Sportski pregled

Fudbaleri na premijeri savladali Jedinstvo, košarkaši nastavili niz pobeda u susretu sa Poletom, odbojkašice još jednom uspešne protiv Starsa, rukometaši na svom parketu u poslednjim trenucima meča izvukli remi sa Trepčom, odbojkaši kao domaćini poraženi od Partizana.

Teška, ali zaslužena pobeda pribojskih “kamiondžija“ na startu nastavka prvenstva u Zoni Drina. Rezultatom 2-1 savladana je neugodna ekipa Jedinstva iz Vladimiraca. Sam početak meča pripao je igračima FAP-a i već u 7. minutu vodili su sa 1-0. Odličnu akciju započeo je Janović, Nikačević dobro centrirao, a Ivan Vilaret glavom poslao loptu iza leđa nemoćnog golmana gostiju. Nastavili su Pribojci i dalje sa napadima, ali izostala je realizacija, da bi gosti iz, do tada jedinog šuta ka golu Pjevca poravnali rezultat preko Adamovića. Od tada gosti preuzimaju terensku inicijativu, ali svi njihovi napori da preokrenu rezultat bili su uzaludni.
I u drugom delu meča gosti su napadali, ali Čančar i Milić bili su neuspešni, dok su se “kamiondžije“ trgnule pred sam kraj meča što se i isplatilo u 83. minutu. Nikačević je bio u odličnoj prilici, Nikolić ga ruši u sesnaestercu, a sudija Jakovljević pokazuje na belu tačku, sa koje Vilrate svojim drugim pogotkom na meču donosi veliko slavlje kraj Lima. Mogli su gosti u samom finišu i do boda, ali odlični Pjevac je dobro intervenisao kada su loptu već svi videli u golu.

Treba istaći da su se posle dugo godina čula navijačke pesme “kamiondžija“ kraj Lima. Grupa zaljubljenika u fudbal, ponovo se okupila i pesmom i korektnim navijanjem svih 90. minuta bodrila svoje ljubimce, koji su im se odužili pobedom.

fudbal

Posle 16. kola Zone Drina FAP se nalazi na 5 mestu sa 24 osvojena boda. U narednom kolu FAP će opet biti domaćin. U subotu kraj Lima gostuje ekipa Sloge iz Bajine Bašta, stari dužnik Pribojaca, ekipa zbog koje FAP sada ne igra u Srpskoj ligi.

Omladinci FAP-a su poraženi na gostovanju u Čačku od ekipe BIP rezultatom 2-0, i posle 16. kola zauzimaju 10 mesto omladinske lige RZS grupa Morava, a narednog vikenda dočekuju Jedinstvo Puteve. I pioniru su poraženi istim rezultatom od ekipe Bane iz Raške. Trenutno zauzimaju osmo mesto pionirske lige RZS grupa Morava i u 17. kolu dočekuju ekipu Bubamare iz Kraljeva.

Košarkaši Priboja su nastavili pobednički niz. Ovoga puta savladana je ekipa Polet Ratine u Kraljevu rezultatom 71-86, po četvrtinama 26-29, 17-26, 14-18 i 14-13. Sigurnom igrom u celom meču naši košarkaši nijednom nisu doveli u pitanje konačan ishod meča, a dvocifrenu prednost sa poluvremena su sačuvali do kraja. Najefikasniji u našem timu su bili Mićević sa 28, Kovač sa 25 i Bogdanović sa 19 poena.

kosarka

Posle 20 odigranih kola u Prvoj regionalnoj ligi Zapad, košarkaši Priboja su i dalje usamljeni na prvom mestu sa 39 bodova, i pobedom više od Plane. U sledećem kolu naši košarkaši dočekuju četvrtoplasiranu ekipu Uba, kojom otvaraju seriju teških mečeva. Nakon Uba naši košarkaši gostuju trećeplasiranom Zlataru, a u 23 kolu na svom parketu dočekuju drugoplasiranu Planu, u utakmici koja će odlučivati o plasmanu u drugu ligu. Seriju teških utakmica završavaju gostovanjem u Čačku protiv Željezničara.

Kadeti KK Priboj su proteklog vikenda imali dupli program na svom parketu. Prvo su savladali ekipu OKK Užice 79-63, a odmah zatim i Slogu rezultatom 66-51. Prvu utakmicu protiv Užica naši momci su otvorili sa 3 trojke, i čvrstom odbranom i sigurnom realizacijom pobedu nisu dovodili u pitanje. Najefikasniji bio je Lakić B. sa 43 poena i uz izvanredan procenat šuta, a sledili su ga Beganović K. sa 11 i Lisica L. sa 10 poena. Druga utakmica je odrađena rutinski protiv objektivno slabije Sloge. Prednjačili su Beganović K. sa 13, Zec S. sa 12 i Lisica L. sa 11 poena. U pionirskom gradskom derbiju pioniri Draminija su savladali vršnjake KK Priboj rezultatom 69-52. U pobedničkoj ekipi bolji od ostalih bili su Mikavica sa 23 i Pejović sa 19 poena.

Odbojkašice ŽOK Priboj nastavljaju sa uspešnim igrama. One su u prošlom kolu savladale ekipu Stars iz Požege rezultatom 3-0, po setovima 25-21, 25-19 i 26-24. U rezultatski neizvesnoj utakmici, i pored osvojena sva tri seta, posebno u zadnjem setu dobijenom na razliku, naše devojke su osvojile tri važna boda koja ih ostavljaju u trci za drugo mesto i plasman u viši rang, Drugu ligu Zapad.

yok

Posle 14. kola, ali uz mnogo odloženih mečeva, odbojkašice Priboja su na deobi terćeg mesta sa Lučanima sa 28 osvojenih bodova i utakmicom manje od drugoplasirane Sjenice. U narednom kolu naše odbojkašice gostuju u Užicu ekipi Forme. Pionirke ŽOK Priboj su poražene na gostovanju Starsu u Požegi rezultatom 3-1, a u narednom kolu u petak u Čajetini igraju sa Zlatiborom.

Odbojkaši Priboja su u okviru 13. kola Druge lige Zapad poraženi na svom terenu od Partizana iz Lipljana rezultatom 1-3, po setovima 26-28, 25-22, 2025 i 13-25. Gubitak prvog seta na razliku se pokazao odlučujućim, jer lišeni usluga prvog korektora i libera naši momci nisu imali snage za dug meč što je pokazao i ubedljivo izgubljen četvrti set.

mok

Ovim porazom naši odbojkaši nisu pokvarili plasman. I dalje su na sedmom mestu sa sedam osvojenih bodova i u narednom kolu gostuju u Gornjem Milanovcu ekipi Metalac Takovo.

Rukometaši Priboja su proteklog vikenda ugostili ekipu Trepče, i u utakmici punoj preokreta pogotkom Minića u poslednjem napadu na 5 sekundi do kraja izborili remi, Priboj – Trepča 27-27, poluvreme 17-16. A ništa nije nagoveštavalo takvu završnicu jer su naši momci vodili celu utakmicu, u pojedinim momentima i sa 4 gola razlike. Slaba igra našeg tima, na kraju prvog poluvremena kada su smanjili prednost, a posebno na kraju drugog poluvremena, je dovela do toga da gosti prvi i jedini put povedu u 60 minutu, pa smo do boda došli u poslednjem napadu.

rukomet

Posle sedamnaest kola Priboj je šesti sa sedamnaest bodova i u narednom kolu gostuju u Čačku ekipi Mladosti.