Sport Uncategorized Vesti

Sport: Rukometaši poraženi u prvom kolu

Na startu sezone u Prvoj ligi grupa Zapad rukometaši RK Priboj poraženi u Aleksandrovcu od ekipe Župa 54 rezultatom 25-24, poluvreme 14-11 za domaćina.

rukomet1 sport

Ilustracija

Pad koncentracije početkom drugog poluvremena je omogućio domaćinu da napravi razliku koju naši rukometaši nisu uspeli da nadoknade do kraja utakmice, koja je odigrana u neuobičajnom terminu od 10 časova u nedelju. U drugom kolu RK Priboj gostuje u Kragujevcu ekipi Radničkog.

I fudbaleri FAP-a poraženi na gostovanju u Ubu, Jedinstvo -FAP 2-0, poluvreme 0-0. U prvom poluvremenu Janović je odbranio nepostojeći penal za Jedinstvo. Na početku drugog poluvremena Vilaret je promašio izglednu priliku za FAP, a domaćin je do kraja to kaznio sa dva pogotka. Posle 6-og kola naši fudbaleri zauzimaju 14 mesto na tabeli sa samo 4 osvojena boda, a u narednom kolu dočekuju Borac iz Šapca.

U petak su veterani FAP-a u uzvratnoj utakmici još jednom savladali Slogu iz Požege. Posle pobede od 6-3 u gostima, Nole, Peđa, Goca i ostali su bili još ubedljiviji kod kuće, FAP-Sloga 6-2, poluvreme 3-1. Golove za FAP su postigli Dženo 3, Ljupko 2 i golman Šiljak koji je na kraju utakmice sa gola prekomandovan u napad.

I mlađe kategorije fudbalskog kluba su nastupale prošlog vikenda, sa polovičnim uspehom. Omladinci su poraženi u Kragujevcu od ekipe Sušice rezultatom 7-2, dok su pioniri zabeležili minimalni pobedu protiv Budućnosti iz Arilja. Obe ekipe u sledećem kolu gostuju vršnjacima Javora iz Ivanjice.

Odbojkašice ŽOK Priboj su počele sa pripremnim utakmicama. Posle pobede u petak protiv Zlatara iz Nove Varoši od 3-0, već u subotu su u Gradskoj dvorani dočekale  Formu iz Užica. Prijateljska utakmica je igrana u 5 setova i svih pet su dobile naše odbojkašice.

U organizaciji Radio televizije Srbije, Sportskog saveza Priboja i svih škola na području opštine Priboj, u petak je  na Gradskom stadionu održan tradicionalni kros RTS-a „Kroz Srbiju”, 23. po redu. Na krosu je učestvovalo više do 600 učenika srednjih i osnovnih škola, a najbolji među njima su dobili diplome za ostvarene plasmane.