Fudbal: Grbović u 90-om doneo bod Kamiondžijama

Prava goleada u Priboju, Grbović evrogolom u devedesetom minutu doneo bod Kamiondžijama koji im daje realne šanse u borbi za opstanak u Srpskoj ligi Zapad. Rukometaši Priboja na pauzi zbog EHF nedelje, slede odlučijuće borbe za superligaški status. Na turniru u Raškoj pribojski karatisti osvojili četiri medalje.

Posle poraza prethodne nedelje u Užicu od Jedinstva (2:0), u subotu je na Gradskom stadionu u utakmici 25. kola Srpske lige Zapad viđena prava goleada, FK FAP – FK Loznica 3:3 (1:3). Otvorena utakmica, prepuna dobrih akcija, šansi i golova ispunila je očekivanja oko 500 gledalaca u Priboju. Kamiondžije su odlično otvorile utakmicu i posle par izuzetnih šansi su došli do pogotka, strelac je bio Plojović u 9. minutu.

Neobjašnjiv pad u igri je nastao već srednimo poluvremena što su gosti vešto iskoristili i do poluvremena preokrenuli rezultat 1:3. Nastavak je doneo još veću ofanzivu domaćina koja je krunisana sjajnim golom Veljovića iz slobodnog udarca u 72. minutu. U momentima kada je oficijelni spiker saopštavao koliko će se igrati u nadoknadi vremena, ponajbolji pojedinac na utakmici Grbović je evrogolom doneo bod pribojskom fudbalerima koji im daje realne šanse da će zadržati srpskoligaški status.

Posle 25. kola Srpske lige Zapad, FK FAP se nalazi u grupi timova od osmog do jedanaestog mesta sa 30 osvojenih bodova. Borbu za opstanak vode svi timovi od poslednjeplasiranih Loznice i Železničara sa po 25 bodova do petoplasiranog Zlatibora sa 34 boda kome Kamiondžije gostuju u nedelju u Čajetini. Nakon toga sledi vanredno kolo u sredu u Priboju sa trećeplasiranim Valjevcima pa gostovanje u Ljubiću ekipi Poleta.

Omladinci danas igraju u Bajinoj Bašti a u nedelju gostuju Poletu u Ljubiću, kadeti su igrali nerešeno u Ivanjici sa Javorom 2:2 i sledeće subote od 10 dočekuju BIP iz Čačka, dok su pioniri slavili protiv Takova u Gornjem Milanovcu 3:1, u sredu u vanrednom kolu gostuju Slobodi u Užicu a u poslednjem kolu narednog vikenda dočekuju Slogu iz Požege.

Prošlog vikenda rukometaši Priboja su očekivano savladali goste iz Prokuplja, RK Priboj – RK Topličanin 31:22 (18:10). U utakmici bez previše žara pribojski rukometaši su od prvog momenta pokazali da su kvalitetnija ekipa od Prokupčana koji su zakovani na dnu tabele i koji su još jesenas izgubili superligaški status.

Status pribojskog superligaša će se rešavati u poslednja tri kola posle pauze ovog vikenda zbog EHF nedelje. „Čudni“ rezultati dodatno komplikuju situaciju, pobede su zabeležile ekipe koje se kao i RK Priboj bore za opstanak, Sinđelić u gostima protiv Obilića, Kolubara protiv Dubočice, Novi Pazar u Inđiji. Očigledno nije sve u rukama naših rukometaša i zato će biti izuzetno teško. Prvo sledi gostovanje narednog vikenda u Novom Pazaru, zatim nam dolazi Vranje pa sledi gostovanje Sinđeliću u Beogradu.

Mladi karatisti su prethodnog vikenda osvojili jednu medalju u Mladenovcu, Zvezdan Kulašević je bio bronzani u borbama na Državnom prvenstvu Srbije za pionire i nade. Ovog vikenda karatisti su učestvovali na jakom turniru u Raškoj sa koga su doneli četiri medalje. Elena Vidaković je osvojila zkatnu medalju u borbama i bronzanu u katama, dok je Filip Lučić osvojio srebro u borbama i bronzu u katama. Narednog vikenda mlade karatiste očekuje finale Kupa Srbije u Novom Sadu na kome će nastupati Dejana Stojić i Elena Vidaković.