Loš vikend za pribojske sportiste

Košarkaši u derbiju kola izgubili u Velikoj Plani, odbojkašice poražene kod kuće od lidera iz Bajine Bašte, odbojkašima ni set na gostovanju u Gračcu. Komnen Cvijović sa juniorskom reprezentacijom Srbije na Evropskom prvenstvu u krosu ekipno šesnaesti.

Posle niza od devet pobeda u prvenstvu, košarkaši Priboja su doževeli i prvi poraz. Oni su na gostovanju u Velikoj Plani poraženi od domaćina Plane rezultatom 106-104, po četvrtinama 17-16, 37-31, 21-26 i 31-31. Veliki broj koševa i loše odbrane na obe strane, su obeležile ovaj susret. Samo je u prvom delu prve četvrtine, koju su naši košarkaši otvorili serijom 10-0, odbrana delovala dobro. Sredinom ove četvrtine domaćin hvata priključak i ulazi u neverovatno pucačko veče sa skoro osamdestoprocentnim šutem iz igre. Posebno u drugoj četvrtini u kojoj postižu 37 pogodaka, i koja je zahvaljujući našim greškama u samoj završnici poluvremena i odlučila konačnog pobednika. Bolja igra naših košarkaša u trećoj četvrtini je vratila tim Priboja u meč, a cela poslednja deonica je protekla u rezultatskoj klackalici i igri koš za koš. Na 15 sekundi do kraja, košarkaši Priboja su došli do izjednačenja i odlučili da brane zadnji napad. To im je za malo i uspelo, jer su igrači Plane promašili šut na 4 sekunde do kraja. Međutim, lopta je opet došla do njih i  uspeli su uz faul da postignu, ispostaviće se, odlučujuće poene. Promašaj sa linije penala nije doneo promenu, pošto Bogdanovićev šut iz velike udaljenosti nije završio u obruču.

kos 09.12.

Najefikasniji u našem timu bili su Mićević sa 26 i Bogdanović sa 22 poena, a pratili su ih Golubović sa 16 i Nedeljković sa 15 poena. Treba napomenuti da smo na ovoj utakmici igrali bez prvog centra ekipe Kovača, koji nije ni putovao sa timom, a pod upitnikom je i njegov nastup u sledećem kolu. KK Priboj je zadržao prvo mesto sa pobedom više od prvih pratilaca, a mala razlika i veliki broj postignutih poena na strani su dobar kapital u direktnom odmeravanju sa ekipom iz Plane, pod uslovom da ih savladamo u Priboju.  U jedanaestom kolu Prve regionalne lige grupa Zapad, u petak u Priboj dolazi još jedna ekipa iz vrha tabele, Sloga iz Despotovca. Utakmica će se igrati u Gradskoj dvorani sa početkom u 19:00 časova.

kadeti kk priboj

Kadeti KK Priboj su zabeležili laganu pobedu u Požegi protiv objektivno slabijeg protivnika, KK Sloga – KK Priboj 45-76. Najefikasniji u našoj ekipi bili su Ljubojević sa 23, Lakić sa 14 i Beganović i Zec sa po 10 poena. U sledećem kolu mladi košarkaši dočekuju ekipu Studenta.

ZOK 09.12.

Odbojkašice Priboja su u derbiju kola poražene na domaćem parketu od lidera Tare rezultatom 0-3, po setovima 16-25, 21-25 i 18-25.  Gošće su  došle sa  5 bodova prednosti na tabeli, a domaće  igračice su  bile jako motivisane da Tari nanesu  prvi poraz ove sezone. Uslovi za igru su bili izuzetno teški, jer je  temparatura u dvorani bila  samo neki stepen iznad nule. Tara je odlično otvorila  prvi set , povela na početku  i  nije dozvolila ekipi Sloge  da joj se približi. Početak drugog seta donosi  obrnutu  situaciji u odnosu na prvi set. Domaće igračice dolaze do 5: 0 i 10: 3 i taman kada su domaći navijači  pomislili da  će doći do izjadnačenja u setovima, posle tajm auta na 10-3 za Slogu, bajinobaštanke preuzimaju inicijativu i u silovitom naletu završavaju drugi set sa 25: 21. Treći set su gošće rutinski odigrale za konačnih 3-0. Ovom pobedom  Tara je potvrdila  titulu jesenjeg prvaka  lige, a naše devojke su na četvrtom mestu sa 16 osvojenih bodova i u zadnjem kolu jesenjeg dela prvenstva Regionalne lige Zlatiborsko-Moravičkog okruga gostuju u Arilju istoimenoj ekipi.

Odbojkaši Priboja su završili jesenji deo sezone bez pobede. Oni su u osmom kolu Druge lige Zapad izgubili na gostovanju u Gračcu rezultatom 3-0, po setovima 25:12, 25:15 i 25:9 i tako završili  veoma lošu polusezoni s obzirom da su devetom kolu slobodni. Na poslednjoj ovosezonskoj utakmici odbojkaši su nastupili sa samo dva prvotimca, a nedostatak igrača je bio osnovni problem cele jeseni. Na trenerima i rukovodstvu je da u pauzi prvenstva dobro analiziraju dosadašnje rezultate  i da u nastavku sezone probaju da poprave loš utisak iz prvog dela sezone.

ok 2

Na Evropskom prvenstvu u krosu, najvećem atletskom takmičenju koje je srpska prestonica organizovala u novijoj istoriji, mlađa seniorka Amela Terzić osvojila je srebro, a mlađi senior Nemanja Cerovac bronzanu medalju. U Parku prijateljstva na Ušću trčalo je 570 atletičara iz 37 zemalja što je rekord i po broju učesnika i po broju nacija. I Priboj je imao svog predstavnika. Komnen Cvijović, član Atletkog kluba FAP, iako srednjeprugaš (800 i 1500 m) bio je deo juniorske reprezentacije Srbije, koja je ekipno zauzela šesnaesto mesto na ovom takmičenju. Pored izvanrednog uspeha, osvojene dve medalje, koji je prevazišao očekivanja, svi se slažu da Beograd i Srbija bolju promociju od ove odavno nisu imali.