Košarka: ŽKO Lim, pobeda za istoriju

ŽKO Lim, pobeda za istoriju

U prvom subotnjem nastupu pribojske košarkašice su zabeležile prvu pobedu u zvaničnim ligaškim nadmetanjima, savladane su Užičanke. U drugoj utakmici bolje od njih bile su devojke iz Ljubovije. Odbojkašice su u taj brejku poražene od iskusnih Ariljki. Košarkaši su ostali bez bodova u Kragujevcu. Karatisti sa prvog turnira ove godine doneli tri zlatne i jednu bronzanu medalju.

Košarkašice ŽKO Lim  su u prvom nastupu u subotu zabeležile prvu pobedu u zvaničnim ligaškim nadmetanjima. One su u okviru 16. kola Druge lige grupa Jug A bile bolje od Užičanki, ŽKO Lim – OKK Užice 82:52 (24:12, 14:13, 20:17, 24:10). Od početka utakmice su naše devojke zaigrale agresivno i u pravoj timskoj igri stigle do prve pobede. Trener Siniša Đurović je za naš portal izjavio:“Celu nedelju smo se pripremali za ovu utakmicu i prvi put smo bili kompletni, čak i na treninzima. Verovali smo da možemo dobiti ekipu iz Užica. Devojke su ušle u utakmicu pune samopouzdanja, borbeno, sa puno energije i jasnom željom za pobedom. Užičanke nisu imale odgovor na našu agresivnu odbranu i rezultat nije izostao. Svim devojkama je pružena određena minutaža i ovo je pobeda cele ekipe“, istakao je Đurović.

Na molbu gostiju iz Ljubovije nekoliko sati kasnije devojke su odigrale i drugu utakmicu, ŽKO Lim – ŽKK Ljubovija 45:101 (15:26, 7:27, 16:23, 7:25). Umorne od prethodne utakmice pribojske košarkašice nisu imale snage da pruže ozbiljniji otpor iskusnim gošćama koje su šest kola pre kraja već obezbedile učešće u plej ofu. Za ŽOK Lim sledi dvonedeljna pauza nakon koje gostuju u Prijepolju istoimenoj ekipi.

Odbojkašice Priboja su u prvom kolu nastavka dočekale iskusne Ariljke i u neizvesnoj utakmici poražene u taj brejku, ŽOK Priboj – OK Arilje 2:3 (25:23, 20:25, 20:25, 25:20, 7:15). Odlična borba u četiri seta i manjak koncentracije u odlučujućem petom setu u kome su svojim greškama prepustile pobedu su obeležili utakmicu 12. kola Regionalne lige za odbojkašice. Posle 12 kola naše devojke imaju 4 pobede i 7 pobeda a u narednom kolu u četvrtak gostuju u Čačku istoimenoj ekipi. Pionirke su u derbiju kola u Bajinoj Bašti poražene od domaćina, OK Tara 1 – ŽOK Priboj 3:1 ( 26:28, 25:11, 26:24, 25:17). U odličnoj utakmici odlučujući je bio treći set koje su mlade odbojkašice Priboja prepustile domaćinu pa su bodovi ostali u dvorani u Bajinoj Bašti koja je ovoga puta bila puna navijača. Narednog vikenda pionirke ŽOK Priboj dočekuju odgovarajuću ekipu Čajetine.

U utakmici 18. kola Prve lige Zapad, kragujevački Radnički je pred svojim navijačima savladao ekipu Priboja, KKK Radnički – KK Priboj 86:75 (26:18, 22:17, 20:25, 18:15) u utakmici 18. kola Prve lige-Zapad. Lider prvenstva je opravdao ulogu favorita i u prvom poluvremenu došao do dvocifrene razlike koju je sačuvao do kraja utakmice. U derbi meču Klik iz Arilja je savladao Novi Pazar na gostovanju pa posle 18. kola i ubedljive pobede Zlatara nad Ubljanima izdvojio se trio koji će odlučivati o prvom mestu, Klik, Zlatar i Radnički. KK Priboj se posle poraza u Kragujevcu nalazi na deobi 6-8 mesta sa ekipama Mileševca i Zekasa sa skorom 10-8. U Prvoj ligi-Zapad sledi dvonedeljna pauza nakon koje pribojski košarkaši dočekuju Student iz Bajine Bašte, a derbi meč je zakazan u Arilju gde gostuju Kragujevčani.

Karatisti su uspešno startovali sa takmičenjima u ovoj godini. Oni su u subotu na karate turniru „Sretenje open“ u Aranđelovcu osvojili četiri medalje. KK FAP je na ovom takmičenju nastupao sa 6 takmičara u borbama i katama, a medalje su osvojili: Elena Vidaković, zlatna medalja u katama za juniorke i zlatna medalja u borbama za juniorke u poluteškoj, Filip Lučić, zlatna medalja u katama za nade i David Raković, bronzana medalja u borbama za nade u teškoj kategoriji. Na turniru je učestvovalo 500 takmičara iz 42 kluba, a takmičenje je bilo međunarodnog karaktera jer su nastupali i takmičari iz Rumunije, Bugarske, Makedonije, Crne Gore, Bosne i Hercegovine.