Sport Uncategorized Vesti

Pobedili fudbaleri, košarkaši i odbojkašice

Proteklog vikenda pobede su zabeležili fudbaleri, košarkaši i odbojkašice. Komnen Cvijović treći na Krosu RTS-a. Poraženi odbojkaši i rukometaši.

odbojka 2

U prvom kolu Regionalne lige Zlatiborsko-Moravičkog okruga odbojkašice Priboja zabeležile su pobedu. U Priboju je savladana ekipa Boraca  iz Čačka rezultatom 3-1 u setovima (25-21, 25-23, 22-25, 25-19). Do premijerne pobede naše devojke su došle nakon iscrpljujuće borbe u četiri seta protiv kvalitetnih čačanki zahvaljujući, pre svega, odličnoj igri u prvom i poslednjem setu. U narednom kolu ŽOK Priboj gostuje u Lučanima. Uoči utakmice ŽOK Priboj je dobio tri lopte kao poklon od prof. dr Veljka Jeremića, profesora na FON-u,  šahovskog velemajstora, koji i dalje drži tutuli najmlađeg osvajača titule velemajstora u Srbiji.

Košarkaši Priboja su i u trećem kolu zabeležili pobedu. Oni su kao domaćini u komšijskom derbiju savladali ekipu Mileševac iz Prijepolja, rezultatom 82-57 (17-16, 22-9, 25-11, 18-21). Posle stegnute igre u prvoj četvrtini, naši košarkaši su odigrali znatno bolje u drugoj, a posebno u trećoj četvrtini, kada su stekli nedostižnu prednost. U završnici utakmice priliku su dobili i igrači sa manjom minutažom, pa je  razlika na kraju iznosila 25 poena. Pribojski košarkaši posle trećeg kola imaju stopostotni učinak i u narednom kolu gostuju u Svilajncu, istoimenoj ekipi koja je bez pobede.

Kosarka-2 sport

Prava goleada u utakmici koju su fudbaleri FAP-a odigrali protiv Radničkog Stobeks. Oni su na gostovanju u Klupcima pored Loznice zabeležili pobedu rezultatom 4-3, na poluvremenu 2-1 za naše fudbalere. A sve je počelo pogotkom za lozničane. Nedugo zatim, Duško Janović je izjednačio sa bele tačke a ekipa Radničkog ostala sa igračem manje. Do kraja poluvremena po mnogima najbolji pojedinac na meču Marko Stanković je povisio na 2-1. U nastavku još dva gola za FAP, a strelci su bili Ivan Vilaret i Miloš Ivanović. Do kraja meča, lozničani su smanjili na 4-3, a poslednji pogodak postigli su u 90 minuti sa bele tačke uz isključenje Boriše Šalipura. Posle desetog kola u Zoni Drina, FAP zauzima deveto mesto sa 13 osvojenih bodova i u narednom kolu dočekuje FK Sevojno.

I omladinci i pioniri FAP-a su zabeležili pobede. Omladinci su u gostima savladali Metalac u Kraljevu rezultatom 5-1, a pioniri su kao domaćini bili bolji od Škole fudbala Čačak 94 rezultatom 2-1. Obe ekipe imaju po 17 bodova iz 10 kola i u narednom kolu igraju kao domaćini, omladinci protiv Arsenala iz Kragujevca, a pioniri protiv Jedinstva putevi iz Užica. Petlići FK 033 su na domaćem terenu poraženi od prijepoljaca rezultatom 2-1.

250387_174927902579069_5146925_n

U Šapcu je u subotu održan Kros RTS-a, izborno takmičenje za juniorsku reprezentaciju Srbije. Na ovom takmičenju su nastupila i dvojica atletičara AK FAP. Komnen Cvijović je u trci na 6 kilometara zauzeo treće mesto i izborio mesto u reprezentaciji Srbije za Evropsko prvenstvo u krosu će biti održano u Beogradu 8. decembra, dok je Ognjen Cvijović zauzeo sedmo mesto.

Rukometaši Priboja su u petom kolu Prve lige Zapad poraženi od Zlatara. U još jednom komšijskom derbiju bolji su bili varošani, RK Priboj – RK Zlatar   23-30, poluvreme 12-13.  Protiv favorizovane ekipe Zlatara naši rukometaši su pružili dobru igru u prvom poluvremenu i na samom početku drugog poluvremena, kada su i poveli sa 14-13 u 35. minutu. Od tog momenta se raspala igra našeg tima, što su gostujući igrači iskoristili. Nakon promašaja i grešaka u napadu brzim kontrama su stekli prednost od 6 pogodaka koju do kraja nisu ispuštali. Posle petog kola pribojski rukometaši imaju dve pobede i u narednom kolu, u četvrtak gostuju u Zubinom Potoku ekipi Trepče iz Sremske Mitrovice.

Na premijernom meču u novoj sezoni, odbojkaši Priboja su poraženi pred svojim navijačima, OK Proboj – OK Lučani 0-3 u setovima (20-25, 22-25, 17-25). Kvalitetnija ekipa iz Lučana je bila bolja u svim segmentima igre, pa je relativno lako odnela bodove iz Priboja. U narednom kolu Druge lige Zapad, OK Priboj gostuje u Kruševcu ekipi Antene.