Sportski pregled

Odbojkaši Priboja savladali lidera prvenstva ekipu Užica, košarkaši sigurni na gostovanju u Novoj Varoši, rukometaši poraženi na svom parketu od Mokre Gore, odbojkašice izgubile šansu za plasman u drugu ligu u taj-breku protiv Sjenice, fudbaleri ubedljivo savladani u Prijepolju ceh platio trener Pantelić, drugi memorijalni turnir u šahu „Dr Obrad Radić“ završen trijumfom Miroslava Mrševića.

U subotu je, u organizaciji Šahovskog kluba FAP, održan drugi memorijalni turnir „Dr Obrad Radić“. Nagradni fond, koji je obezbedila porodica Radić, je iznosio 32000 dinara, a prva nagrada je bila 8000 dinara. Igralo se 9 kola po švajcarskom sistemu, a tempo igre je bio 15 minuta po igraču. Pobednik drugog memorijalnog turnira je Miroslav Mršević, majstorski kandidat iz Priboja sa 7,5 osvojenih poena. Na deobi od drugog do četvrtog mesta sa po 7 poena našli su se Kahrović Mersid, Urošević Radojko i Vasić Vladimir. Na turniru je učestvovalo 67 šahista, što je rekordan broj učesnika na turnirima koje je za poslednjih 8 godina organizovao ŠK FAP.

Sportska nedelja u Priboju je bila u znaku odbojke. Sve selekcije koje se takmiče ove godine su bile domaćini u Gradskoj dvorani, i sve su igrale u pet setova.

U 15. kolu Druge lige Zapad, odbojkaši Priboja su napravili veliko iznenađenje. Oni su na domaćem terenu savladali prvoplasiranu ekipu Užica rezultatom 3-2, po setovima 22:25, 29:27, 11:25, 28:26 i 15:13. U odličnoj predstavi pred svojom publikom naši odbojkaši su prikazali vrhunsku borbenost. Kapiten Mladen Jerinić je za portal Priboj033 izjavio da kada su kompletni ni najjače ekipe u prvenstvu za njih nisu nepobedive: „Odlična igra u napadu i velika požrtvovanost u odbrani tokom celog susreta, izuzev u trećem setu, su nas krasile u ovoj utakmici, a najviše od svega velika želja za pobedom kojom smo dokazali koliko vredimo. Čestitam mojim igračima na velikoj pobedi, ostavili su srce na terenu!“, izjavio je kapiten Jerinić ili kako ga, zbog godina, saigrači radije zovu Đedo. Veliku pobedu odbojkaši Priboja su proslavili u Gradskom parku!

mok

Posle 15. kola odbojkaši Priboja imaju 9 bodova i nalaze se na osmom mestu Druge lige Zapad, a u narednom kolu igraju komšijski derbi u Prijepolju sa ekipom FAP Livnica.

U odlučujućoj utakmici za plasman u Drugu ligu Zapad, odbojkašice Priboja su na domaćem parketu poražene od ekipe Sjenice rezultatom 2-3, po setovima 20-25, 9-25, 25-12, 25-21 i 14-16. Neizvesna utakmica je rešena tek u petom setu, a loše otvoren meč, gubitak prva dva seta, su osnovni uzroci poraza izjavila je Slavica Raković, trener naših odbojkašica: „Loš prijem i slab servis pre svega, su umnogome odredili ishod današnje utakmice a nedovoljno angažovan blok protiv ekipe kakva je Sjenica nije mogao da prođe nekažnjeno. Imale smo šansu da u taj-breku i dođemo do pobede, ali su jedna sumnjiva sudijska odluka i jedan loš servis presudili u korist Sjeničanki“, rekla je za naš portal Slavica Raković.

zok

Posle 16. kola u Regionalnoj ligi Zlatiborsko-Moravičkog okruga, ali uz nekoliko odloženih utakmica, odbojkašice Priboja zauzimaju treće mesto sa 32 boda i u narednom kolu gostuju u Bajinoj Bašti neporaženoj ekipi Tare.

Pionirke ŽOK Priboj su ovog vikenda ugostile vršnjakinje iz Bajine Bašte, i savladale ih u pet setova rezultatom ŽOK Priboj – ŽOK Tara 3-2. Ovom pobedom one su završile takmičenje na četvrtom mestu u pionirskoj ligi Zlatiborsko-Moravičkog okruga sa šest osvojenih bodova.

Košarkaši nastavljaju sa sigurnim igrama i pobedama. Proteklog vikenda su na gostovanju u Novoj Varoši savladali trećeplasiranu ekipu Zlatara rezultatom 79-95, po četvrtinama 19-19, 17-22, 23-30 i 20-24. Samo u prvoj četvrtini domaći košarkaši su držali rezultat u egalu. Prednost stečenu u drugoj četvrtini pribojski košarkaši su konstantno uvećavali za konačnih 16 poena razlike. Najefikasniji u našem timu su bili Mićević sa 36, Bojović sa 28 i Nedeljković sa 12 poena.

