Sport Uncategorized Vesti

Raović prvi u Budimpešti, odbojkašice na pauzi do daljnjeg

Odbojkašice ŽOK Priboj zbog finansijskih problema odložile utakmicu prvog kola prolećnog dela prvenstva. Rukometaši Priboja izgubili od Kragujevčana, košarkaši slavili u komšijskom derbiju u Prijepolju. Fudbaleri poraženi na Zlatiboru. Raović prvi na dvoranskom mitingu u Budimpešti.

Miloš i emir    Vest koja je obeležila sportski vikend je da je bivši atletičar AK FAP sada član beogradskog Partizana, reprezentativac Srbije, Miloš Raović (19) trijumfovao u trci na 400 metara na dvoranskom mitingu u Budimpešti, ispred svog timskog druga, bronzanog sa poslednjeg Svetskog prvenstva u atletici, Emira Bekrića.

Miloš Raović, kome je 400 metara specijalnost, trku je završio u vremenu od 47,45 sekundi, dok je Bekrić, kome to nije primarna disciplina, stotinku kasnije prošao kroz cilj. Inače, obojica su postavila lične rekorde.

Nakon sjajnog rezultata Miloš je za portal Priboj033 izjavio: „Ja sam prezadovoljan rezultatom. Važno je da ima napretka, ali za ovakav napredak zahvalan sam Emiru zato što sam kao njegov sparing partner dobio pripreme u inostranstvu i uslove kakve neki samo mogu da zamišljaju! U dogovoru sa Mirom i Emirom učestvovaću na predstojećim Balkanskim igrama i to će biti kraj zimske sezone.  Posle toga me čeka mala pauza, a onda nastavljamo dalje da sa pripremam. Osamnaestog marta idemo u Juznu Afriku na pripreme tako da samo treba da nastavim da vredno radim, kao i do sada, i sve će doći na svoje mesto, i forma i rezultati.  Zajedno smo jači!“, rekao je za naš portal Raović.

I Mirjana Stojanović, trener Emira Bekrića i Miloša Raovića bila je zadovoljna posle trke: “Zadovoljna sam nastupom obojice.  Miloš je zaista dobar takmičar, 400 metara u dvorani je njegova disciplina, i više mu odgovara u odnosu na Emira. Obojica su bili odlični, idemo dalje”, rekla je Stojanović.

Oba atletičara su popravili svoje lične rekorde, a Bekrić je izrazio zadovoljstvo rezultatom. “Volim da trčim u Budimpešti, ima nešto dobro tu, kad god dođem oborim lični rekord. Takođe, veoma sam srećan zbog Miloša, koji je bio odličan. Zajedno smo jači, jedno drugome uvek podrška”, rekao je Bekrić.

Vest koja je obeležila vikend u negativnom smislu je odlaganje utakmice prvog kola nastavka prvenstava za odbojkašice. Naime, zbog finansijskih problema, jedini ženski sportki klub je bio priomoran da odloži gostovanje u Čačak.  Iako su rezultati, kao posledica dobrog rada u klubu, nagoveštavali borbu za plasman u viši rang takmičenja, nedostatak novca te napore obezvređuje.

žok

Naše devojke su prvi deo prvanstva završile na deobi trećeg mesta sa odličnim izgledima da se domognu druge pozicije koja vodi u Drugu ligu Zapad. Prema rečima iz ŽOK Priboj odlaganje ovog meča znatno remeti planove, a ukoliko se ne pronađu sredstva neće biti u mogućnosti da organizuju ni sledeću utakmicu protiv jednog od konkurenata za viši rang, ekipe Lučana, čime se dovodi u pitanje dalje takmičenje u Regionalnoj ligi Zlatiborsko-Moravičkog okruga. I takmičenje u pionirskoj konkurenciji koje je trebalo da startuje 1. marta gostovanjem u Užicu ekipi Forme neće biti moguće ukoliko se ne pronađu sredstva za normalno funkcionisanje kluba, poručuju iz ŽOK Priboj.

