PB sportski pregled

Košarkaši 6 od 6,  fudbaleri izvukli remi u komšijskom derbiju, odbojkašice polovično, porazi rukometaša i odbojkaša na Kosovu.

Košarkaši Priboja su u šestom kolu Prve regionalne lige Zapad odbranili stoprocentni učinak. U Čajetini je savladana ekipa Zlatibora, rezultatom 87-82, po četvrtinama 23-18, 22-29, 20-17 i 22-18. Prvo poluvreme naši košarkaši su odigrali promenjivo. Prva četvrtina je pripala Priboju a druga čajetincima koji su na poluvremenu imali i dva poena prednosti. U drugom poluvremenu znatno sigurnija igra našeg tima i šesta pobeda iz isto toliko odigranih utakmica. Isti učinak imaju i novovarošani, ekipa Zlatara i to su jedine dve neporažene ekipe u dosadašnjem toku prvenstva. U sledećem kolu KK Priboj dočekuje ekipu Poleta Ratina, a utakmica se igra u petak u Gradskoj dvorani sa početkom u 19:30 časova.

koš sport

Kadeti KK Priboj su proteklog vikenda imali dupli program. U Priboju su dočekali dve ekipe iz Užica, Play off 1 i 2. U prvoj utakmici protiv Play off 1,  kadeti su poraženi posle dva produžetka sa 92-89. U teškoj i iscrpljujućoj utakmici pobedila je spremnija i srećnija ekipa. Odličnu igru pružio je kapiten Pavle Ljubojević sa 28 poena, a sledili su ga Vladimir Lakić sa 19 i Stefan Zec sa 12 poena. U drugoj utakmici protiv Play off 2 mladi košarkaši su izgubili sa 75-47. Posle poraza u prvoj utakmici šansu su dobili igrači sa manjom minutažom što je rezultiralo visokim porazom, a bolji od ostalih bili su Luka Lisica i Dušan Bošković sa po 10 poena. Po rečima trenera Siniše Đurovića dobar nastup naših kadeta bi trebao da im bude podstrek da bolje i jače treniraju, jer su mogli da uvide da mogu ravnopravno da se bore sa najjačim ekipama u regionu.

Fudbaleri FAP-a su u komšijskom derbiju sa novovarošanima igrali nerešeno, FAP – Zlatar 2-2, poluvreme 1-2. Počelo je veoma loše za naše fudbalere jer su varošani već posle 6 minuta vodili sa 2-0. FAP je u 20-om minutu smanjio pogotkom Vilareta posle dosuđenog penala, ali tek iz drugog pokušaja, pošto je golman Zlatara odbranio direktan udarac sa bele tačke. Početkom drugog poluvremena Zlatar je ostao sa igračem manje, a pritisak naših fudbalera je rezultirao još jednim opravdano dosuđenim jedanaestercom, koji je rutinski u gol pretvorio Duško Janović. Do kraja se rezultat nije menjao, što je najrealniji ishod utakmice. Već u sredu  od 14:00 časova na stadionu pored Lima, FK FAP protiv iste ekipe očekuje finale Kupa OFS Priboj. Posle 13 kola Zone Drina FAP je na deobi sedmog mesta sa 17 bodova i u narednom kolu gostuju u Donjem Dobriću poslednjeplasiranoj ekipi  Mladosti.

Sport

I omladinci i pioniri FK FAP su ugostili odgovarajuće ekipe Metalca iz Gornjeg Milanovca. Omladinci su trijumfovali rezultatom 2-0, dok su pioniri pobedili sa 3-1. Posle 14-og kola omladinci zauzimaju sedmo mesto sa 23 boda i u narednom kolu gostuju u Kragujevcu ekipi Šumadija 1903, dok su pioniri  trenutno osmi sa 21 bodom i u 15-om kolu idu u Čačak gde će se sastati sa ekipom FK BIP. U gradskom derbiju imeđu FK FAP i FK 033 na stadionu pored Lima pobedili su petlići FAP-a, rezultatom 2-1.

Rukometaši Priboja su u osmom kolu Prve lige Zapad gostovali na Kosovu prvoplasiranoj ekipi Mokre Gore i ubedljivo su poraženi rezultatom 32-20 (18-10). Dosada neporaženoj ekipi Mokre Gore koja ujedno slovi za prvog favorita ovogodišnjeg prvenstava RK Priboj se suprostavio znatno oslabljen neigranjem trojice igrača zbog povrede (Laković, Minić i Bacetić), kojima se pridružio i Ćirković koji je doživeo težu povredu kolena u 15-om minutu utakmice. U takvom odnosu snaga kvalitetnija ekipa Mokre Gore je lako došla do novih bodova. Posle osmog kola rukometaši Priboja su na osmom mestu sa osam osvojenih bodova i narednog vikenda ih očekuje teška utakmica na domaćem parketu jer dočekuju drugoplasiranu ekipu Sloge iz Požege.

Odbojkašice su na produženom vikendu imale dupli program. Prvo su u nedelju dočekale ekipu Libero 2 iz Čačka koju su pobedili rezultatom 3-0 po setovima 25-9, 25-11 i 25-19. Odlična igra i sigurna pobeda protiv čačanki kao da je uspavale naše odbojkašice koje su na  gostovanju u Lučanima u ponedeljak odigrale zaostalu utakmicu drugog kola Regionalne lige Zlatiborsko-Moravičkog okruga i doživele prvi poraz u ovogodišnjem prvenstvu, rezultatom 3-0 (25-19, 25-32 i 25-23). Trener ŽOK Priboj, Slavica Raković, je za naš poratal izjavila da su odbojkašice sigurne u pobedu potpuno opušteno ušle u utakmicu što ih je na kraju koštalo poraza. Posle četvrtog kola odbojkašice imaju skor tri pobede i jedan poraz i u narednom kolu odlaze u Požegu gde se sastaju sa ekipom Stars.

6702_275299935936684_1255470621_n

Odbojkaši ni posle četvrtog kola u Drugoj ligi Zapad nisu zabeležili pobedu. Ovoga puta od njih je bila bolja ekipa Partizana iz Lipljana koja je trijumfovala rezultatom 3-1 po setovima 25-19, 20-25, 25-23 i 27-25. I u ovoj utakmici naši odbojkaši su bili nekompletni zbog izostanka igrača koji su na studijama, što se posebno osetilo u samoj završnici utakmice kada se povredio kapiten i prvi tehničar ekipe Mladen Jerinić Jero, koji je za portal Priboj 033 rekao da je  nedostajalo malo sreće i koncentracije da treći i četvrti set reše u svoju korist. U narednom kolu odbojkaši Priboja dočekuju ekipu Metalca iz Gorenjeg Milanovca.