kos

Ovom pobedom košarkaši Priboja su zadržali prvo mesto na tabeli posle 22 odigrana kola u Prvoj regionalnoj ligi Zapad sa 43 osvojena boda uz neverovatnu koš razliku od 448 koševa u plusu. I drugoplasirana Plana je zabeležila pobedu protiv Željezničara kod kuće 84-68, i tako za petak u Priboju zakazala derbi prvenstva u kojem će se u direktnom susretu odlučiti koja će od ove dve ekipe dogodine igrati u Drugoj ligi. Direktor kluba Savo Spasojević je za portal Priboj033 izjavio da očekuje veliku podršku domaće publike, jer su gosti najavili dolazak nekoliko autobusa sa svojim navijačima: „Plana ima pobedu manje od Priboja i u jesenjem delu prvenstva nas je savladala rezultatom 106-104, pogotkom u poslednjim trenucima meča. Celu sezonu smo odigrali na visokom nivou, ali i pored toga sve se svodi na ovu utakmicu. Pobednik ovog duela sledeće sezone igra Drugu ligu Srbije. Gosti iz Plane su najavili dolazak svojih navijača, pa ovom prilikom pozivam svu sportsku, a pre svega košarkašku publiku da dođe i pruži nam podršku u utakmici sezone“, rekao je Spasojević.

kadeti kk Priboj

I kadeti KK Priboj su zabeležili još jednu sigurnu pobedu. Ovoga puta su savladani gosti iz Nove Varoši rezultatom 70-61. Od početka su zaigrali angažovano i jakom odbranom nagovestili konačan ishod, o čemu najbolje govori rezultat sa poluvremena 39-19. U drugom poluvremenu je došlo do opuštanja, ali pobeda nijednog ternutka nije dovedena u pitanje. Najefikasniji u našoj ekipi su bili Stašević i Lakić sa po 17 i Ljubojević i Zec sa po 13 poena. U narednom, ujedno i poslednjem kolu kadeti KK Priboj gostuju u Prijepolju ekipi Mileševca. I pioniri Draminija su bili uspešni. Oni su na gostovanju u Užicu savladali vršnjake iz objektivno slabije ekipe Šampion rezultatom 18-95. Sledećeg vikenda ih očekuje dupli program u Priboju obzirom da im u goste dolaze vršnjaci Zlatibora iz Čajetine u 9. redovnom kolu i već pomenuti Šampion u zaostaloj utakmici u Regionalnoj ligi Zapadne Srbije.

Rukometaši Priboja su proteklog vikenda poraženi na domaćem parketu od gostiju iz Zubinog Potoka, RK Priboj – RK Mokra Gora 24-28, poluvreme 13-16. Pribojski rukometaši, iako oslabljeni neigranjem Strujića i Cvrkotića i uz nedovoljno oporavljenog Minića koji je proveo samo 5 minuta na parketu, su pružili dostojan otpor favorizovanoj ekipi Mokre Gore. Gosti su vodili celu utakmicu, ali naši rukometaši nisu dozvoljavali da se rezultatski odlepe, čak su promašili i par zicera za potpuni preokret. Na kraju zaslužena pobeda gostiju sa kojom ostaju u trci za plasman u Super ligu.

rukomet

Posle 19 kola ekipa Priboja se nalazi na deobi od 6. do 8. mesta sa 17 bodova i u narednom kolu ih očekuje teško gostovanje u Požegi prvoplasiranoj ekipi Sloge. Do kraja prvenstva igraju sa Novim Pazarom u Priboju za dve nedelje i u poslednjem kolu gostuju u Aranđelovcu ekipi Šamota 65.

Još jedan loš vikend za fudbalere FAP-a. Sve selekcije fudbalskog kluba su i ovog vikenda pretrpele poraze ali ovoga puta kao gosti.
Prvi tim je ubedljivo poražen u komšijskom derbiju u Prijepolju od ekipe Polimlja rezutatom 3-0, koliko je bilo već u prvom poluvremenu. Ni podrška sa tribina koju je pružila navijačka grupa „Kamiondžije“ nije pomogla našoj ekipi koja je prikazala veoma lošu igru. Golman Janović, koji je zamenio požutelog Pijevca, i dobra doza sreće su zaslužni što rezultat nije bio još ubedljiviji u korist domaćina. Ceh ovako bledoj igri platio je prvi trener ekipe Dragan Pantelić koji je smenjen sa mesta šefa stručnog štaba, a na njegovo mesto je doveden Goran Kolašinac, dosadašnji trener mlađih kategorija u fudbalskom klubu.

fudbal

Nakon 18. kola fudbaleri FAP-a se nalaze  na 8. mestu Zone Drina, i u sledećem kolu dočekuju Ribnicu iz Mionice koja je na devetom mestu, sa samo 2 boda manje od našeg tima. Pobeda u ovoj utakmici je imperativ za FK FAP, jer ih u naredna četiri kola očekuju teška gostovanja Budućnosti i Borcu, a dočekuju dve prvoplasirane ekipe Slogu i Jedinstvo.

I mlađe kategorije FK FAP su ovog vikenda poražene, obe u Kragujevcu. Omladinci su izgubili od domaće Pobede Beloševac rezultatom 2-0. Posle 18. kola zauzimaju 10. mesto sa 23 boda a narednog vikenda dočekuju Mladost iz Lučana. Pioniri su izgubili u gostima od Šumadije rezultatom 1-0. Nakon 18. kola oni su na 8. mestu sa 22 osvojena boda, i u sledećem kolu dočekuju Dragačevo iz Guče.