Košarka: Teška pobeda u Kosjeriću

Košarkaši na gostovanju u Kosjeriću tek u poslednjoj četvrtini stigli do pobede. Košarkašice na startu drugog dela sezone na svom terenu ubedljivo poražene od gošći iz Prijepolja. Pionirska selekcija ŽOK Priboj vezala dve pobede.

Košarkaši Priboja su pre dve nedelje startovali sa prolećnim delom sezone u Prvoj MRL Zapad. U prvom kolu su poraženi u Prijepolju od Mileševca 79-58, zatim je u Priboju savladana Prva Petoletka iz Trstenika 88-71 a juče je zabeležena pobeda i u Kosjeriću KK Crnokosa – KK Priboj 81:86 (20:25, 16:21, 30:18, 15:22). Neizvesna utakmica u kojoj je domaćin uspeo da preokrene rezultat sa poluvremena u trećoj četvrtini, ali ne i da je prelomi, što su naši košarkaši iskoristili u dobrom odbranom u poslednjoj četvrtini ipak uspeli da doću do pobede.

Posle 16. kola Prve MRL Zapad KK Priboj se nalazi na sedmom mestu sa 9 pobeda i 7 poraza. Na čelu tabele je grupa timova sa po 13 pobeda, Radnički KG, Zlatar NV, Klik Arilje i Novi Pazar koji ima utakmicu manje. Komšije iz Nove Varoši su loše započeli prolećnji deo prvenstva jer su zabeležili dva poraza od glavnih konkurenata u borbi za prvo mesto, od Radničkog u Kragujevcu i od Novog Pazara na svom terenu. Upravo su Pazarci naredni protivnik našim košarkašima koji ih dočekuju naredne subote od 19 časova u Sportskoj dvorani u Priboju.

Košarkašice ŽKO Lim su posle pauze nastavile drugi deo sezone. U subotu su dočekale gošće iz Prijepolja i ubedljivo su poražene, ŽKO Lim – KK Mileševac 28:102. Mnogo toga nije štimalo u igri naših devojaka i ostaje da se nadamo da će iz utakmice u utakmicu one biti sve bolje jer u premijernoj sezoni za žensku košarku u Priboju i u ovako visokom rangu takmičenja rezultate niko ne očekuje odmah, ali rad i zalaganje da. Da dodamo da je u ŽKO “LIM“ stigla oprema za igračice (garnitira dresova 12 kom. i podgaće 12 kom.) poklon KSS preko Regionalnog košarkaškog saveza Zapadne Srbije – Čačak zahvaljujući angažovanju Željka Vasiljevića, kordinatora za RKSZS, RKSCS i RKSCKiM.

Seniorska ekipa ŽOK Priboj je počela sa treninzima a prvenstvo im počinje 11. 02. kada u Priboju dočekuju Ariljke. Pionirska selekcija je odigrala već dve utakmice ove godine i u obe je zabeležila pobede. U Užicu je prošlog vikenda savladana ekipa Jedinstva 3:o (25:8, 25:3, 25:8), a juče je u Priboju pobeđena i Forma iz Užica sa 3:0 (25:19, 25:20, 25:10). Narednu utakmicu pionirke igraju za dve nedelje sa Tarom u Bajinoj Bašti.