Remi rukometaša, poraz fudbalera

Rukometaši remizirali sa Zrenjanincima na premijeri pred domaćom publikom. Fudbaleri nakon dve vezane pobede poraženi u Topoli. Košarkaši u prvoj kontrolnoj utakmici bolji od Novovarošana.

grb RK PribojRukometaši Priboja su na premijeri pred domaćom publikom igrali nerešeno sa gostima iz Zrenjanina, RK Priboj – RK Proleter 19:19 (09:12). U uzbudljivoj, neizvesnoj i borbenoj utakmici u kojoj su naši rukometaši stizali ali ne i prestizali goste koji su imali i poslednji napad remi je realan i zadovoljavajući rezultat. Domaći rukometaši su nastupali bez povređenog Minića i Miletića (odavno van stroja), a posebno su se istakli Grujičić i golman Milojković.

Tabela rukometne Super B lige posle 2. kola

Posle drugog kola Super B lige Srbije ekipa Priboja se nalazi u donjem delu tabele sa jednim osvojenim bodom i u narednom kolu gostuje u Inđiji istoimenoj ekipi a nedelju dana kasnije očekuje ih još jedno gostovanje, u Leskovcu ekipi Dubočice. Utakmica u Inđiji igra se u nedelju sa početkom u 18 časova.

grb FK FAPNakon dve vezane pobede, u Kragujevcu i u Priboju protiv Pazaraca, pribojski fudbaleri su doživeli ubedljiv poraz na gostovanju u Topoli, FK Karađorđe – FK FAP 4:1 (2:1). Iako su naši fudbaleri poveli u 27. minutu golom Boriše Šalipura domaćin je već do poluvremena preokrenu rezultat golovima u 41. i 43. minutu. U drugom poluvremenu domaći fudbaleri su pogodili stativu iz neopravdano dosuđenog jedanaesterca, ali su do kraja meče uspeli da još dva puta savladaju golmana FAP-a uz isključenje Đonovića u 74. minutu, pa je krajnji rezultat 4:1.

fap-tabela-8-kolo

Nakon ovog poraza pribojski srpskoligaš se nalazi na 12 mestu Srpske lige Zapad sa 9 osvojenih bodova i u narednom 9. kolu, u subotu od 14:30 časova, dočekuje ekipu Jedinstva iz Užica koja ima bod više.

Omladinci FAP su kao domaćini poraženi u nedelju od Sloge iz Požege 0:2. Kadeti su istim rezultatom izgubili od Metalca, dok su pioniri igrali nerešeno 0:0 sa gostima  iz Gornjeg Milanovca. Sve tri selekcije u četvrtak gostuju na Zlatiboru odgovarajućim ekipama FK Jedinstvo Putevi iz Užica.

grb kk Priboj maliiKošarkaši Priboja su prošle nedelje odigrali prvu kontrolnu utakmicu u sklopu priprema za narednu sezonu sa gostima iz Nove Varoši i zabeležili minimalan trijumf, KK Priboj : KK Zlatar 73:72. Iako rezultat nije bio u prvom planu jer je prijateljska, utakmica je do samog kraja bila neizvesna a treneri su dali priliku svim igračima kako bi se što bolje uigrali pred nastupajuće takmičarske utakmice. Prvenstvo u Prvoj MRL Zapad počinje naredne nedelje gostovanjem KK Mileševac iz Prijepolja.

kk-priboj

Posle vesti od pre desetak dana, da su na sastanku sa roditeljima dece koja su pionirskog uzrasta i koja drugu godinu za redom nisu prijavljena za takmičenje otvorena neka od pitanja koja već dugi niz godina prate KK Priboj a tiču se organizacije i vođenja kluba (ne zna se sastav UO kluba kao ni sastav Skupštine koja se prema našim saznanjima nije održala nekoliko godina a u obavezi je da bude makar jednom godišnje), i reakcije predsednika kluba koji je to demantovao, očekivali smo brzo organizovanje vanredne Skupštine kluba na kojoj bi se jasno definisali problemi i načini kako da se oni prevaziđu. Iako se start prvenstva primakao do danas nismo dobili nikakvu informaciju o terminu održavanja Skupštine.