Rukomet: Srcem do važnih bodova

Rukometaši Novog Pazara i Priboja  odigrali su izuzetno neizvestan i zanimljiv meč 20-og. kola Super B lige Srbije u Hali sportova Pendik u Novom Pazaru.

U prvom ovosezonskom duelu Pribojčani su na svom terenu bili bolji rezutatom 26:20, a domaći su se nadali da će im uzvratiti istom merom, pa su jos u svlačionici, pre izlaska na parket, uknjižili sebi bodove što ih je na kraju koštalo 2 jaka boda.

Meč je bio borben, dinamičan i krajnje neizvestan do poslednjeg sudijskog zvižduka. Obe ekipe su imale svoje šanse da osvoje čitav plen, Pazarci su bili za nijansu bliži tom cilju, ali poznata floskula da sreća prati hrabre obistinila se i u ovom meču kada je Priboj izbegao poraz u poslednjim minutima meča i na kraju uspeo da trijumfuje. Pribojski rukometasi tek u 57-om minutu, golom Lakovića došli do vođstva (21 – 22) i sledeća tri minuta trajala je lavovska odbrana Strujića, Međedovića, Milinkovića, Minića, da bi sa poslednjim zviždukom sudijske pisštaljke na semaforu i dalje stajalo 21 – 22.

Prvo poluvreme proteklo je u pretežno ujednačenoj igri, koju je pratio i rezultat. Ipak u završnici prvih 30 minuta domaći stižu do 2 gola prednosti  pred odlazak na odmor.

Rezultatska klackalica se nastavila i u nastavku meča, a najveću prednost u drugom delu domaći su ostvarili u 50 minutu utakmice (20:17). Pribojci se nisu predavali da bi serijom od 5:1 preokrenuli rezultat i na kraju zasluženo pobedili.

Po završetku ovog izuzetno zanimljivog meča dodeljene su nagrade za najbolje pojedince. Iz redova domaćina titulu najkorisnijeg igrača poneo je Hamidović, dok je kod gostiju MVP bio Laković  koji je  sa 8 pogodaka briljirao na svojoj poziciji.

Pribojski rukometaši su ovom pobedom zamrsili dno tabele, pa se neizvesnost nastavlja. U petak su svoje utakmice odigrali Kolubara, koja je očekivano pobedila Topličanin, i Sinđelić koji je neočekivano poražen u Inđiji koja se oprašta od Super B lige. Pobeda nad Vranjancima nam se nameće kao imperativ jer bi za opstanak u ligi u slučaju pobede u ovom kolu, bio dovoljan i bod na gostovanju Sinđeliću u poslednjem kolu u Beogradu.

Subota, 20. maj, od 19 časova naši rukometaši dočekuju ekipu Vranja 1957. Pomoć publike je neophodna. Vidimo se u dvorani!