Košarkaši Priboja su se posle nepuna 24 sata vratili na lidersku poziciju u Prvoj regionalnoj ligi Zapad. Oni su na gostovanju u Prijepolju savladali ekipu Mileševca rezultatom, KK Mileševac – KK Priboj 88-101, po četvrtinama 26-21, 21-29, 25-28 i 16-23. U komšijskom derbiju posle nešto slabije igre u odbrani u prve dve četvrtine, naši košarkaši su u nastavku odigrali znatno ozbiljnije, i tako zabeležili još jednu pobedu protiv objektivno slabijeg rivala koji je pri tom imao odlično šutersko veče sa čak 18 pogođenih trojki. Najbolji strelci u našem timu su bili Mićević sa 28, Bogdanović sa 23 i Golubović i Bojović sa po 16 poena.

koš

Prvi pratilac, ekipa Plane je takođe zabeležila pobedu i odmah je iza naših košarkaša sa jednim porazom više, dok je ekipa Zlatara poražena u Ratini pa sada zaostaje 3 pobede za ekipom Priboja. U narednom kolu u petak od 19:00 časova KK Priboj dočekuje ekipu Svilajnca iz istoimenog grada.

Kadeti KK Priboj su u nedelju gostovali u Užicu i odigrali dve utakmice, protiv ekipa Play off 1 i 2. Prvu utakmicu protiv Play off 2 naši kadeti su dobili rezultatom 73-66. Najefikasniji u našem timu su bili Ljubojević sa 33 i Zec sa 17 poena. Drugu utakmicu protiv Play off 1, koja  je počela samo 15 minuta nakon prve, naši kadeti  su izgubili rezultatom 91-73. Evidentno umorni i iscrpljeni mladi košarkaši su dobro držali u prvom poluvremenu, da bi u nastavku pali, što su domaćini i iskoristili. Najefikasniji su bili Lakić sa 19, Ljubojević sa 16 i Lisica sa 10 poena. „Na put u Užice je krenulo samo devet igrača, a na poziciji pet nismo imali adekvatno rešenje. I pored toga momci su dali sve od sebe. U prvoj utakmici smo pokazali veliku želju i u jednoj dobroj predstavi savladali domaćina. Umorni i fizički i emotivno ispražnjeni u drugoj utakmici nismo mogli više od jednog poluvremena“, rekao je za naš sajt trener kadeta KK Priboj Siniša Đurović.

Rukometaši Priboja su nakon startne pobede prošlog vikenda ovoga puta poraženi kod kuće od Kragujevčana, RK Priboj – Radnički 20 – 24, poluvreme 11-9. Pedeset minuta dobre igre i konstantnog vođsta nisu bili dovoljni za trijuf. Poslednjih deset minuta potpunog raspada igre našeg tima ponajviše zbog tanke klupe i nedostatka snage da se izdrži jak ritam meča, kumovali su na kraju ubedljivom porazu. Priboj su predvodili najiskusniji, izvanredni golman Hadžibegović sa 18 odbrana i bekovski par Bacetić i Strujić. Kod gostiju najbolji pojedinac je bio Simić, koji je pored sjajne organitzacije igre zabeležio i 7 pogodaka.

ruk

Posle trinaest odigranih kola u Prvoj ligi Zapad, rukometaši Priboja zauzimaju sedmo mesto sa 12 osvojenih bodova i u narednom kolu gostuju poslednjeplasiranoj ekipi Metalca iz Kraljeva.

Fudbaleri FAP-a su, u okviru priprema za prolećni deo prvenstva Zone Drina, proteklog vikenda na Zlatiboru odigrali prijateljski meč sa ekipom Sevojna u kojoj su poraženi rezultatom 2-0. „Ovo je bila prva provera naših fudbalera pred nastavak sezone, u okviru priprema koje će se odraditi u Priboju. Do početka porolećnjeg dela sezone 15. marta, odigraćemo još pripremnih utakmica sa ekipama iz okruženja“, izjavio je za Priboj033 sekretar kluba, Veroljub Šiljak.