Sportski pregled

Košarkaši ubedljivi protiv Uba na svom parketu, odbojkašice bolje od Forme u Užicu, karatisti osvojili pet medalja na Prvenstvu uže Srbije, odbojkaši poraženi na gostovanju u Gornjem Milanovcu, rukometaši izgubili od Mladosti u Čačku, fudbaleri FAP-a kao domaćini poraženi od Sloge iz Bajine Bašte.

Košarkaši Priboja su proteklog vikenda zabeležili još jednu ubedljivu pobedu. Oni su u 21. kolu Regionalne lige Zapad savladalu ekipu Uba rezultatom 111-73, po četvrtinama 27-17, 25-27, 22-20 i 37-9. Od samog starta naši momci su krenuli ozbiljno pa su već u petom minutu imali dvocifrenu razliku 16-6, koju su zadržali do kraja prve četvrtine, a uz manje padove u igri i do poluvremena 52-44. Sam početak druge četvrtine je doneo nešto bolju igru gostiju ali samo u uvodnim minutima, jer je posle njihova 4 poena na samom startu, usledila serija 16-0, kojom su naši košarkaši stekli 20 poena prednosti, 68-48. Ipak, Ubljani do kraja treće četvrtine smanjuju vođstvo na podnošljivih 10 razlike 74-64. A u četvrtoj četvrtini kompletan raspad igre gostiju i potpuna dominacija naših košarkaša. Neverovatnom serijom 24-1, košarkaši Priboja dolaze do prednosti od 33 poena, koja je terneru Dolašu omogućila da u završnici meča da šansu i igračima sa manjom minutažom. Najefikasniji u našem timu su bili kapiten Golubović sa 24 poena, zatim Mićević sa 22, Bogdanović sa 18, Kovač sa 16 i Nedeljković sa 14 poena.

kos

Posle 21. kola Priboj je i dalje na prvom mestu sa pobedom više od drugoplasirane Plane, koja je u neizvesnoj utakmici savladala Slogu iz Despotovca 77-74, i time i definitivno zakazala obračun za dve nedelje u Priboju koji će odlučivati o plasmanu u Drugu ligu Zapad. U međuveremenu, u sledećem kolu, Priboj gostuje u Novoj Varoši trećeplasiranom Zlataru, a serija teških utakmica posle Plane se nastavlja gostovanjem u Despotovcu a završava u Priboju kada dolazi Željezničar.

kadeti kos

I kadeti KK Priboj su bili uspešni. Oni su na gostovanju u Bajinoj Bašti bili bolji do domaćeg Studenta rezultatom 88-73. U dobroj utakmici u kojoj su demonstrirali čvrstu odbranu i siguran napad, najefikasniji bili su Ljubojević sa 35, Lakić sa 20 i Zec sa 15 poena. Sledećeg vikenda kadeti dočekuju KK Zlatar iz Nove Varoši. Pioniri Draminija su ovog vikenda ugostili Ras iz Prijepolja i zabeležili pobedu 87-77. Najefikasniji u timu Draminija su bili Tomanović i Mikavica sa po 23 poena. U narednom kolu gostuju u Užicu ekipi KK Šampion.

Odbojkašice ŽOK Priboj su i ovog vikenda bile uspešne. One su u 15. kolu Regionalne lige Zlatiborsko-Moravičkog okruga na gostovanju u Užicu savladale veoma dobru ekipu Forme rezultatom 1-3, po setovima 25-17, 21-25, 20-25 i 10-25. Samo u prvom setu Užičanke su bile bolje, ali kako je utakmica odmicala igra pribojskih odbojkašica je bila sve sigurnija i ubedljivija, pa su nova tri boda zasluženo osvojena.

ZOK Priboj

Posle 15. kola, ali uz mnogo odloženih mečeva, naše odbojkašice su na deobi trećeg mesta sa ekipom Lučana, sa 31 osvojenim bodom. U narednom kolu u Priboju ih očekuje derbi meč sa drugoplasiranom Sjenicom, koji će uz susret sa Lučanima , takođe na domaćem parketu, doneti konačnu odluku koja će ekipa kao drugoplasirana u Drugu ligu Zapad. Pionirski pogon ŽOK Priboj je na gostovanju u Čajetini ostvario uspeh savladavši domaćina Zlatibor sa ubedljivih 0-3 (7-25, 13-25 i 20-25), i u narednom kolu dočekuju Taru iz Bajine Bašte.

