Sport: Loš vikend za pribojske sportiste

ŽOK Priboj, pionirke

Rukometaši na domaćem parketu poraženi od Leskovčana. Fudbaleri u završnici meča na domaćem terenu došli do boda protiv gostiju iz Zubinog Potoka. Košarkaši na gostovanju lideru u Arilju ubedljivo poraženi. Odbojkašice u Čačku bez osvojenog seta. Odbojkaši i u trećem kolu nastavka prvenstva bez bodova.

Nakon dva vezana poraza na startu prolećne sezone i pobede u prethodnom kolu, pribojski rukometaši su doživeli još jedan poraz na svom terenu, RK Priboj – RK Dubočica 26:32 (15:15). Gostujući tim iz Leskovca je potvrdio kvalitet i pokazao da su jedan od glavnih pretedenta na titulu ove godine i plasman u Super ligu. Za razliku od njih pribojski rukometaši nisu mogli da izdrže tempo ovako jake utakmice zbog problema sa bolesnim i povređenim igračima, koji ih prati od starta prolećne polusezone.

Nakon nekompletnog 15. kola Super B lige RK Priboj se nalazi na 6 mestu sa 14 bodova. Prvi je Obilić, druga Dubočica sa bodom manje, i sem Mokre Gore i Proletera na trećem i četvrtom mestu sve ostale ekipe će se do kraja prvenstva boriti za opstanak. Topličanina je već preželjen kao i pretposlednja Inđija. Narednog vikenda pribojske rukometaše očekuje komšijski derbi jer u okviru 16. kola gostuju u Novoj Varoši ekipi Zlatara.

I treću utakmicu ovog proleća priboski srpskoligaš je remizirao istim rezultatom, FK FAP – FK Mokra Gora 1:1 (0:0). U utakmici u kojoj su Kamiondžije diktirale tempo ali bez realizacije, gosti iz Zubinog potoka su prvi došli do vođstva početkom drugog poluvremena. Golom Stankovića, 5 minuta pre kraja, fudbaleri FAP-a su ipak uspeli da dođu do jednog boda na svom terenu iako su po prikazanoj igri i prilikama zaslužili i sva tri.

Nakon 18. kola FK FAP se nalazi na 11. mestu Srpske lige Zapad sa 21. osvojenim bodom koliko imaju i Mihajlovac na 10. i Karađorđe na 9. mestu. Na vrhu tabele je Radnički, bod manje ima Budućnost i sem Šapina i Sloge, za sve ostale ekipi sledi borba za opstanak do kraja prvenstva. Narednog vikenda Kamiondžije opet igraju na svom terenu. U subotu od 15:30 dočekuju petoplasiranu ekipu Smedereva koja ima samo 3 boda više od pribojske ekipe.

Sve mlađe selekcije FAP-a su kao domaćini igrali prethodnog vikenda. Omladinci su savladali Polet iz Ljubića sa 3:0, kadeti su poraženi od Slobode iz Užica 0:2, a najubedljiviji su bili pioniri koji su slavili protiv Kindera iz Čačka 7:1. Narednog vikenda omladinci i pioniri gostuju u Bajinoj Bašti odgovarajućim ekipama Sloge, dok kadeti gostuju u Užicu ekipi Prvog Partizana.

Na gostovanju lideru u Arilju pribojski košarkaši su doživeli očekivan poraz, KK Klik – KK Priboj 95:72 (28:17, 28:16, 15:20, 24:19). Od samog početka domaćin je pokazao ko je u ovom trenutku kvalitetnija ekipa a sa 23 poena razlike već na poluvremenu su praktično rešili pitanje pobednika. Nešto bolju igru pribojski košarkaši su pružili u nastavku pa se razlika do kraja meča nije promenila.

Posle 23. kola Prve MRL Zapad, KK Priboj se nalazi na 6. poziciji sa skorom 23-10. Prvo je Arilje, a drugoplasirani je Novi Pazar dok su na začelju Šabac i Ub. Narednog vikenda naši košarkaši dočekuju ekipu Zekasa iz Rače. Sve mlađe selekcije su nastupale ovog vikenda na svom parketu i svi su zabeležili poraz, omladinci od Mileševca iz Prijepolja a kadeti i pioniri od odgovarajućih ekipa iz Užica.

Odbojkašice su, posle pobede u prethodnom kolu, na gostovanju u Čačku poražene od domaće ekipe, OK Libero – ŽOK Priboj 3:0 (25-17; 25-21; 25-20). Seniorke ŽOK Priboj su pružile bledu igru, a šansu za popravni imaju naredne nedelje kada dočekuju ekipu Forme.
Za razliku od njih pionirke su odigrale sjajan meč i ubedljivo slavile ŽOK Priboj – OK Čačak 3:0 (25-7; 25-4; 25-8). Od 17 ekipa pionirske lige Zlatiborsko – Moravičkog okruga raspoređenih u dve grupe naše devojke su uspele da budu drugoplasirane u svojoj grupi i tako izbore plasman na finalni turnir u Čačku gde će u nedelju igrati polufinale sa ekipom OK Borac. Drugi polufinalni par čine ekipe Tara iz Bajine Bašte i Takovo iz Gornjeg Milanovca.

Odbojkaši su ovog vikenda zabeležili i treći poraz ovog proleća, OK Ivanjica – OK Priboj  3:0 (25:14; 25:16; 25:20). „Bodovi i visok plasman nisu bitni ove sezone“, kaže za naš portal trener odbojkaša Mladen Jerinić Jer, „Cilj nam je uigravanje podmlađene ekipe koja nastupa i u kadetskoj konkurenciji i za prvi tim. Prave rezultate tog rada očekujemo u narednom periodu, možda ne već sledeće ali sigurno za dve godine.“ Narednog vikenda senirska ekipa OK Priboj je slobodna, dok se kadetska sastaje sa odgovarajućom ekipom Prijepolja.