Pobedili košarkaši i rukometaši, karatisti osvojili tri medalje

Uspešan vikend pribojskih sportista. Košarkaši još jednom ubedljivi, ovoga puta na svom parketu. Rukometaši na premijernom meču prolećnjeg dela sezone zabeležili pobedu. Karatisti osvojili tri medalje, jednu zlatnu. Odbojkašice učestvovale na humanitarnom meču. Miloš Raović na dvoranskom mitingu u  Budimpešti zauzeo drugo mesto. Najmlađi fudbaleri osvojili pregršt medalja.

Na premijernoj utakmici prolećnog dela prvenstva rukometaši Priboja su na svom parketu savladali ekipu Župe 54 iz Aleksandrovca, RK Priboj – RK Župa 19-17, poluvreme 12-7. Dobra igra od samog starta utakmice i tokom celog prvog poluvremena rezultirala je prednošću od 5 golova razlike na poluvremenu. To je dalo prostora trenerskom tandemu Takić-Strujić da u nastavku meča pruže šansu svim igračima, tako da je krajnja razlika od 2 gola mogla biti i ubedljivija, ali pobeda nijednog momenta nije dolazila u pitanje. Najbolji igrač u redovima pribojske ekipe bio je Cvrkotić sa postignutih pet golova uz stoprocentnu realizaciju.

rukomet

Posle 12 odigranih kola u Prvoj ligi Zapad rukometaši Priboja zauzimaju sedmo mesto sa 12 osvojenih bodova, kao i Mladost na šestom ali sa boljom, i Trepčom na osmom mestu sa nešto lošijom, gol razlikom. Derbi meč odigran je u Novoj Varoši gde su naše komšije savladale Slogu iz Požege i time se uključili u borbu za titulu, za koju pored navedenih ekipa još konkurišu Mokra Gora i Šamot 65. U narednom kolu RK Priboj dočekuje Radnički 2 iz Kragujevca.

Košarkaši su još jednom bili ubedljivi. Oni su na svom parketu savladali goste iz Trstenika, KK Priboj – KK Prva Petoletka 115-87 po četvrtinama 24-21, 31-31, 28-12 i 32-22. Posle prilično opuštene igre u prve dve četvrtine, naročito u odbrani, u kojima su dopustili da prime 52 poena, pribojski košarkaši su u nastavku zaigrali znatno angažovanije. Jača odbrana spustila je goste na samo 12 ubačenih poena u trećoj četvrtini što je, uz odličan napad, rezultiralo prednošću od 20-ak poena na kraju ove deonice, pa je trener Dolaš u završnici meča dao priliku mlađim igračima (Pešut 9, Ljubojević 4 i Milićević 3 poena). U pribojskoj ekipi najefikasniji su bili Mićević sa 22 i Bogradanović sa 21 poenom, a dvocifren učinak imali su i Golubović sa 13, Mehić, Nedeljković i Bojović sa po 10 poena.

koš

Posle petnaest odigranih kola KK Priboj je prvi na tabeli sa samo jednim porazom. U ovom kolu su i prvi pratioci Plana i Zlatar zabeležili pobede pa je bodovna razlika ostala ista, Priboj ima pobedu više od Plane i dve od Zlatara. U narednom kolu, u subotu od 17:00 časova u komšijskom derbiju, pribojski košarkaši gostuju u Prijepolju ekipi Mileševca.

Kadeti KK Priboj su i ovog vikenda bili domaćini. Oni su poraženi od ekipe Klika iz Arilja rezultatom KK Priboj – KK Klik 63-64. U neizvesnoj utakmici naši kadeti su promašili šut za pobedu u poslednjim trenucima meča. Najefikasniji u našem timu su bili Stašević sa 19 i Lisica sa 11 poena a solidne partije su pružili Lakić i Zec.

odb

Odbojkašice Priboja su proteklog vikenda učestvovali na humanitarnom meču u Sjenici. U prijateljskoj utakmici protiv istoimene ekipe naše devojke su poražene rezultatom 3-1, ali rezultat je bio u drugom planu. Prema rečima iz ŽOK Priboj ceo događaj je bio odlično organizovan i uz prisustvo velikog broja gledalaca potpuno opravdao očekivanja. Učestvovanje na ovakvim utakmicama je za svaku pohvalu, stoga čestitamo rukovodstvu kluba i devojkama na iskazanoj humanosti. Odbojkašice ŽOK Priboj prolećni deo sezone počinju narednog vikenda gostovanjem u Čačku ekipi Borac 2.

Na prvom ovogodišnjem takmičenju na međunarodnom karate turniru „Sretenje 2014“ u Aranđelovcu, na kome je učestvovalo 36 klubova sa preko 350 takmičara iz Srbije, Crne Gore, BiH, Rumunije, Bugarske i Makedonije, koji su se nadmetali u katama i borbama u muškoj i ženskoj konkurenciji, karatisti FAP-a su osvojili tri medalje, jednu zlatnu i dve bronzane. Zlatnu medalju osvojila je Elena Vidaković u katama u kategoriji kadetkinja. Bronzane medalje osvojili su Luka Šćepović u borbama za muške nade i Hasan Alija Beganović u borbama za pionire. „Nismo očekivali ovako dobar rezultat na startu  sezone jer je još pripremni period. Zadovljni smo nastupom, nastavljamo naporno da treniramo i spremamo se za druga takmičenja“ izjavio je za Priboj033 trener karatista Mišo Ječmenica.

I najmlađi fudbaleri iz Priboja su prošlog vikenda bili uspešni. Oni su učestvovali na završnici Zimske lige u Novoj Varoši i osvojili pregršt medalja. Fudbaleri FK FAP, trenera Gorana Kolašinca, su zauzeli prva mesta u uzrastima 2003, 2004 i 2005  i treće mesto 2001 godište.

FK Fap - Goran Kolašinac

Fudbaleri FK033, trenera Vulevića i Janovića, su nastupali u četiri  uzrasta i osvojili dva druga mesta (2002, 2004 godište) i četvrto mesto u konkurenciji igrača 2003 godište.

fud

Dobrim vestima iz sporta treba dodati i informaciju da je naš sugrađanin Miloš Raović, bivši atletičar AK FAP sada član AK Partizan i reprezentativac Srbije, na dvoranskom mitingu u  Budimpešti zauzeo drugo mesto u trci na 400 metara sa rezultatom 47,71. Prvo mesto u ovoj trci zauzeo je, takođe reprezentativac Srbije, Emir Bekrić rezultatom 47, 49.