Sport Vesti

Rukometaši RK Priboj jesenji prvaci Prve lige Zapad (foto galerija)

Sjajan vikend pribojskih sportista, dvostruki trijumf nad Pazarcima u Priboju i dve pobede na strani odbojkašica i odbojkaša. Pobedom u poslednjem kolu jesenje polusezone nad neporaženim Pazarcima rukometaši RK Priboj osvojili jesenju titulu i otvorili put u Super B ligu. Košarkaši KK Priboj u derbiju kola ubedljivo savladali goste iz Novog Pazara. Odbojkašice ŽOK Priboj slavile u pet setova u Užicu, odbojkaši OK Priboj ubeljivo slavili u Lučanima. Karatisti KK FAP imali uspešan nastup na prvenstvu Srbije u Čačku.

grb RK PribojPobedom u poslednjem kolu jesenjeg dela prvensta Prve lige Zapad rukometaši RK Priboj su osvojili jesenju titulu i širom otvorili vrata Super B lige. Pred više 1500 gledalaca u subotu u zagrejanoj Gradskoj dvorani, u duelu najbolje odbrane i najefikasnijeg napada, trijumfovala je odbrana i ubedljivo su savladani do tada neporaženi Pazarci, RK Priboj – RK Novi Pazar 29:19 (13:09).

Vrlo brzo su domaći rukometaši stavili do znanja ko je bolja ekipa pa je već u 15. minutu bilo 6:2, a u 20. min 9:4. Pazarci se nisu predavali i sa 4 vezana pogotka su prišli na gol razlike 6 minuta kasnije, ali do kraja poluvremena pribojski rukometaši vraćaju prednost od 4 gola 13:9. Početkom drugog poluvremena znatno nervoznija igra oba protivnika sa dosta isključenja u kojoj posle vođstva od 5 golova razlike (38. min) gosti iz Pazara prilaze na 17:15 (41. min). I to je bilo sve od njih, jer od tog momenta na parketu je postojala samo jedna ekipa, ekipa domaćina. Sjajnim odbranama, odličnom odbranom brzim i raznovrsnim napadom nokautiran je glavni konkurent za superligaški status pa je razlika od 10 golova na kraju mogla biti i ubedljivija. Najefikasniji u našoj ekipi su bili Vuković sa 8, Živković sa 6, i Minić i Cvrkotić sa po 5 golova.

Ovom pobedom naši rukometaši su zadržali maksimalan učinak ove sezone sa svih 11 pobeda i ubedljivo drže prvo mesto sa tri boda više od drugoplasiranih ekipa Novog Pazara i Lokomotive. Trener naših rukometaša je posle utakmice izjavio da je bilo nervoze ali da je dobar skauting i kvalitet naše ekipe presudio:“ Velika očekivanja i velika tenzija pred utakmicu nije sprečila moje momke da pruže odličnu partiju. Dobro smo se spremili, znali smo kako igraju i uz veliku pomoć publike kojoj se zahvaljujem na podršci, rezultat nije mogao da izostane. Sada nam sledi zaslužena pauza od mesec i po dana, a zatim i pripreme za prolećni deo sezone koja startuje 12. marta. Ovom pobedom smo širom otvorili vrata Super B lige koju ne smemo propustiti“, rekao je za naš portal šef stručnog štaba Zoran Tanasković.

Kako je bilo na samoj utakimici možete pogledati u foto galeriji na kraju ovog teksta.

grb kk Priboj maliiNakon poraza u prethodnom kolu u Čačku, u dobro popunjenoj dvorani pred više 1200 gledalaca u petak, naši košarkaši su u derbiju 9. kola Prve regionalne lige Zapad, iako su dobili samo jednu četvrtinu, ubedljivo savladali goste iz Pazara, KK Priboj – KK Novi Pazar 86:70 (22:24 29:09 19:21 16:16).

Nervozan početak, lošu odbranu i ispucavanje u napadu (10-ak promašenih trojki) u prvoj četvrtini, zamenila je fenomenalna igra u drugom periodu u kojoj su domaći košarkaši napravili 20 poena razlike što je bilo dovoljno za ubedljivu pobedu na kraju. Najbolji strelac u ekipi KK Priboj je bio Stojanović sa 33 (5) poena dok je posle duže vremena odličnu partiju pružio Milojević sa 11 poena od čega su 3 trojke. Odlični su bili i Masalušić sa 15 i Bajić sa 9 (2) poena.

Nakon 9 kola pribojski košarkaši se nalaze na deobi drugog mesta sa skorom od 7 pobeda i dva poraza sa ekipama Crnokose i Uba, dok se na prvom mestu nalazi ekipa Radničkog iz Kragujevca sa samo jednim porazom. Upravo gostovanjem u Kragujevcu narednog vikenda ekipa KK Priboj završava seriju teških utakmica i u slučaju trijumfa vraća se na lidersku poziciju Prve RL Zapad. Juniori KK Priboj su odložili utakmicu petog kola, a u dosadašnjem delu prvenstva imaju dve pobede i jedan poraz uz jedno slobodno kolo.

grb ZOK PribojOdbojkašice ŽOK Priboj nastavljaju sa odličnim rezultatima. Ovoga puta zabeležena je pobeda u Užicu, OK Forma – ŽOK Priboj 2 : 3 (27-25; 16-25; 25-22; 16-25; 5-15). U uzbudljivoj utakmici punoj preokreta bolje su se snašle naše rukometašice koje su u odlučujućem petom setu ubedljivo trijumfovale i zabeležile novu pobedu.

Posle 8 odigranih kola u Regionalnoj ligi Zlatiborsko Moravičkog okruga naše devojke su na četvrtom mestu sa šest pobeda i dva poraza i 16 osvojenih bodova. Narednog vikenda ih u Priboju očekuje i najveće iskušenje jer se u komšijskom derbiju na domaćem parketu sastaju sa liderom prvenstva i do sada neporaženom ekipom Bambi Volej iz Prijepolja. Pionirke su bile slobodne i naredni meč igraju 12.12. sa odgovarajućom ekipom Tare u Bajinoj Bašti.

grb OK PribojOdbojkaši OK Priboj su konačno odigrali meč sa ekipom Lučana i ubedljivo ih savladali na gostujućem terenu, OK Lučani – OK Priboj 0:3 (20:25, 16:25, 18:25). Naši odbojkaši posle trećeg kola imaju dve pobede uz odloženu utakmicu drugog kola protiv OK Lotus, na zahtev ekipe iz Čačka.

karate grbIako su ovoga puta izostale medalje karatisti KK FAP su imali zapažene nastupe na prvenstvu Srbije za kadete i juniore održanom juče u Čačku. Dejana Stojić je u borbama za juniorke stigla do četvrtfinala ali ne i do borbe za medalje. U borbama za kadetkinje Teodora Savić je u izuzetno jakoj konkurenciji pokazala da može da se nosi i sa najboljima. Julija Savić je u katama za kadetkinje imala odličan nastup ali je zbog lošeg i pristrasnog suđenja izgubila svoj meč. Vukašin Karadžić je u odlučujućem susretu nažalost pogrešio u kati i ostao bez medalje. Trener naših karatista Mišo Ječmenica je izjavio da možemo biti zadovoljni nastupima mladih karatista s obzirom na okolnosti i nedostatak finasijskih sredstava i u poređenju sa beogradskom i vojvođanskim klubovima koji sa visokim budžetima mogu da priušte bolje pripreme i znatno kvalitetniju opremu.