Sport Uncategorized Vesti

Rukometaši i košarkaši nastavljaju sa pobedama

Košarkaši Priboja deklasirali goste iz Trstenika. Rukometaši na svom parketu sigurni protiv Ariljaca. Odbojkašice u derbiju poražene u Sjenici. Košarkašku utakmici juniorskih ekipa Priboja i Valjeva obeležila opšta tuča na terenu.

Košarkaši Priboja su zadržali maksimalan učinak u dosadašnjem delu prvenstva Prve regionalne lige Zapad pošto su u Priboju ubedljivo savladani gosti iz Trstenika, KK Priboj – KK Prva Petoletka 113:81, po četvrtinama 35:11, 33:24, 24:21 i 21:25.

Brzo vođstvo sa dvocifrenom razlikom u uvodnim minutima, 24 poena prednosti posle prvog perioda, odnosno rezultat na poluvremenu 68-35, bili su više nego jasan pokazatelj odnosa snaga dva tima. Visoka prednost omogućila je treneru domaćih košarkaša Acu Dolašu da šansu pruži mlađim igračima, što su oni na dobar način i iskoristili i na kraju ubedljivo trijumfovali. Najefikasniji u redovima pribojskih košarkaša bili su novajlija Hadžifejzovićsa 28 i Ćirović sa 24 poena.

kos tabelaPosle 9 odigranih kola u Prvoj RL Zapad pribojski košarkaši se nalaze na deobi prvog mesta sa ekipom Zlatibora koja kao i Priboj ima stoprocentni učinak ali bolju koš razliku. U narednom kolu KK Priboj gostuju u Svilajncu, a zatim sledi serija teških mečeva. Prva u nizu je sa ekipom Uba u Priboju, zatim sledi gostovanje u Šapcu, a serija se završava 26.12. utakmicom protiv Zlatibora u Priboju koja će po svemu sudeći i odlučiti jesenjeg prvaka.

I sve mlađe selekcije KK Priboj su nastupale ovog vikenda. Mlađi pioniri su zabeležili poraz na gostovanju u Arilju, kadeti su ubedljivo savladali goste iz Bajine Bašte, Priboj – Student BB 69-46, dok su juniori na svom parketu poraženi od gostiju iz Valjeva, Priboj – Student VA 69-73. Utakmicu, u kojoj su pribojski juniori uspeli da stignu prednost gostiju od čak 17 poena, obeležio je incident na samom kraju meča. Naime, posle neiskorištenog napada u kojem su mogli da izjednače, pri rezultatu 69-71, došlo je do incindenta koji je prerastao u opštu tuču kompletnih ekipa. Ružnu scenu na terenu u mnogome su pomogli i neki navijači kojima nije mesto na tribinama, naročito kada se radi o utakmicama mlađih selekcija u svim sportovima, ne samo u košarci a naročito u njoj. Nažalost, scene koje su viđene ne dolikuju pribojskom sportu, a svakako nisu poruka niti poziv deci da se uključe u treniranje i bavljenje sportom. Iskreno se nadam da će u klubu odgovorno analizirati sve događaje i preduzeti mere kako do ovakvih scena ne bi dolazilo ubuduće.

Rukometaši Priboja su nastavili niz pobeda. Oni su u okviru desetog kola dočekali ekipu Arilja iz istoimenog grada, i zabeležili ubedljivu pobedu, RK Priboj – RK Arilje 33-26, poluvreme 13-13.

Iako se očekivala lagana pobeda, nije sve bilo tako lako. Pribojski rukometaši su poprilično loše otvorili meč što su gosti iz Arilja vešto koristili pa su u dva navrata imali prednost od 3 gola razlike, 3-6 u 10-om i 8-11 u 23. minutu. Tek u samoj završnici poluvremena nešto bolja igra i nerešen ishod na odmoru 13-13. Ni početak drugog poluvremena nije bio ništa bolji. Igralo se gol za gol sve do 40 minuta kada posle par kontri naši rukometaši prave 3 gola razlike 20-17. Mnogo bolja igra u odbrani ali znatno brža i angažovanija igra u napadu, rezultirale su konstantnim povećavanjem prednosti koja je na 5 minuta pre kraja utakmice iznosila maksimalnih 10 golova, 32-22. Trener domaćih, Aleksandar Zečević, je u poslednjih par minuta uveo mlađe igrače, a gosti su to iskoristili da smanje razliku na konačnih 33-26. Najbolji u redovima pribojskih rukometaša su bili, igrač utakmice golman Raković sa 16 odbrana i Minić sa 9 postignutih golova.

rukom tabelaPosle deset odigranih kola rukometaši Priboja se nalaze na drugom mestu Prve lige Zapad sa samo jednim porazom i to od vodećeg Šamota u Aranđelovcu, a do kraja jesenjeg dela prvenstva je ostalo još gostovanje u Aleksandrovcu, ekipi Župe 54, koja se nalazi u donjem delu tabele. Pre poslednjeg ligaškog meča, pribojske rukometaše očekuje i meč četvrtfinala Kupa Zapadne Srbije protiv Sloge iz Požege. Utakmica  sa Požežanima se igra u utorak u Gradskoj dvorani Priboj sa početkom od 17:30 časova. Ulaz je slobodan.

Odbojkašice Priboja su ovog vikenda, u okviru osmog kola Regionalne lige Zlatiborsko-Moravičkog okruga, gostovale u Sjenici, gde su u derbiju kola poražene od domačina ŽOK Sjenica – ŽOK Priboj 3-0, po setovima 25-15, 25-20 i 25-19.

ZOK tabVeliki broj servisa grešaka i strah kod većine mladih igračica kojima je ovo prva ligaška sezona, kumovale su ubedljivom porazu u Sjenici od ekipe koja je jedan od prvih favorita ovogodišnjeg prvenstva. Po rečima trenera, Slavice Raković, moglo je mnogo bolje ali neiskustvo ekipe je uticalo na krajnji ishod: „Stekla sam utisak da su već u prvom setu izgubile utakmicu, praktično se predale, što ne sme da se događa. Predstoji nam ozbiljan rad kako bi otklonili ove nedostatke i kako bi devojke stekle samopouzdanje i bile spremne za teške mečeve.

Posle 8 odigranih kola pribojske odbojkašice se nalaze na petom mestu Regionalne lige Zlatiborsko-Moravičkog okruga sa 13 osvojenih bodova, a narednog vikenda, u subotu od 13 časova u Gradskoj dvorani, ŽOK Priboj dočekuje ekipu Borac 2 iz Čačka.