom 2:0 i posle 9 odigranih kola imaju 13 bodova i u sredini su tabele  Pionirske lige „Moravicko – Zlatiborske“. Narednog vikenda pioniri dočekuju Jedinstvo puteve iz Užica. Petlići FAP-a su ubedljivo poraženi kod kuće od Polimlja, bilo je 8:1 za goste i narednog vikenda gostuju u Novoj Varoši dok su petlići FK 033 slavili u gostima nad Jasenom u Brodarevu 3:0 i sledećeg vikenda dočekuju Slogu iz Bajine Bašte.

grb KK Priboj

Košarkaši Priboja su posle dve uvodne pobede nad Ubom u Priboju (97:91) i Zekasom u Rači (63:79) odložili utakmicu trećeg kola Prve regionalne lige Zapad sa Poletom iz Ljubića na zahtev gostiju. Razlog je učestvovanje većeg broja prvotimaca Poleta na kvalifikacijama za jedinstvenu juniorsku ligu, a ova pauza bi mogla da kupi dodatno vreme pribojskoj ekipi da reši probleme oko registracije igrača koji nisu nastupili u prva dva kola. Sledećeg vikenda košarkaše Priboja očekuje komšijski derbi u Novoj Varoši sa ekipom Zlatara, zatim u utorak 27. oktobra odložena utakmica protiv Poleta pa u petak i meč sa Svilajncem, obe u Priboju.

grb ZOK Priboj

Odbojkašice Priboja su nakon sigurnog trijumfa na početku sezone u Čačaku, OK Lotus – ŽOK Priboj 0:3, odložile premijeru na domaćem parketu protiv Libera iz Čačka. Utakmica planirana za ovaj vikend odigraće se u subotu 24.10. a samo dan posle u nedelju ih očekuje i gostovanje u Požegi ekipi Stars.