Odbojkaši Priboja  su u 13. kolu Druge lige Zapad gostovali u Gornjem Milanovcu i zabeležili još jedan poraz, Metalac Takovo – Priboj 3-0 (25:11, 25:22, 25:19). Loš prvi set u kome su osvojili svega 11 poena, kao i nedostatak prvog korektora su obeležili ovaj meč, u kome su naši odbojkaši u drugom i trećem setu pružili dobar otpor drugoplasiranoj ekipi Metalca.

mok

Ovim porazom odbojkaši Priboja su pali na pretposlednje, osmo mesto na tabeli nakon trinaest kola, sa sedam osvojenih bodova. U narednom kolu naši odbojkaši dočekuju prvoplasiranu ekipu Užica.

Rukometaši Priboja su prethodnog vikenda gostovali u Čačku gde su poraženi od ekipe Mladosti rezultatom 29-27, poluvreme 16-11. Loša igra naših rukometaša u odbrani i prilično neorganizovana i neozbiljna igra u napadu, posebno u prvom poluvremenu, su kumovale ovom porazu. Posle tajm-auta sredinom drugog poluvremena pri najvećem vođstvu domaćina 21-13, pribojski rukometaši su zaigrali znatno bolje, i uz nekoliko lakih golova dolaze u 48. minuta na samo dva gola razlike 21-19. Pri ovom rezultatu naš tim ne uspeva da realizuje dve kontre, što iskusna ekipa Mladosti koristi i uz duge napade održava prednost do kraja, za konačnih 29-27. Najefikasniji u našoj ekipi bio je Luka Minić sa 7 golova, dok je veoma dobru partiju pružio Nedim Omerović.

ruk

Posle 18. kola u Prvoj ligi Zapad pribojski rukometaši zauzimaju šesto mesto sa sedamnaest osvojenih bodova i u narednom kolu na svom parketu dočekuju jednog od favorita ovogodišnjeg prvenstva ekipu Mokre Gore.

Juniori RK Priboj su ostvarili prvo mesto u Ligi zapadne Srbije i čekaju nastavak na regionalnom nivou. Što se tiče kadeta, oni su prošlog vikenda zavrsili takmičenje i osvojili su treće mesto. Trener mlađih kategorija Haris Strujić je ya portal Priboj033 izjavio:“Imamo jednog dečaka koji je ušao u uži spisak reprezentacije za ’99 godište, Knežević Mihajlo i 4 dečaka koji su pozvani na okupljanje reprezentacije zapadne lige 2000 godiste a to su Miković Aleksa, Zec Aleksandar, Radisavljević Daniel i Peruničić Vukašin, a okupljanje će biti sledeće nedelje u Novoj Varoši. Očekujemo reviju mini rukometa Zapadne Srbije koje će se održati u Priboju za 15 dana“, rekao je Strujić.

Loš vikend za fudbalere FAP-a. Sve selekcije fudbalskog kluba su ovog vikenda pretrpele poraze i to kao domaćini.
Seniorski tim je u 17. kolu Zone Drina dočekao ekipu Sloge iz Bajine Bašte i zabeležio poraz od 0-1 (0-0). I pored rekordne posećenosti i podrške sa tribina, nedostatak veterana Janovića i kapitena B. Šalipura, je bilo presudno, jer je igra u napadu bila nepovezana, dok je u odbrani nedostajalo agresivnosti. Ekipa Sloge je zasluženo osvojila nova tri boda i tako opravdala visok plasman na tabeli.

fud

Posle 17. kola FAP je na osmom mestu sa 24 boda i u narednom kolu ga očekuje komšijski derbi protiv Polimlja u Prijepolju, u nedelju od 14:30 časova.
Pioniri su ugostili  Bubamaru iz Kraljeva, i poraženi su sa 0-3. Posle 17. kola Pionirske lige RZS Morava pioniri zauzimaju 8. mesto sa 22 boda i u sledećem kolu gostuju u Kragujevcu ekipi Šumadije. Omladinci FAP-a su  na svom terenu poraženi od Jedinstvo Puteva iz Užica rezultatom 1-2. Nakon 17. kola Omladinske lige RZS Morava oni zauzimaju 10. mesto sa 23 boda i u narednom kolu igraju u Kragujevcu sa Pobedom Beloševac.

karaet

Karatisti FAP-a su imali uspešan vikend. Oni su učestvovali na Prvenstvu uže Srbije za pionire i nade (54 kluba sa preko 300 takmičara) u Čačku i osvojili 5 medalja, jednu zlatnu i četiri bronzane. Zlatnu medalju je osvojila Julija Savić u katama za nade, dok su bronzane medalje osvojili Elena Vidaković i Vukašin Karadžić u katama za nade, Filip Lučić u katama za pionire, i ponovo Julija Savić u borbama za nade. Pored njih na Državno prvenstvo su se plasirali i Teodora Savić u katama za nade, Elena Vidaković u borbama za nade i Jana Radović u borbama za pionire. Karate klub FAP i ove nedelje vrši upis novih članova, ponedeljak i petak od 18:30 i sreda od 20 časova.