Sport Vesti

Rukometaši pobedom završili jesenju polusezonu

Pobedom u poslednjem kolu rukometaši završili jesenji deo prvenstva. Košarkaši na gostovanju u Rači zabeležili vrednu pobedu. Karatisti iz Lazarevca doneli tri zlatne i jednu srebrnu medalju. Slobodni prethodnog vikenda odbojkaši, odbojkašice i košarkašice.

Pobedom nad gostima iz Beograda pribojski rukometaši su završili jesenji deo prvenstva u Super B ligi RK Priboj – RK Sinđelić 20 : 18 (8:12). Izuzetno zanimljivu i tvrdu utakmicu, u dobro ispunjenoj dvorani, obeležila su dva različita poluvremena. U prvom su gosti izuzetno dobrom igrom u odbrani uspeli da domaći tim svedu na samo 8 golova, dok su pribojski rukometaši sa druge strane pored neefikasnog napada lako ispadali u odbrani. Prelomni momenat u utakmici je bio ulazak golmana Radovića koji je svojim odbranama doneo neophodnu dozu samopouzdanja pribojskoj ekipi u finišu prvog poluvremena.

Početak drugog poluvremena je u potpunosti pripao pribojskom superligašu koji je ovaj period igre otvorio serijom 5-0. Nošeni publikom sa nesavladivim Radovićem na golu, oraganizovanom odbranom i efikasnim napadom pribojski rukometaši su napravili potpun preokret 13:12. Beograđani su se ipak konsolidovali iako su prvi pogodak za izjednačenje postigli tek u 42. minutu pa se do pred kraj igralo gol za gol. Na 7 minuta pre kraja gosti su uspeli da se odlepe na 2 gola razlike i kada se činilo da će ipak odneti bodove usledila je furiozna završnica u kojoj je fenomenalni Međedović, igrač utakmice po proceni gostujućeg trenera, sa dva gola doneo izjednačenje, Cvrkotić vođstvo a Ćirković golom u poslednjim trenucima meča kada su gosti napali bez golmana i konačnih 20:18.

Koliko je bila bitna ova utakmica i pobeda najbolje govori slavlje igrača i stručnog štaba u kome je trener Slobodan Jokanović završio na rukama svojih izabranika. RK Priboj jesenju polusezonu završava na 6. mestu Super B lige sa 12 osvojenih bodova, skorom 5-2-4 i najboljom odbranom u ligi! Nastavak prvenstva je zakazan za prvu nedelju u martu a početak priprema za prolećnu sezonu za sredinu januara.

Košarkaši su na gostovanju u Rači zabeležili veoma vrednu pobedu, KK Zekas 75 – KK Priboj 71 : 83 (20:18, 20:18, 15:25, 16:22). Poraz u prethodnom kolu od gostiju iz Arilja kao da je dodatno motivisao pribojske košarkaše da na gostovanju favorizovanom domaćinu prikažu odličnu igru. Prvo poluvreme je pripalo domaćinu ali su naši momci u trećoj četvrtini preokrenuli rezultat, poveli i do kraja utakmice samo samo uvećali ukupnu razliku za konačnih plus 12.

Posle 11. kola košarkaši KK Priboj se nalaze na 8. mestu u Prvoj MRL Zapad sa skorom 5-6 i u narednom kolu dočekuju starog rivala, ekipu Železničara iz Čačka. Utakmica se igra u subotu sa početkom u 19 časova.

Karatisti su ovog vikenda učestvovali na turniru u Lazarevcu sa koga su doneli 4 medalje, tri zlatne i jednu srebrnu. Dejana Stojić je osvojila dve zlatne medalje, obe u borbama ali u dve konkurencije – seniorke i mlađe seniorke. Zvezdan Kulašević je u kategoriji nada takođe u borbama osvojio zlato dok je Luka Šćepović osvojio srebro u borbama za kadete. Ovim turnirom u Lazarevcu je završena takmičarska godina za karatiste KK FAP.

Košarkašice, odbojkašice i odbojkaši su slobodni ovog vikenda. Košarkašicama svakako sledovala pauza u prvom kolu nastavka prvenstva a narednog vikenda gostuju u Šapcu i verovatno Lajkovcu. Odbojkašice su svoju utakmicu protiv Sjenice odložile na zahtev gošći, narednog vikenda gostuju u Lučanima a u poslednjem kolu 24. 12. dočekuju Nec iz Arilja. Odbojkaši su po pravilu slobodni a narednog vikenda gostuju u Bajinoj Bašti ekipi Drine.