Odbojkašice prve, bez izgubljenog seta

Odbojkašice ŽOK Priboj

Odbojkašice u komšijskom derbiju slavile u Novoj Varoši. Rukometaši iz Lazarevca doneli bod. Fudbaleri ubedljivo savladani u Valjevu. Košarkaši na domaćem tereni poraženi od Kragujevčana. Košarkašice bez bodova u Užicu.

grb ZOK PribojOdbojkašice Priboja su i treću utakmicu za redom dobile maksimalnim rezultatom. Ovog vikenda one su slavile u komšijskom derbiju u Novoj Varoši, OK Zlatar – ŽOK Priboj 0:3 (16-25, 17-25, 20-25). Odlična utakmica naših devojaka u svim segmentima igre rezultirala je osvajanjem novih bodova i zadržanim prvim mestom u RL Zlatiborsko Moravičkog okruga bez izgubljenog seta u prethodna tri kola. Narednog vikenda odbojkašice gostuju u Čačku ekipi Slobode.

I pionirska selekcija je bila uspešna ovog vikenda. Devojčice su u prvom kolu na gostovanju u Sjenici zabeležile pobedu, OK Sjenica – ŽOK Priboj 0:3 (10-25, 5-25, 20-25). Narednu utakmicu pionirke igraju za dve nedelje.

grb RK PribojRukometaši nakon promene trenera pružaju znatno bolje partije. Na gostovanju u Lazarevcu osvojen je bod, RK Kolubara – RK Priboj 24:24 (12:14). Iako su vodili gotovo celu utakmicu (4 gola razlike u prvom poluvremenu i 3 razlike u nekoliko navrata, poslednji put u 45 minutu) naši rukometaši umalo nisu ostali bez bodova jer je domaćin poguran od strane sudija uspeo u samoj završnici čak i da povede. Na kraju podela bodova posle koje se RK Priboj nalazi u donjem delu tabele Super B lige sa 4 osvojena boda (tri u poslednja 2 kola).

rukomet-5-kolo

U sredu, 02 novembra u 18h rukometaše Priboja očekuje Kup utakmica u Novoj Varoši protiv Zlatara, a sledećeg vikenda sledi pauza u Super B ligi zbog EXF nedelje ( kvalifikacije za evropsko prvenstvo), tako da naši rukometaši tek za 15 dana dočekuju Mokru Goru u Priboju.

grb FK FAPNakon dva remija u prethodna dva kola, fudbaleri Priboja su poraženi na gostovanju u Valjevu, FK Budućnost Krušik – FK FAP 3:0 (1:0). Iako je rezultatski ubedljiv poraz igra pribojskih fudbalera nije bila loša. Domaćin je u prvom poluvremenu poveo posle kiksa golmana Pijevca, a ostala dva gola su postignuta u samoj završnici posle isključenja Đonovića. U 70. minutu Hot je propustio izvanrednu priliku za izjednačenje kada je sam izčao pred gol domaćina ali je šutirao pored gola.

fk-fap-12-kolo

Posle 12. kola FK FAP se nalazi na 10. mestu Srpske lige Zapad sa 14 bodova i u narednom kolu u subotu od 13:30 dočekuju Polet iz Ljubića. Omladinci FK FAP-a su na domaćem terenu savladali BIP Čačak 1:0, strelac Marko Ivanović. Kadeti su igrali 0:0 sa Slogom u Sjenici, dok su pioniri još jednom bili ubedljivi jer su sa 3:0 savladali Takovo iz Gornjeg Milanovca, strelci Aid Oparnica, Nikola Jeremić i Lazar Ratković. Petlići FAP-a su poraženi u Novoj Varoši 3:1, dok su petlići FK 033 igrali nerešeno 1:1 u Sjenici.

grb kk Priboj maliiNakon poraza u Novom Pazaru 79:49 prethodne nedelje, pribojski košarkaši su poraženi i ovog vikenda od gostiju iz Kragujevca, KK Priboj – KKK Radnički 67:80 (20:23, 15:27, 14:16, 18:14). Veoma loše izdanje pribojskih košarkaša na domaćem parketu, pogotovo u drugoj četvrtini i većem delu drugog poluvremena kada su gosti u nekoliko navrata imali prednost od 21 poena. Na kraju ipak pristojnih 13 razlike, ali nimalo prijatnih obzirom da je ovo poraz na domaćem terenu.

kk-priboj-5-kolo

Posle 5 odigranih kola KK Priboj se nalazi u grupi timova sa 3 poraza i 2 pobede i u narednom kolu gostuju u Bajinoj Bašti ekipi Studenta.

Pribojske košarkašice su ovog vikenda gostovale u Užicu gde su poražene od istoimene ekipe KK Užice – ŽOKK Lim 77:28. Porazi košarkašica ne treba da pokolebaju ni devojke niti rukovodstvo kluba ako se ima u vidu da je tim osnovan ove godine i da su ovo prve zvanične utakmice u ženskoj košarci kada su u pitanju ligaška takmičenja u Priboju. Čak je i nekoliko devojaka koje su trenirale prethodnih godinu i po dana otišle na studije što je dodatno uticalo na sastav ekipe. Rezultate ne treba očekivati ove, niti naredne  2-3 godine, koliko je otprilike potrebno da se formira selekcija koja bi mogla da se ravnopravno takmiči u Drugoj ligi grupa Jug.

grb OK PribojOdbojkaši OK Priboj još uvek nisu pošeli nadmetanja u Regionalnoj ligi Zapad, a po poslednjim informacijama liga bi trebala da startuje sredinom novembra. U međuvremenu sa takmičenjem je startovala regionalna liga za kadete koji su u prvom kolu poraženi na gostovanju u Gornjem Milanovcu, OK Takovo – OK Priboj 3:0 (25:10, 25:10, 26:24). Neuigranost i neiskustvo mladog sastava u kome je nekolicina igrača kojima su ovo prve zvanične je kumovala gubitku poslednjeg seta i pored vođstva od 10 poena razlike. Narednu utakmicu kadeti OK Priboj igraju na domaćem parketu a termin će biti naknadno određen.